O športe - šport, sport, ošporte, ošporte.sk, hokej, futbal, basketbal, atletika, tenis, F1, vodné športy, audio, video, fotky, galérie, fotogalérie, foto, tipy, pre stávkarov, stávkovať, aktuálne, spravodajstvo, športové, exkluzívne, rozhovory, analýzy, živé, videá, zo zápasov, športový, zápas, preteky, online, prenosy, live, chat, blog, diskusia, extraliga, corgoň liga, reprezentácia, NHL, KHL, Liga majstrov, Pohár UEFA, vodný slalom, kalendár, kvalifikácia, výsledok, tabuľka, výsledky, články, štatistiky, tímy, titul, majster, majstrovstvá

 


 
 
 
 

cyklistika  

Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy

ostatné / cyklistika
21.03.2013 15:54:00
Bratislava (SITA) - V poradí 57. ročník najstarších cyklistických pretekov pod Tatrami Okolo Slovenska sa uskutoční od 4. do 8. júna na cestách medzi Košicami a Bratislavou. Organizátori už naplno pripravujú podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a záujem oň je v mnohých krajinách sveta. Etapovými centrami budú tento rok okrem dvoch najväčších slovenských miest aj Humenné, Stropkov, Liptovský Hrádok a Trenčín. Záštitu nad jednotlivými časťami prevzali primátori etapových miest, celé podujatie zaštítil predseda Národnej rady SR Pavol Paška.

Preteky sa začnú 4. júna v na Hlavnej ulici v európskom hlavnom meste kultúry 2013 Košiciach. Predpoludním je v metropole východu na programe prológová individuálna časovka, popoludní sa pelotón presunie do Humenného, kde je cieľ prvej etapy. O deň neskôr sa bude jazdiť na trati medzi Stropkovom a Liptovským Hrádkom, odkiaľ sa cyklisti vydajú 6. júna do Trenčína. Predposledná etapa sa pôjde spod hradu Matúša Čáka do Bratislavy a posledná 8. júna na cestách v okolí Bratislavy, kde by malo byť centrum pretekov v okolí nákupného centra Eurovea. Presné dĺžky etáp a ich časový itinerár budú známe v najbližších týždňoch. Organizátori pripravujú v etapových centrách pre divákov viacero sprievodných podujatí.

 

"Máme nielen výborných cyklistov, ktorí nám robia radosť, ale aj skvelé podujatie, o ktoré je vo svete veľký záujem. Hlási sa nám 40 až 50 tímov. Môžeme si teda vyberať, keďže plánujeme umožniť účasť 20 družstvám. Nechceli by sme, aby z jedného štátu boli viac ako dva tímy," informoval prezident Slovenského zväzu cyklistiky a šéf organizačného výboru Peter Privara.

Program 57. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska:
Utorok 4. júna:
Prológ: Košice - Košice
1. etapa: Košice - Humenné

Streda 5. júna:
2. etapa: Stropkov - Liptovský Hrádok

Štvrtok 6. júna:
3. etapa: Liptovský Hrádok - Trenčín

Piatok 7. júna:
Trenčín - Bratislava

Sobota 8. júna:
Bratislava - BratislavaFoto: TASR

 
Diskusia k téme: Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy
meno:(minimálne 3 znaky)

váš príspevok:(minimálne 3 znaky)

Šípka Rehot Zmätený Frajer Plač Vypleštený Čert Výkričník Zamračený Nápad Smejem sa hlasno! Blázon Zelený Neutrálny Otázka Jazyk Zahanbený Gúľajúce oči Smutný Úsmev Prekvapený Vytočený Žmurk!
 
opíšte bezpečnostný kód: x458qwz2 
 

 

 
 
< späť

ostatné / cyklistika P. Saganovi blahoželal aj prezident SR Andrej Kiska
29.07.2014 19:04:00

Bratislava (SITA) - Úspešnému cyklistovi Petrovi Saganovi (na snímke) po skončení prestížnych pretekov Tour de France gratuloval aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Hlava štátu zablahoželala slovenskému reprezentantovi k suverénnemu víťazstvu v bodovacej súťaži a ocenila, že opäť patril medzi najväčšie osobnosti jedného z najprestížnejších športových podujatí na svete.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Nibali rozhodol už v 5. etape: Kocky boli najdôležitejšie
28.07.2014 14:09:00

Paríž (TASR) - Vincenzo Nibali (na snímke) sa po 16 rokoch stal prvým Talianom, ktorý dokázal vyhrať slávne preteky Tour de France. Kým predchádzajúcich edíciách rozhodovali o držiteľovi žltého dresu najmä náročné hory v Alpách a Pyrenejach, alebo časovky, tak dvadsaťdeväťročný cyklista tento rok odštartoval svoju triumfálnu jazdu do Paríža už v 5. etape na dlažobných kockách.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Najviac zarobili Astana a Nibali, Saganovci 99-tisíc
28.07.2014 09:15:00

