O športe - šport, sport, ošporte, ošporte.sk, hokej, futbal, basketbal, atletika, tenis, F1, vodné športy, audio, video, fotky, galérie, fotogalérie, foto, tipy, pre stávkarov, stávkovať, aktuálne, spravodajstvo, športové, exkluzívne, rozhovory, analýzy, živé, videá, zo zápasov, športový, zápas, preteky, online, prenosy, live, chat, blog, diskusia, extraliga, corgoň liga, reprezentácia, NHL, KHL, Liga majstrov, Pohár UEFA, vodný slalom, kalendár, kvalifikácia, výsledok, tabuľka, výsledky, články, štatistiky, tímy, titul, majster, majstrovstvá

 


 
 
 
 

zimné športy

Slovensko do sezóny so smelými cieľmi, oporou Kuzminová

11.10.2012 14:33:00
Banská Bystrica (SITA) - Biatlonisti Slovenska majú smelé ambície pred novou súťažnou sezónou 2012/2013. Ženský tím chce dosiahnuť vo Svetovom pohári na najvyššie stupne, a to nielen v prípade Anastasie Kuzminovej (na snímke), ale aj Janky Gerekovej. V štafete sú ciele umiestniť sa od tretieho do šiesteho miesta.

"Musím povedať, že členky ženskej reprezentácie sú v dobrom fyzickom stave. Uskutočnil som nejaké zmeny v tréningu a môžem skonštatovať, že za ostatný polrok od môjho nástupu do funkcie išiel vývoj ich výkonnosti smerom hore. Napriek tomu som opatrný pri predpovediach. Potešiteľné je, že vo Svetovom pohári máme päť miesteniek, stabilné miesta majú iba Kuzminová a Gereková. Ďalšie tri pretekárky sa budú flexibilne meniť," uviedol na štvrtkovej predsedónnej tlačovej konferencii v sídle Slovenského zväzu biatlonu (SZB) v Banskej Bystrici rakúsky reprezentačný tréner žien SR Josef Obererlacher.

 

Situácia v slovenskom mužskom biatlonovom tíme je odlišná, nakoľko reprezentanti aktuálne nefigurujú na vrchných priečkach vo Svetovom pohári. Istú miestenku v slovenskom A-družstve má iba trojica Dušan Šimočko, Matej Kazár a Pavol Hurajt. "Chceme potvrdiť umiestnenia z minulej sezóny, čiže v Pohári národov byť do 15. miesta a v štafete mužov do desiatej priečky. Máme vyrovnaný tím. Verím, že niekto z trojice Šimočko, Kazár, Hurajt skončí na podujatí Svetového pohára v individuálnej súťaži do 6. miesta. Som optimisticky naladený aj preto, že v každých pretekoch SP budú môcť štartovať štyria slovenskí biatlonisti," poznamenal na TB asistent reprezentačného trénera mužskej reprezentácie Pavel Kobela.

Najväčším slovenským želiezkom v ohni bude aj v novej sezóne Svetového pohára Anastasia Kuzminová. Dvadsaťosemročná rodáčka z ruského Ťumenu sa na nový súťažný ročník pripravovala v zahraničí, s vlastným tímom. Dvojnásobná olympijská medailistka z Vancouveru 2010 dostala od Slovenského zväzu biatlonu výnimku v príprave, keď nemusela absolvovať žiadne tréningové jednotky spoločne s kolegyňami z reprezentačného družstva žien. "Najprv som absolvovala ´objemovú prácu´ na lyžiach na Kamčatke. Veľmi si pochvaľujem aj sústredenie v Nepále vo veľkých nadmorských výškach. V Taliansku som pri mori trénovala na bicykli a plávala. Špeciálnu silovú prípravu na lyžiach sme uskutočnili vo Fínsku a na Novom Zélande sme sa počas jednomesačného pobytu venovali atletickému bežeckému tréningu," zrekapitulovala prípravu A. Kuzminová.

