O športe - šport, sport, ošporte, ošporte.sk, hokej, futbal, basketbal, atletika, tenis, F1, vodné športy, audio, video, fotky, galérie, fotogalérie, foto, tipy, pre stávkarov, stávkovať, aktuálne, spravodajstvo, športové, exkluzívne, rozhovory, analýzy, živé, videá, zo zápasov, športový, zápas, preteky, online, prenosy, live, chat, blog, diskusia, extraliga, corgoň liga, reprezentácia, NHL, KHL, Liga majstrov, Pohár UEFA, vodný slalom, kalendár, kvalifikácia, výsledok, tabuľka, výsledky, články, štatistiky, tímy, titul, majster, majstrovstvá

 


 
 
 
 

cyklistika  

Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy

ostatné / cyklistika
21.03.2013 15:54:00
Bratislava (SITA) - V poradí 57. ročník najstarších cyklistických pretekov pod Tatrami Okolo Slovenska sa uskutoční od 4. do 8. júna na cestách medzi Košicami a Bratislavou. Organizátori už naplno pripravujú podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a záujem oň je v mnohých krajinách sveta. Etapovými centrami budú tento rok okrem dvoch najväčších slovenských miest aj Humenné, Stropkov, Liptovský Hrádok a Trenčín. Záštitu nad jednotlivými časťami prevzali primátori etapových miest, celé podujatie zaštítil predseda Národnej rady SR Pavol Paška.

Preteky sa začnú 4. júna v na Hlavnej ulici v európskom hlavnom meste kultúry 2013 Košiciach. Predpoludním je v metropole východu na programe prológová individuálna časovka, popoludní sa pelotón presunie do Humenného, kde je cieľ prvej etapy. O deň neskôr sa bude jazdiť na trati medzi Stropkovom a Liptovským Hrádkom, odkiaľ sa cyklisti vydajú 6. júna do Trenčína. Predposledná etapa sa pôjde spod hradu Matúša Čáka do Bratislavy a posledná 8. júna na cestách v okolí Bratislavy, kde by malo byť centrum pretekov v okolí nákupného centra Eurovea. Presné dĺžky etáp a ich časový itinerár budú známe v najbližších týždňoch. Organizátori pripravujú v etapových centrách pre divákov viacero sprievodných podujatí.

"Máme nielen výborných cyklistov, ktorí nám robia radosť, ale aj skvelé podujatie, o ktoré je vo svete veľký záujem. Hlási sa nám 40 až 50 tímov. Môžeme si teda vyberať, keďže plánujeme umožniť účasť 20 družstvám. Nechceli by sme, aby z jedného štátu boli viac ako dva tímy," informoval prezident Slovenského zväzu cyklistiky a šéf organizačného výboru Peter Privara.

Program 57. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska:
Utorok 4. júna:
Prológ: Košice - Košice
1. etapa: Košice - Humenné

Streda 5. júna:
2. etapa: Stropkov - Liptovský Hrádok

Štvrtok 6. júna:
3. etapa: Liptovský Hrádok - Trenčín

Piatok 7. júna:
Trenčín - Bratislava

Sobota 8. júna:
Bratislava - BratislavaFoto: TASR

 
Diskusia k téme: Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy
meno:(minimálne 3 znaky)

váš príspevok:(minimálne 3 znaky)

Šípka Rehot Zmätený Frajer Plač Vypleštený Čert Výkričník Zamračený Nápad Smejem sa hlasno! Blázon Zelený Neutrálny Otázka Jazyk Zahanbený Gúľajúce oči Smutný Úsmev Prekvapený Vytočený Žmurk!
 
opíšte bezpečnostný kód: x458qwz2 
 

 

 
 
< späť

ostatné / cyklistika Sagan v opatere Belgičanov, aby sa mu vyhli zranenia
26.11.2015 17:09:08

OOSTDUINKERKE (SITA) – Slovenský cyklistický fenomén Peter Sagan má po svadbe na Orave aj dovolenke v Zanzibare a momentálne sa na sedem dní zveril do opatery lekára tímu Tinkoff Petera Lagroua a fyzioterpautky Sabine Lionovej v športovom klube Wave Health & Fitness Sports Medicine v Oostduinkerke. Ide o to, aby sa pred začiatkom náročnej sezóny, v ktorej bude nosiť dúhový dres majstra sveta, dostal zdravotne do optimálnej kondície.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Cavendishov tím má licenciu WorldTour
25.11.2015 15:52:08

KAPSKÉ MESTO (SITA) - Africký tím Dimension Data bude v novej sezóne 2016 jedným z 18 družstiev s odsúhlasenou licenciou WorldTour, čiže možnosťou zúčastňovať sa na všetkých najväčších podujatiach v cestnej cyklistike.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Polc opäť celkovým víťazom Citydownhill world Tour
22.11.2015 08:28:00

TAXCO (SITA) - Slovenský reprezentant Filip Polc obhájil celkové prvenstvo v seriáli mestských zjazdov Citydownhill world Tour. Tridsaťtriročný Pezinčan spečatil triumf v tohtosezónnej edícii druhým miestom v sobotňajších pretekoch v mexickom Taxcu, v ktorých ho zdolal iba Brazílčan Bernardo Cruz. Ten bol najrýchlejší v oboch jazdách, Polc skončil v oboch finálových kolách na druhej pozícii.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Giro d´Italia 2017 nezavíta do Prahy ani Bratislavy
19.11.2015 14:56:01

PRAHA (SITA) - Prestížne etapové cyklistické preteky Giro d´Italia v roku 2017 nezavítajú do Bratislavy. Takáto eventualita prichádzala do úvahy vzhľadom na ambíciu Prahy hostiť slávnostný štart a následne posunúť dianie smerom na Slovensko pred talianskou hlavnou časťou podujatia Grand Tour. Projekt sa však stane realitou najskôr v roku 2018. Prípravná skupina vedená Václavom Klausom ml. informovala taliansku stranu, že kandidatúru sťahuje.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Contador sa nezmieril s odobratím titulov
17.11.2015 16:26:00

MADRID (TASR) - Španielsky cyklista Alberto Contador ráta medzi svoje osobné úspechy aj dva triumfy, o ktoré prišiel pre doping. "Získal som ich poctivo a čestne," cituje slová jazdca agentúra dpa. Contador prišiel po pozitívnom teste na zakázaný clenbuterol o trofeje z Tour de France 2010 a Gira d'Italia 2011. Jazdec však trvá na svojej nevine a pozitívny test majú podľa jeho slov na svedomí kontaminované steaky.... viac     Diskusia (0)

 
 
 


aktuálne výsledky

viac 30.11.2015, pondelok

Clausura (Primera División)
22:00 San Lorenzo
Sportivo Luqueno
- : -