Paríž (SITA) - Organizátori cyklistických pretekov Tour de France rozdelili počas troch týždňov na prémiách medzi účastníkov dokopy 2 036 600 eur. Najväčší finančný balík získal vďaka celkovému víťazstvu Vincenza Nibaliho (na snímke) a prémii 450-tisíc eur tím Astana. Slušne si polepšia aj v družstve Ag2r La Mondiale, francúzske zoskupenie zinkasovalo 362 880 eur. Cez 100-tisíc pribudne na účty FDJ.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Sagan ďakuje fanúšikom za podporu, jeho budúcnosť je neistá
28.07.2014 09:11:00

Paríž (SITA - od vyslaného redaktora Petra Pašutha) - V tvári cyklistu Petra Sagana sa po dojazde Tour de France v Paríži zračila veľká radosť i úľava. Tretíkrát v rade získal na najslávnejších etapových pretekoch sveta zelený dres víťaza bodovacej súťaže, čo sa doteraz podarilo iba Erikovi Zabelovi. Radosť zo zisku zeleného dresu prejavil aj pred fanúšikmi.... viac     Diskusia (4)

 
 
ostatné / cyklistika Sagan si polepšil v rebríčku UCI - je deviaty
28.07.2014 08:51:00

Aigle (SITA) - Peter Sagan si po skončení Tour de France polepšil v rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie o jednu priečku a momentálne mu patrí 9. pozícia. Na 101. ročníku slávnych pretekov nazbieral 24-ročný jazdec tímu Cannondale za umiestnenia 60 bodov do renkingu a celkovo ich má na svojom konte 257. Ďalšie môže pridať už najbližšiu sobotu na pretekoch v španielskom San Sebastiáne. Ďalší Slovák Peter Velits je momentálne na 104. priečke.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika VIDEO: Sagan po Tour: Som spokojný, veď mám tretí zelený dres
27.07.2014 21:10:00

Paríž (SITA) - Peter Sagan (na snímke) zostal síce na 101. Tour de France bez etapového víťazstva, ale o svojej výnimočnosti presviedčal fanúšikov cyklistiky od začiatku do konca slávnych pretekov. Takmer v polovici z celkového počtu 21 etáp bojoval kapitán tímu Cannondale o víťazstvo, čoho dôkazom sú štyri druhé, jedno tretie, tri štvrté, jedno piate miesto a ešte dve deviate miesta.... viac     Diskusia (4)

 
 
ostatné / cyklistika Peter Velits odviedol tento rok maximum pre tím
27.07.2014 19:41:00

Paríž (SITA - od vyslaného redaktora Petra Pašutha) - Slovenský cyklista Peter Velits aj pri svojej šiestej účasti na Tour de France prišiel do cieľa v Paríži. Na 101. ročníku ho klasifikovali na 27. priečke, čo je jeho tretí najlepší výsledok v kariére. V roku 2011 bol osemnásty, vlani 25. Na 27. priečke skončil už v roku 2012. Pri premiére v sezóne 2008 obsadil 58. a o rok neskôr 32. miesto.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika FOTO+VIDEO: Kittel zopakoval parížsky triumf spred roka, Sagan 9.
27.07.2014 19:37:00

AKTUALIZOVANÉ - Paríž (SITA) - Stoprvý ročník najväčšej cyklistickej etapovej klasiky Tour de France je minulosťou. Skončil sa suverénnym triumfom Taliana Vincenza Nibaliho z tímu Astana, ktorý počas troch týždňov len dva dni nemal na sebe žlté tričko pre lídra celkovej klasifikácie. Nedeľňajšiu záverečnú 21. etapu so štartom v Évry a cieľom na Elyzejských poliach v Paríži vyhral Nemec Marcel Kittel (na snímke).... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Slovák Baška vyhral aj 3. etapu pretekov Central European Tour
27.07.2014 19:08:43

Budapešť (TASR) - Slovenský reprezentant Erik Baška (na snímke) z Dukly Trenčín si v nedeľu v Budapešti zopakoval piatkové víťazstvo z Miškovca a triumfoval aj v tretej etape cyklistických pretekov Central European Tour. Trať záverečnej etapy medzinárodného podujatia kategórie 1.2 UCI merala napokon 138 kilometrov (kvôli uzavretiu jednej z komunikácií) a viedla z Isaszegu do maďarského hlavného mesta Budapešť.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Taliani sa vďaka Žralokovi dočkali nového Pantaniho
27.07.2014 12:33:00

Paríž/Périgueux (SITA) - Talianska cyklistika sa šestnásť rokov po triumfe Marca Pantaniho dočká ďalšieho celkového víťazstva na najslávnejších pretekoch Tour de France. V nedeľu podvečer na parížskych Elyzejských poliach v Paríži vystúpi na najvyšší stupeň Vincenzo Nibali (na snímke). Zavŕši tým svoje dlhoročné úsilie a stane sa len šiestym jazdcom v histórii, ktorý vyhral všetky tri súčasti Grand Tour.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika FOTO: Martin kráľom časovky, Nibali potvrdzuje triumf
26.07.2014 18:59:00