Podľa jej slov chcela doladiť aj streľbu. "V tejto súvislosti by som sa rada poďakovala ministerstvu obrany a VŠC Dukla, ktorí mi zabezpečili nový fínsky strelecký trenažér," uviedla ďalej slovenská biatlonová jednotka, ktorá v pondelok odlieta do Kanady, kde absolvuje záverečné mesačné sústredenie v snehových podmienkach: "Do začiatku sezóny zostáva málo času. Nemám konkrétne očakávania a ciele, ale verím, že streľba bude na dobrej úrovni. Po bežeckej stránke sa cítim v poriadku a pripravená. Nesústredím sa iba na individuálne výkony, chcem byť aj plnohodnotnou súčasťou štafety."

Novinkou v Kuzminovej príprave je spomenutý nový strelecký trenažér, ktorý si slovenská biatlonistka veľmi pochvaľuje. "Vidím tu každú ranu, prečo bola dobrá a prečo zlá, aká chyba nastala, či je to prácou na prste, stabilnej polohy alebo v zlom zamierení. Počítač to všetko nakreslí, môžem sledovať, ako rana prechádza až do cieľa. Veľmi mi to pomáha," doplnila štvornásobná kráľovná slovenského biatlonu.

Nový ročník Svetového pohára v biatlone bude veľmi zaujímavý, pretože zo špičky, predovšetkým v ženskej kategórii, odišli viaceré známe mená. Slovenský zväz biatlonu pripravil kvalitné podmienky pre reprezentantov, s tým súvisia aj očakávania.

"Netrpezlivo čakáme na nadchádzajúcu sezónu. Vyšli sme v ústrety aj Kuzminovej tímu a veríme, že na februárových majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave získame medailu. Reprezentačný tím žien je širší, všetky biatlonistky sú na rovnakej štartovacej čiare. Pokiaľ ide o menoslov A a B-tímu, ten urobíme až po záverečnej príprave na snehu," zdôraznil prezident Slovenského zväzu biatlonu Ján Hyža a pripomenul: "Som rád, že sme zachovali aj servisný tím, ktorý sa nebude meniť do ZOH 2014 v Soči."

Úspechom na diplomatickom poli je skutočnosť, že Slovensko bude v Osrblí vo februári 2013 organizovať finálové 7. kolo IBU Cupu.
Foto: TASR

 
Diskusia k téme: Slovensko do sezóny so smelými cieľmi, oporou Kuzminová
meno:(minimálne 3 znaky)

váš príspevok:(minimálne 3 znaky)

Šípka Rehot Zmätený Frajer Plač Vypleštený Čert Výkričník Zamračený Nápad Smejem sa hlasno! Blázon Zelený Neutrálny Otázka Jazyk Zahanbený Gúľajúce oči Smutný Úsmev Prekvapený Vytočený Žmurk!
 
opíšte bezpečnostný kód: x458qwz2 
 
Užívateľ slovak  (11.10.12 14:44)  (neregistrovaný používateľ)
vela stastia a dobre vykony

reagovať.
 
Užívateľ biatlon  (12.10.12 13:46)  (neregistrovaný používateľ)
nech sa Vám podarí pretaviť tréningovú drinu do medailí a veľa zdravia
reagovať.
 
Užívateľ kubo  (11.12.12 15:56)  (neregistrovaný používateľ)
vela stastia

reagovať.
 

 

 
 
< späť

ďalšie články

Adam Žampa: 'Vyhrať prvýkrát a doma je neskutočné'
03.03.2015 14:02:00

AKTUALIZOVANÉ - Jasná (SITA) - Slovenský reprezentant Adam Žampa (na snímke) sa stal víťazom utorkového obrovského slalomu v rámci finálových pretekov Európskeho pohára alpských lyžiarov v Jasnej v Nízkych Tatrách. Žampa bol po 1. kole šiesty a piatou najrýchlejšou jazdou v druhom kole sa posunul k celkovému triumfu. Pre 24-ročného Tatranca to je prvé víťazstvo v pretekoch Európskeho pohára v kariére.... viac     Diskusia (1)

 
 
Slováci vo svetle MS v klasickom lyžovaní vo Falune: Ženské prekvapenie, mužský odraz reality
02.03.2015 16:02:19

