O športe - šport, sport, ošporte, ošporte.sk, hokej, futbal, basketbal, atletika, tenis, F1, vodné športy, audio, video, fotky, galérie, fotogalérie, foto, tipy, pre stávkarov, stávkovať, aktuálne, spravodajstvo, športové, exkluzívne, rozhovory, analýzy, živé, videá, zo zápasov, športový, zápas, preteky, online, prenosy, live, chat, blog, diskusia, extraliga, corgoň liga, reprezentácia, NHL, KHL, Liga majstrov, Pohár UEFA, vodný slalom, kalendár, kvalifikácia, výsledok, tabuľka, výsledky, články, štatistiky, tímy, titul, majster, majstrovstvá

 


 
 
 
 

zimné športy

Slovensko do sezóny so smelými cieľmi, oporou Kuzminová

11.10.2012 14:33:00
Banská Bystrica (SITA) - Biatlonisti Slovenska majú smelé ambície pred novou súťažnou sezónou 2012/2013. Ženský tím chce dosiahnuť vo Svetovom pohári na najvyššie stupne, a to nielen v prípade Anastasie Kuzminovej (na snímke), ale aj Janky Gerekovej. V štafete sú ciele umiestniť sa od tretieho do šiesteho miesta.

"Musím povedať, že členky ženskej reprezentácie sú v dobrom fyzickom stave. Uskutočnil som nejaké zmeny v tréningu a môžem skonštatovať, že za ostatný polrok od môjho nástupu do funkcie išiel vývoj ich výkonnosti smerom hore. Napriek tomu som opatrný pri predpovediach. Potešiteľné je, že vo Svetovom pohári máme päť miesteniek, stabilné miesta majú iba Kuzminová a Gereková. Ďalšie tri pretekárky sa budú flexibilne meniť," uviedol na štvrtkovej predsedónnej tlačovej konferencii v sídle Slovenského zväzu biatlonu (SZB) v Banskej Bystrici rakúsky reprezentačný tréner žien SR Josef Obererlacher.

 

Situácia v slovenskom mužskom biatlonovom tíme je odlišná, nakoľko reprezentanti aktuálne nefigurujú na vrchných priečkach vo Svetovom pohári. Istú miestenku v slovenskom A-družstve má iba trojica Dušan Šimočko, Matej Kazár a Pavol Hurajt. "Chceme potvrdiť umiestnenia z minulej sezóny, čiže v Pohári národov byť do 15. miesta a v štafete mužov do desiatej priečky. Máme vyrovnaný tím. Verím, že niekto z trojice Šimočko, Kazár, Hurajt skončí na podujatí Svetového pohára v individuálnej súťaži do 6. miesta. Som optimisticky naladený aj preto, že v každých pretekoch SP budú môcť štartovať štyria slovenskí biatlonisti," poznamenal na TB asistent reprezentačného trénera mužskej reprezentácie Pavel Kobela.

Najväčším slovenským želiezkom v ohni bude aj v novej sezóne Svetového pohára Anastasia Kuzminová. Dvadsaťosemročná rodáčka z ruského Ťumenu sa na nový súťažný ročník pripravovala v zahraničí, s vlastným tímom. Dvojnásobná olympijská medailistka z Vancouveru 2010 dostala od Slovenského zväzu biatlonu výnimku v príprave, keď nemusela absolvovať žiadne tréningové jednotky spoločne s kolegyňami z reprezentačného družstva žien. "Najprv som absolvovala ´objemovú prácu´ na lyžiach na Kamčatke. Veľmi si pochvaľujem aj sústredenie v Nepále vo veľkých nadmorských výškach. V Taliansku som pri mori trénovala na bicykli a plávala. Špeciálnu silovú prípravu na lyžiach sme uskutočnili vo Fínsku a na Novom Zélande sme sa počas jednomesačného pobytu venovali atletickému bežeckému tréningu," zrekapitulovala prípravu A. Kuzminová.

Podľa jej slov chcela doladiť aj streľbu. "V tejto súvislosti by som sa rada poďakovala ministerstvu obrany a VŠC Dukla, ktorí mi zabezpečili nový fínsky strelecký trenažér," uviedla ďalej slovenská biatlonová jednotka, ktorá v pondelok odlieta do Kanady, kde absolvuje záverečné mesačné sústredenie v snehových podmienkach: "Do začiatku sezóny zostáva málo času. Nemám konkrétne očakávania a ciele, ale verím, že streľba bude na dobrej úrovni. Po bežeckej stránke sa cítim v poriadku a pripravená. Nesústredím sa iba na individuálne výkony, chcem byť aj plnohodnotnou súčasťou štafety."

