O športe - šport, sport, ošporte, ošporte.sk, hokej, futbal, basketbal, atletika, tenis, F1, vodné športy, audio, video, fotky, galérie, fotogalérie, foto, tipy, pre stávkarov, stávkovať, aktuálne, spravodajstvo, športové, exkluzívne, rozhovory, analýzy, živé, videá, zo zápasov, športový, zápas, preteky, online, prenosy, live, chat, blog, diskusia, extraliga, corgoň liga, reprezentácia, NHL, KHL, Liga majstrov, Pohár UEFA, vodný slalom, kalendár, kvalifikácia, výsledok, tabuľka, výsledky, články, štatistiky, tímy, titul, majster, majstrovstvá

 


 
 
 
 

Reprezentácia Spravodajstvo

 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Handzuš: 'Bohužiaľ, bojkot pokračuje'; Nemeček poslal hráčom obe memorandá
02.10.2015 19:01:00

AKTUALIZOVANÉ - Banská Bystrica (SITA) - Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček a líder nespokojných hráčov Michal Handzuš (na snímke) sa nevedia dohodnúť na znení memoranda, ktoré má zaručiť nové voľby prezidenta zväzu. Problémom je bod ohľadom stopercentnej garancie týchto volieb. "Viacerí právnici nám potvrdili, že v návrhu Nemečkovho memoranda sú medzery a k novej voľbe prezidenta zväzu nemusí prísť.... viac     Diskusia (4)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Ak nebude zvolaný mimoriadny kongres, Nemeček ohlási abdikáciu
01.10..2015 20:23:00

AKTUALIZOVANÉ - Bratislava (SITA) - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček (na snímke) je pripravený odstúpiť zo svojej funkcie, ak sa mu nepodarí zabezpečiť zvolanie mimoriadneho kongresu po skončení aktuálnej sezóny. "Pripravuje sa zmena stanov, ktoré by v máji 2016 mala schváliť Rada SZĽH. Na tejto rade dám návrh na zvolanie mimoriadneho kongresu. Ak bude schválený, v čo verím, bude zvolaný do tridsiatich dní.... viac     Diskusia (2)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Na MS 2016 možno zostúpi do I. divízie len jedna reprezentácia
01.10.2015 14:14:00

Bratislava (SITA) - Ak hokejové reprezentácie Nemecka a Francúzska skončia na najbližšom svetovom šampionáte v Rusku na 7. a 8. mieste v základnej B-skupine, do nižšej kategórie z Petrohradu nezostúpi ani jeden tím. Také je rozhodnutie Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) z minulotýždňového kongresu v chorvátskom Dubrovníku. Dôvodom je skutočnosť, že Nemecko a Francúzsko budú organizátormi MS 2017.... viac     Diskusia (0)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Peter Pucher: 'Pokiaľ hráči nezmenia postoj, pokojne si zahrám'
23.09.2015 12:16:00

Znojmo (SITA) - Na výkonoch hokejového veterána Petra Puchera (na ilustračnej snímke) akoby sa vek ani nepodpisoval. Prešovský rodák dlhé roky žiari v Znojme, svojom druhom domove, klube, ktorý účinkuje v nadnárodnej súťaži EBEL. V uplynulej sezóne pozbieral 41-ročný stredný útočník 48 bodov v rovnakom počte vystúpení (17+31), aj v úvode tohto ročníka má priemer bod na zápas.... viac     Diskusia (0)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Podpis memoranda sa odkladá, Nemeček: 'Veríme, že k dohode príde'
21.09.2015 15:16:00

Bratislava (SITA) - V pondelok 21. septembra mal dať bodku za rozkolom v slovenskom hokeji podpis memoranda medzi vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a početnou skupinou hráčov žiadajúcou zmeny vo fungovaní riadiaceho orgánu. Z tohto termínu však zišlo a najnovšie akt naplánovali s týždňovým oneskorením. Podľa oficiálnej zväzovej stránky hral proti časový faktor.... viac     Diskusia (1)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Na slovenskom hokejovom fronte zavládlo prímerie
17.09.2015 15:35:00

AKTUALIZOVANÉ - Bratislava (SITA) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger, generálny manažér výberu SR Robert Švehla, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček a zástupca početnej skupiny hráčov Michal Handzuš sa na štvrtkovom stretnutí v Bratislave dohodli na podmienkach urovnania sporu ohľadom riadenia a ďalšieho smerovania slovenského hokeja.... viac     Diskusia (0)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Nemeček: 'Pod tlakom je celý šport'; Cíger zatiaľ nezverejnil realizačný tím
16.09.2015 16:10:00

AKTUALIZOVANÉ - Bratislava (SITA) - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) na svojom stredajšom zasadnutí odsúhlasil stanovisko, na ktorého základe na najbližšiu Radu SZĽH predloží návrh na zmenu stanov tejto organizácie v súvislosti s voľbou orgánov i prezidenta. Rada SZĽH sa uskutoční v júni 2016.... viac     Diskusia (7)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Slovinec Razingar ukončil kariéru; Štvrťfinále MS rozhodne o Hanlonovej budúcnosti u Švajčiarov
14.09.2015 19:55:00

AKTUALIZOVANÉ - Jesenice (SITA) - Jeden z najlepších hráčov v slovinskej hokejovej histórii Tomaž Razingar (na snímke v strede) sa po dvoch desaťročiach v profesionálnom kolotoči rozhodol ukončiť bohatú kariéru. Poslednou klubovou zastávkou na krídle operujúceho útočníka bola Dukla Trenčín, za ktorú v uplynulej sezóne odohral 25 zápasov.... viac     Diskusia (0)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo 'Mladí kohúti' v novej sezóne na dvoch frontoch, Ernest Bokroš: 'Som rád, že sa to podarilo'
02.09.2015 18:29:00

Bratislava (yy) – Projekt hokejovej ‘dvadsiatky‘ sa pripravuje už na svoju deviatu sezónu. Pod hlavičkou HK Orange 20 bude juniorské družstvo opäť pokračovať v ročníku 2015-2016 v rámci našej najvyššej hokejovej súťaže, ‘mladým kohútom‘ však navyše pribudnú aj zápasy s tímami seniorskej 1. hokejovej ligy. Zverenci najúspešenejšieho trénera roka 2015 Ernesta Bokroša tak budú pôsobiť takpovediac na dvoch frontoch.... viac     Diskusia (1)

 
 
hokej / reprezentácia / spravodajstvo Nemeček navrhol Šatana za šéfa tímu Európy na Svetovom pohári
02.09.2015 11:10:00

Bratislava (TASR) - Miroslav Šatan má podľa prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igora Nemečka najlepšie šance stať sa generálnym manažérom hokejového tímu Európy pre Svetový pohár. Prezidentom špeciálneho európskeho výberu sa už stal prezident Nemeckej hokejovej federácie Franz Reindl. Svetový pohár sa o 12 rokoch uskutoční opäť v Kanade v druhej polovici septembra 2016, finále bude 1. októbra v Toronte.... viac     Diskusia (5)

 
 
 


aktuálne výsledky

viac 5.10.2015, pondelok

AFC Champions League Group.G
ukončený Dinamo Minsk
Dinamo Brest
4 : 1
Clausura (Primera División)
ukončený Olimpia
Guarani
1 : 2
ukončený Sportivo Luqueno
Libertad
1 : 1
MLS (MLS)
ukončený Colorado Rapids
Real Salt Lake
1 : 2
ukončený Seattle Sounders
Los Angeles Galaxy
1 : 1
 


články