Falun (SITA) - Vystúpenie slovenskej výpravy bežcov na lyžiach na majstrovstvách sveta lyžiarov-klasikov vo Falune treba vidieť vo dvoch rovinách. Na jednej strane je to príjemné prekvapenie v podobe 8. miesta Aleny Procházkovej (na snímke) v šprinte a 13. priečky dua Barbora Klementová - Alena Procházková v tímšprinte.... viac     Diskusia (2)

 
 
Adam Žampa šiesty vo finále Európskeho pohára v Jasnej, váži si to
02.03.2015 14:53:00

AKTUALIZOVANÉ - Jasná (SITA) - Slovenský reprezentant Adam Žampa (na snímke) obsadil 6. miesto v pondelkovom obrovskom slalome v rámci finále Európskeho pohára mužov v alpskom lyžovaní v Jasnej v Nízkych Tatrách. Dvadsaťštyriročný Tatranec figuroval po 1. kole na 22. pozícii, ale druhou najrýchlejšou jazdou 2. kola sa posunul až na 6. miesto. Za víťazom Cyprienom Richardom z Francúzska zaostal o 1,24 s.... viac     Diskusia (0)

 
 
Andreas Žampa vyhral obrovský slalom na medzinárodných akademických majstrovstvách Slovenska
01.03.2015 18:11:00

Vyšná Boca (SITA) - Výsledky víkendových medzinárodných akademických majstrovstiev Slovenska a XIII. ročníka Veľkej ceny Barbory v zjazdovom lyžovaní v stredisku Vyšná Boca: Obrovský slalom: Muži: 1. Andreas Žampa (na ilustračnej foto TASR) 1:49,93 min, 2. Samuel Šenkár 1:51,52, 3. Vladimír Siráň (všetci SR) 1:52,03 Ženy: 1. Katarína Miklošová (SR) 1:55,67, 2. Bára Straková (ČR) 1:56,06, 3.... viac     Diskusia (0)

 
 
Na MSR v rámci 3. kola Viessmann Cupu aj pozoruhodná streľba
01.03.2015 17:53:11

Osrblie (TASR) - O zostávajúce tituly majstrov Slovenska v biatlone sa v rámci 3. kola Viessmann Cupu bojovalo počas víkendu v Osrblí. Štartovné listiny ochudobnila neúčasť viacerých, pripravujúcich sa na MS vo finskom Kontiolahti. Jedine Jana Gereková (na snímke TASR) sa objavila vo výsledkoch pretekov s hromadným štartom a v tréningovom nasadení si dobehla za titulom.... viac     Diskusia (0)

 
 
 
aktuálne výsledky

viac 4.3.2015, streda

Anglicko 1 (Premier League)
20:45 Manchester City
Leicester City
- : -
20:45 Newcastle United FC
Manchester United
- : -
20:45 Queens Park Rangers
Arsenal Londýn
- : -
20:45 Stoke City FC
Everton FC
- : -
20:45 Tottenham Hotspur
Swansea City AFC
- : -
20:45 West Ham United FC
Chelsea Londýn
- : -
21:00 Liverpool FC
Burnley FC
- : -
Francúzsko 1 (Ligue 1)
19:00 Evian Thonon Gaillard FC
FC Lorient
- : -
Copa Libertadores Segunda Fase Group.1 (Copa Libertadores)
23:45 Colo Colo
Atlas
- : -
Copa Libertadores Segunda Fase Group.3 (Copa Libertadores)
02:00 Cruzeiro MG
Huracan
- : -
AFC Champions League Group.C
11:00 Lokomotiv Tashkent
Foolad Khozestan
- : -
16:45 Al-Sadd
Al Hilal Riyadh
- : -
AFC Champions League Group.D
13:30 Tractor Sazi
Al Ahli Dubai
- : -
18:15 Al Ahli Jeddah
Nasaf
- : -
AFC Champions League Group.G
11:30 Urawa Red Diamonds
Brisbane Roar
- : -

a ďalších 41 futbalových zápasov v 12 súťažiach