Novinkou v Kuzminovej príprave je spomenutý nový strelecký trenažér, ktorý si slovenská biatlonistka veľmi pochvaľuje. "Vidím tu každú ranu, prečo bola dobrá a prečo zlá, aká chyba nastala, či je to prácou na prste, stabilnej polohy alebo v zlom zamierení. Počítač to všetko nakreslí, môžem sledovať, ako rana prechádza až do cieľa. Veľmi mi to pomáha," doplnila štvornásobná kráľovná slovenského biatlonu.

Nový ročník Svetového pohára v biatlone bude veľmi zaujímavý, pretože zo špičky, predovšetkým v ženskej kategórii, odišli viaceré známe mená. Slovenský zväz biatlonu pripravil kvalitné podmienky pre reprezentantov, s tým súvisia aj očakávania.

"Netrpezlivo čakáme na nadchádzajúcu sezónu. Vyšli sme v ústrety aj Kuzminovej tímu a veríme, že na februárových majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave získame medailu. Reprezentačný tím žien je širší, všetky biatlonistky sú na rovnakej štartovacej čiare. Pokiaľ ide o menoslov A a B-tímu, ten urobíme až po záverečnej príprave na snehu," zdôraznil prezident Slovenského zväzu biatlonu Ján Hyža a pripomenul: "Som rád, že sme zachovali aj servisný tím, ktorý sa nebude meniť do ZOH 2014 v Soči."

Úspechom na diplomatickom poli je skutočnosť, že Slovensko bude v Osrblí vo februári 2013 organizovať finálové 7. kolo IBU Cupu.
Foto: TASR

 
Diskusia k téme: Slovensko do sezóny so smelými cieľmi, oporou Kuzminová
meno:(minimálne 3 znaky)

váš príspevok:(minimálne 3 znaky)

Šípka Rehot Zmätený Frajer Plač Vypleštený Čert Výkričník Zamračený Nápad Smejem sa hlasno! Blázon Zelený Neutrálny Otázka Jazyk Zahanbený Gúľajúce oči Smutný Úsmev Prekvapený Vytočený Žmurk!
 
opíšte bezpečnostný kód: x458qwz2 
 
Užívateľ slovak  (11.10.12 14:44)  (neregistrovaný používateľ)
vela stastia a dobre vykony

reagovať.
 
Užívateľ biatlon  (12.10.12 13:46)  (neregistrovaný používateľ)
nech sa Vám podarí pretaviť tréningovú drinu do medailí a veľa zdravia
reagovať.
 
Užívateľ kubo  (11.12.12 16:56)  (neregistrovaný používateľ)
vela stastia

reagovať.
 

 

 
 
< späť

ďalšie články

Slováci na úvod prehrali s Japoncami
24.04.2014 16:13:00

Dumfries (SITA) - Slovenskí reprezentanti v curlingu Veronika Kvardová a Ladislav Derzsi prehrali v úvodnom súboji v C-skupine na majstrovstvách sveta v mixoch v britskom Dumfries s japonskou dvojicou Micuki Satohová, Jasuo Močida tesne 4:5. Japonci o výhre rozhodli v poslednom ôsmom ende. Výsledok - MS v mixoch v curlingu v Dumfries: C-skupina: Japonsko (Micuki Satohová, Jasuo Močida) - Slovensko (Veronika Kvardová, Ladislav Derszi) 5:4 Ilustr.... viac     Diskusia (0)

 
 
Veterán Ahonen chce skákať minimálne do MS 2017
24.04.2014 08:02:00

Lahti (SITA) - Fínsky skokan na lyžiach Janne Ahonen (na snímke) sa rozhodol pokračovať v kariére a nechystá sa na tretí odchod do dôchodku. Tridsaťšesťročný veterán mostíkov má stále chuť skákať a chcel by súťažiť až do majstrovstiev sveta 2017, ktoré bude hostiť Lahti. Nie je vylúčené, že päťnásobný víťaz Turné štyroch mostíkov sa predstaví aj na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu.... viac     Diskusia (0)

 
 
