O športe - šport, sport, ošporte, ošporte.sk, hokej, futbal, basketbal, atletika, tenis, F1, vodné športy, audio, video, fotky, galérie, fotogalérie, foto, tipy, pre stávkarov, stávkovať, aktuálne, spravodajstvo, športové, exkluzívne, rozhovory, analýzy, živé, videá, zo zápasov, športový, zápas, preteky, online, prenosy, live, chat, blog, diskusia, extraliga, corgoň liga, reprezentácia, NHL, KHL, Liga majstrov, Pohár UEFA, vodný slalom, kalendár, kvalifikácia, výsledok, tabuľka, výsledky, články, štatistiky, tímy, titul, majster, majstrovstvá

 


 
 
 
 

cyklistika  

Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy

ostatné / cyklistika
21.03.2013 15:54:00
Bratislava (SITA) - V poradí 57. ročník najstarších cyklistických pretekov pod Tatrami Okolo Slovenska sa uskutoční od 4. do 8. júna na cestách medzi Košicami a Bratislavou. Organizátori už naplno pripravujú podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a záujem oň je v mnohých krajinách sveta. Etapovými centrami budú tento rok okrem dvoch najväčších slovenských miest aj Humenné, Stropkov, Liptovský Hrádok a Trenčín. Záštitu nad jednotlivými časťami prevzali primátori etapových miest, celé podujatie zaštítil predseda Národnej rady SR Pavol Paška.

Preteky sa začnú 4. júna v na Hlavnej ulici v európskom hlavnom meste kultúry 2013 Košiciach. Predpoludním je v metropole východu na programe prológová individuálna časovka, popoludní sa pelotón presunie do Humenného, kde je cieľ prvej etapy. O deň neskôr sa bude jazdiť na trati medzi Stropkovom a Liptovským Hrádkom, odkiaľ sa cyklisti vydajú 6. júna do Trenčína. Predposledná etapa sa pôjde spod hradu Matúša Čáka do Bratislavy a posledná 8. júna na cestách v okolí Bratislavy, kde by malo byť centrum pretekov v okolí nákupného centra Eurovea. Presné dĺžky etáp a ich časový itinerár budú známe v najbližších týždňoch. Organizátori pripravujú v etapových centrách pre divákov viacero sprievodných podujatí.

"Máme nielen výborných cyklistov, ktorí nám robia radosť, ale aj skvelé podujatie, o ktoré je vo svete veľký záujem. Hlási sa nám 40 až 50 tímov. Môžeme si teda vyberať, keďže plánujeme umožniť účasť 20 družstvám. Nechceli by sme, aby z jedného štátu boli viac ako dva tímy," informoval prezident Slovenského zväzu cyklistiky a šéf organizačného výboru Peter Privara.

Program 57. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska:
Utorok 4. júna:
Prológ: Košice - Košice
1. etapa: Košice - Humenné

Streda 5. júna:
2. etapa: Stropkov - Liptovský Hrádok

Štvrtok 6. júna:
3. etapa: Liptovský Hrádok - Trenčín

Piatok 7. júna:
Trenčín - Bratislava

Sobota 8. júna:
Bratislava - BratislavaFoto: TASR

 
Diskusia k téme: Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy
meno:(minimálne 3 znaky)

váš príspevok:(minimálne 3 znaky)

Šípka Rehot Zmätený Frajer Plač Vypleštený Čert Výkričník Zamračený Nápad Smejem sa hlasno! Blázon Zelený Neutrálny Otázka Jazyk Zahanbený Gúľajúce oči Smutný Úsmev Prekvapený Vytočený Žmurk!
 
opíšte bezpečnostný kód: x458qwz2 
 

 

 
 
< späť

ostatné / cyklistika Sagan 17. v rebríčku UCI; Kittel náhradou za Cavendisha; Na prezentácii Giro d´Italia 2016 aj Sagan; Basso ukončil aktívnu kariéru
05.10.2015 17:05:00

AKTUALIZOVANÉ - Brusel (SITA) - Slovákovi Petrovi Saganovi (na snímke) patrí 17. miesto v konečnom poradí rebríčka WorldTour Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) za rok 2015. Dvadsaťpäťročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo nazbieral v sezóne 257 bodov. Suverénnym víťazom sa štvrtýkrát v kariére stal Španiel Alejandro Valverde.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Organizátorom Giro d´Italia unikli informácie o trase; Tour de France 2015 s bilanciou jedného dopingového prípadu
02.10.2015 19:01:00

AKTUALIZOVANÉ - Miláno (SITA) - Poriadne faux pas sa prihodilo organizátorom cyklistických pretekov Giro d´Italia. Zaskočila ich správa o tom, že trasa budúcoročného Gira sa objavila na internete päť dní pred tým, než sa tak malo oficiálne stať počas slávnostného uvedenia v pondelok 5. októbra na milánskej výstave Expo 2015. Na webovej stránke pretekov sa neplánovane v predstihu objavila grafika s kruhom znázorňujúcim všetkých 21 etáp Gira 2016.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Saganov dúhový dres v duchu pravidiel UCI; Kittel náhradou za Cavendisha; Froome chce triumfovať na Tour de France i OH
01.10.2015 18:12:00

AKTUALIZOVANÉ - Bratislava (SITA) - Dúhový dres majstra sveta, ktorý bude až do najbližšieho svetového šampionátu o rok v katarskej Dauhe nosiť na sebe Slovák Peter Sagan (na snímke), musí spĺňať predpísané pravidlá Medzinárodnej cyklistickej únie. Vyrobila ho talianska spoločnosť Sportful, ktorá poskytla aj sériu fotografií Saganovho dresu pre internetové účely.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Peter Sagan - najobletovanejší Slovák; Giovanni Lombardi: 'Jednoduchý chalan, v tom je jeho krása'
30.09.2015 17:34:00

AKTUALIZOVANÉ - Žilina (SITA) - Cyklista Peter Sagan (na snímke) je po zisku titulu majstra sveta najobletovanejším Slovákom, ale tento rozruch okolo svojej osoby sa snaží vnímať pozitívne. "Všetok voľný čas musím teraz obetovať, ale nevadí mi to. Určite by som nevymenil svoje terajšie povinnosti za to, aby som nevyhral zlatú medailu.... viac     Diskusia (2)

 
 
ostatné / cyklistika Sagan: 'Oddychovať budem na dôchodku'; Valach: 'Sagan je výnimočný zjav pre celý svet'
29.09.2015 16:12:00

AKTUALIZOVANÉ - Schwechat (SITA) - Po nedeľňajšom zisku titulu svetového šampióna v pretekoch s hromadným štartom v kategórii elite priletel slovenský cyklista Peter Sagan (na snímke) do Európy. Dvadsaťpäťročného Sagana na letisku v rakúskom Schwechate čakalo množstvo novinárov. "Stále je to také zvláštne," zneli prvé slová úspešného slovenského športovca. Peter Sagan sa po lete zo zámoria cítil trochu unavený.... viac     Diskusia (0)

 
 
 


aktuálne výsledky
V tento deň sa vo vybranej súťaži nehrá/nehral žiaden zápas.
 


články