AKTUALIZOVANÉ - Périguex (SITA) - Nemec Tony Martin (na snímke) potvrdil pozíciu najväčšieho favorita sobotňajšej predposlednej 20. etapy cyklistických pretekov Tour de France a vyhral časovku na 54 km z Bergeracu do Périguexu. Talian Vincenzo Nibali je po sobote už takmer istým víťazom 101. ročníka TdF. V sobotu síce zaostal za Martinom a obsadil 4. miesto, ale žltý dres mu nevzal žiadny zo súperov a v nedeľu ho čaká oslavná jazda z Evry do Paríža.... viac     Diskusia (2)

 
 
ostatné / cyklistika De Marchi z Cannondalu najbojovnejším jazdcom
26.07.2014 15:45:00

Paríž (SITA) - Spolujazdec slovenského cyklistu Petra Sagana z tímu Cannondale Alessandro De Marchi (na snímke) sa stal najbojovnejším jazdcom 101. ročníka Tour de France. Dvadsaťosemročný Talian získal čiastkové ocenenie dvakrát po sebe v 13. a 14. etape s horskými dojazdmi v alpských strediskách Chamrousse, resp. Risoul. De Marchi je siedmym talianskym cyklistom s víťazstvom v tejto súťaži.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Sagan: 'Nemohol som to zastaviť, šiel som k zemi prvý'
25.07.2014 20:02:00

Bergerac (SITA) - Peter Sagan (na snímke) a etapové koncovky – to je na tohtoročnej Tour de France nekonečný príbeh bez víťaznej pointy. Tá neprišla ani v piatkovej 19. etape s cieľom v Bergeracu, lebo slovenský líder tímu Cannondale sa tentoraz do špurtérskeho záveru ani nedostal. Na mokrej ceste necelé tri kilometre pred cieľom spadol a bolo po nádejach. V cieli ho klasifikovali na 92. mieste. "Ani neviem, prečo som spadol.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Erik Baška víťazom prvej etapy Central European Tour
25.07.2014 19:02:00

Miškovec (SITA) - Slovenský cyklista Erik Baška (na snímke) zvíťazil v piatkovej prvej etape podujatia Central European Tour z Košíc do maďarského Miškovca. Pretekár tímu Dukla Trenčín Trek najlepšie zvládol 118 km dlhú etapu za 2:28:45 h. Druhý skončil Slovinec Martin Otoničar, tretiu priečku obsadil Nemec Florian Bissinger. Baška získal 40 bodov do európskeho rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika FOTO: Navardauskas víťazom 19. etapy, Sagan spadol; Nibali dostane v prípade úspechu milión eur
25.07.2014 18:09:00

AKTUALIZOVANÉ - Bergerac (SITA) - Litovský cyklista Ramunas Navardauskas (na snímke) z tímu Garmin-Sharp sa stal víťazom piatkovej 19. etapy na 101. ročníku Tour de France, ktorá viedla z Maubourguet Pays du Val d'Adour do Bergeracu a merala 208,5 km. Navardauskas ušiel z pelotónu približne 11 km pred cieľom a svoj únik doviedol do víťazného konca. Litva sa stala ôsmou krajinou, ktorej pretekár dokázal vyhrať etapu na tohtoročnej Tour de France.... viac     Diskusia (0)

 
 
 

video dňa

aktuálne výsledky
Futbal
Hokej
Basketbal
Hádzaná
Volejbal
Tenis

viac 30.7.2014, streda

ii Champions League 3rd Qualifying Round
17:00 FK Aktobe Lento
Steaua Bukurešť
- : -
17:30 FK Qarabagh
FC Red Bull Salzburg
- : -
18:00 AEL Limassol
Zenit Petrohrad
- : -
18:00 Dnipro Dnipropetrovsk
FC Kodaň
- : -
18:00 HJK Helsinki
APOEL Nikózia
- : -
19:00 Grasshoppers
OSC Lille
- : -
20:00 Feyenoord Rotterdam
Beşiktaş Istanbul JK
- : -
20:00 Ludogorets Razgrad
FK Partizan belehrad
- : -
20:00 Standard Liége
Panathinaikos Atény
- : -
20:15 AaB
Dinamo Záhreb
- : -
20:30 NK Maribor
Maccabi Tel Aviv FC
- : -
20:45 Legia Varšava
Celtic Glasgow
- : -
ii Copa Libertadores Semi Finals (Copa Libertadores)
ukončený Defensor Sporting
Nacional Asuncion
1 : 0
ii Club Friendlies
ukončený Manchester United
Internazionale Miláno
1 : 0
ukončený Real Madrid CF
AS Rím
0 : 1

a ďalších 51 futbalových zápasov v 2 súťažiach

 

 

Ak si získal zaujímavé informácie, daj nám "Like" :)

anketa

Kto sa stane najlepším hokejistom Slovenska v sezóne 2013/2014?


Marián Gáborík

 

63,7%
Marián Hossa

 

8%
Zdeno Chára

 

2,7%
Ján Laco

 

13,3%
Andrej Sekera

 

12,4%

Zapnite si COOKIEs, inak nemôžete hlasovať. staršie ankety