Kuzminová siedma v ročnej ankete Forum Nordicum
22.04.2014 19:17:00

Oberstdorf (SITA) - Slovenka Anastasia Kuzminová (na snímke) obsadila v ankete európskych novinárov združených v organizácii Forum Nordicum o najlepšieho biatlonistu sezóny 7. miesto. Suverénnou víťazkou ankety sa stala trojnásobná olympijská víťazka Daria Domračevová z Bieloruska, ktorá dostala 429 hlasov. Na ďalších medailových priečkach nasledovali Ole Einar Björndalen z Nórska (360) a Martin Fourcade z Francúzska (297). Kuzminová získala 15 hlasov.... viac     Diskusia (0)

 
 
Kuzminová šiesty raz Kráľovnou biatlonovej stopy
22.04.2014 17:46:00

AKTUALIZOVANÉ - Sliač (SITA) - Anastasiu Kuzminovú (na snímke) vyhlásili po šiesty raz za Kráľovnú biatlonovej stopy na Slovensku. Na základe výsledkov reprezentantov v sezóne 2013/2014 o tom rozhodlo Prezídium Slovenského zväzu biatlonu. Kuzminovú korunoval v utorok podvečer prezident SZB Ján Hyža na slávnosti v hoteli Kaskády v Sielnici.... viac     Diskusia (0)

 
 
Šampiónka Domračevová je bez trénera
22.04.2014 17:34:00

Minsk (SITA) - Klaus Siebert už nie je trénerom bieloruských reprezentantiek v biatlone a ani hviezdnej Darie Domračevovej (na snímke). Onedlho 59-ročný Nemec viedol biatlonistky Bieloruska od roku 2008. Najväčšie úspechy dosiahol s trojnásobnou olympijskou šampiónkou Dariou Domračevovou, ktorú pripravoval šesť sezón. V posledných rokoch však zápasí so zhubným nádorom a čoskoro podstúpi ďalšiu operáciu.... viac     Diskusia (0)

 
 
Nemec David Möller ukončil kariéru
20.04.2014 16:21:00

Mníchov (TASR)- Dvojnásobný majster sveta David Möller ukončil kariéru. Nemecký sánkar oznámil svoje rozhodnutie, ku ktorému dospel po 'zrelej úvahe'. "V budúcnosti sa chcem venovať iným pracovným úlohám a rodine. Dvadsaťdva rokov so sánkovaním bolo skvelých s množstvom pekných momentov," citovala slová 32-ročného športovca agentúra DPA. Svetový šampión z rokov 2004 a 2007 skončil na ZOH 2014 na štrnástom mieste.... viac     Diskusia (0)

 
 
Mazeová ukončila spoluprácu s trénerom Pinim
18.04.2014 16:28:00

Ľubľana (SITA) - Slovinská reprezentantka v alpskom lyžovaní Tina Mazeová (na snímke) rozviazala spoluprácu so švajčiarskym odborníkom Maurom Pinim, ktorý viedol dvojnásobnú olympijskú víťazku iba tri mesiace. "Bolo to moje rozhodnutie. Tina chcela, aby sme pokračovali, ale od začiatku mi bolo jasné, že pôjde o dočasnú spoluprácu," povedal bývalý tréner ženskej reprezentácie vo Švajčiarsku.... viac     Diskusia (0)

 
 
Krakovská kandidatúra znova na čele so ženou
17.04.2014 15:25:16

Varšava (SITA, AP) - Pozícia lídra kandidatúry Krakova na usporiadanie zimných olympijských hier 2022 zostane v ženských rukách, vo štvrtok ju zaujala viceprimátorka mesta Magdalena Sroková. Agendu prevzala po Jagne Marczulajtisovej-Walczakovej, ktorá rezignovala v sobotu 12. apríla pre štvavú kampaň proti nej a jej rodine. Manžel bývalej snoubordistky podľa obvinení ponúkal novinárom financie, aby písali pozitívne články o kandidatúre.... viac     Diskusia (0)

 
 
Kandidatúra Ľvova na ZOH 2022 žije
17.04.2014 13:42:43

Londýn (SITA, AP) - Stupňujúca sa vnútropolitická kríza na Ukrajine neprospieva kandidatúre Ľvova na usporiadanie zimných olympijských hier 2020, ale zatiaľ ju celkom nepochovala. Mesto zo západnej časti východoeurópskeho štátu zostáva na zozname uchádzačov spoločne s kazašským Almaty, čínskym Pekingom, nórskym Oslom a poľským Krakovom, ktorý počíta s účasťou slovenského lyžiarskeho strediska Jasná.... viac     Diskusia (0)

 
 
Adam Žampa odmietol ponuku od Rusov
16.04.2014 09:44:23

Bratislava (SITA) - Najlepší slovenský slalomár Adam Žampa (na snímke) dostal lukratívnu ponuku od Rusov, aby reprezentoval ich krajinu, ale odmietol ju. Dvadsaťtriročného Tatranca oslovila šéfka Ruskej federácie alpského lyžovania a snoubordingu Svetlana Gladiševová a športový riaditeľ Leonid Meľnikov počas jeho nedávnej účasti na majstrovstvách Ruska v stredisku Poľarnye Zory v Murmanskej oblasti. Informuje o tom denník Pravda.... viac     Diskusia (2)

 
 
Kandidatúra Ľvova na ZOH 2022 je podľa Bubku naďalej otázna
14.04.2014 18:07:00

Kyjev (TASR) - Definitívne rozhodnutie o kandidatúre mesta Ľvov na usporiadanie ZOH 2022 ešte nepadlo. Podľa šéfa Ukrajinského olympijského výboru Sergeja Bubku (na snímke) sa čaká na upokojenie nestabilnej politickej situácie v krajine. "Vrátime sa k tomu, keď sa situácia upokojí a vláda sa na túto vec bude môcť opäť viac koncentrovať," povedal Bubka pre nemecké periodikum Frankfurter Allgemeinen Zeitung.... viac     Diskusia (0)

 
 
Olympionici si prevzali šeky na 130-tisíc eur
11.04.2014 17:18:00

Bratislava (SITA) - Slovenský olympijský výbor urobil v piatok večer športovú bodku za účinkovaním výpravy spod Tatier na zimných olympijských hrách v Soči. Na Večere olympionikov si najúspešnejší reprezentanti so zástupcami realizačných tímov prevzali symbolické šeky na odmeny za popredné umiestnenia. Celkovo na účty športovcov a členov ich realizačných tímov poputuje 130 230 eur.... viac     Diskusia (1)

 
 
Kuzminovej prvá kniha po slovensky bola o Hamšíkovi
11.04.2014 17:15:00

Bratislava (SITA) - Ak by nebolo Anastasie Kuzminovej a Adama Žampu, zostavovatelia pamätnice zimných olympijských hier v Soči by len ťažko hľadali slovenský motív úspechu. Biatlonistka Kuzminová dokázala, čo pred ňou nikto - obhájila zlatú medailu v rovnakej disciplíne z predchádzajúcich zimných hier. Zjazdár Žampa zasa predviedol niečo, čo športovci zvládajú len veľmi ťažko - najlepšie výsledky dosiahol na vrchole sezóny. Najmä jeho 6.... viac     Diskusia (0)

 
 
Po 16 rokoch bude na Slovensku opäť zimná univerziáda
11.04.2014 16:12:59

Lausanne (SITA) - Slovensko bude po šestnástich rokoch opäť hostiť súťaže svetovej zimnej univerziády. Medzinárodná federácia univerzitného športu (FISU) schválila presun súťaží v klasických lyžiarskych disciplínach a biatlone zo španielskej Granady, ktorá bude centrom budúcoročnej zimnej univerziády, do Štrbského Plesa a do Osrblia.... viac     Diskusia (1)

 
 
Kuzminová a Žampa pokrstili pamätnicu XXII. ZOH Soči 2014
11.04.2014 14:06:00

Bratislava (SITA) - Zlatá medailistka zo ZOH 2014, biatlonista Anastasia Kuzminová, a zjazdárska nádej Adam Žampa za asistencie prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV) Františka Chmelára a zodpovedného redaktora Ľubomíra Součka pokrstili ľadom a snehom oficiálnu pamätnicu XXII. zimných olympijských hier. Kniha Soči 2014 je šiesta zimná a celkovo dvanásta slovenská olympijská pamätnica.... viac     Diskusia (0)

 
 
 
video dňa

do štartu MS v hokeji v Minsku ostáva

       
       
aktuálne výsledky
Futbal
Hokej
Basketbal
Hádzaná
Tenis

viac 24.4.2014, štvrtok

us NHL Play Offs
ukončený Columbus Blue Jackets
Pittsburgh Penguins
4 : 3
ukončený Dallas Stars
Anaheim Ducks
4 : 2
ukončený Chicago Blackhawks
St. Louis Blues
4 : 3
ru KHL Play Offs
ukončený HC Lev Praha
Metallurg Magnitogorsk
3 : 5
 

 

Ak si získal zaujímavé informácie, daj nám "Like" :)