O športe - šport, sport, ošporte, ošporte.sk, hokej, futbal, basketbal, atletika, tenis, F1, vodné športy, audio, video, fotky, galérie, fotogalérie, foto, tipy, pre stávkarov, stávkovať, aktuálne, spravodajstvo, športové, exkluzívne, rozhovory, analýzy, živé, videá, zo zápasov, športový, zápas, preteky, online, prenosy, live, chat, blog, diskusia, extraliga, corgoň liga, reprezentácia, NHL, KHL, Liga majstrov, Pohár UEFA, vodný slalom, kalendár, kvalifikácia, výsledok, tabuľka, výsledky, články, štatistiky, tímy, titul, majster, majstrovstvá

 


 
 
 
 

cyklistika  

Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy

ostatné / cyklistika
21.03.2013 15:54:00
Bratislava (SITA) - V poradí 57. ročník najstarších cyklistických pretekov pod Tatrami Okolo Slovenska sa uskutoční od 4. do 8. júna na cestách medzi Košicami a Bratislavou. Organizátori už naplno pripravujú podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a záujem oň je v mnohých krajinách sveta. Etapovými centrami budú tento rok okrem dvoch najväčších slovenských miest aj Humenné, Stropkov, Liptovský Hrádok a Trenčín. Záštitu nad jednotlivými časťami prevzali primátori etapových miest, celé podujatie zaštítil predseda Národnej rady SR Pavol Paška.

Preteky sa začnú 4. júna v na Hlavnej ulici v európskom hlavnom meste kultúry 2013 Košiciach. Predpoludním je v metropole východu na programe prológová individuálna časovka, popoludní sa pelotón presunie do Humenného, kde je cieľ prvej etapy. O deň neskôr sa bude jazdiť na trati medzi Stropkovom a Liptovským Hrádkom, odkiaľ sa cyklisti vydajú 6. júna do Trenčína. Predposledná etapa sa pôjde spod hradu Matúša Čáka do Bratislavy a posledná 8. júna na cestách v okolí Bratislavy, kde by malo byť centrum pretekov v okolí nákupného centra Eurovea. Presné dĺžky etáp a ich časový itinerár budú známe v najbližších týždňoch. Organizátori pripravujú v etapových centrách pre divákov viacero sprievodných podujatí.

 

"Máme nielen výborných cyklistov, ktorí nám robia radosť, ale aj skvelé podujatie, o ktoré je vo svete veľký záujem. Hlási sa nám 40 až 50 tímov. Môžeme si teda vyberať, keďže plánujeme umožniť účasť 20 družstvám. Nechceli by sme, aby z jedného štátu boli viac ako dva tímy," informoval prezident Slovenského zväzu cyklistiky a šéf organizačného výboru Peter Privara.

Program 57. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska:
Utorok 4. júna:
Prológ: Košice - Košice
1. etapa: Košice - Humenné

Streda 5. júna:
2. etapa: Stropkov - Liptovský Hrádok

Štvrtok 6. júna:
3. etapa: Liptovský Hrádok - Trenčín

Piatok 7. júna:
Trenčín - Bratislava

Sobota 8. júna:
Bratislava - BratislavaFoto: TASR

 
Diskusia k téme: Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy
meno:(minimálne 3 znaky)

váš príspevok:(minimálne 3 znaky)

Šípka Rehot Zmätený Frajer Plač Vypleštený Čert Výkričník Zamračený Nápad Smejem sa hlasno! Blázon Zelený Neutrálny Otázka Jazyk Zahanbený Gúľajúce oči Smutný Úsmev Prekvapený Vytočený Žmurk!
 
opíšte bezpečnostný kód: x458qwz2 
 

 

 
 
< späť

ostatné / cyklistika Sagan a spol. dostali kuchyňu na štyroch kolesách
22.07.2014 12:49:00

Carcassone (SITA) - Slovenský cyklista Peter Sagan (na snímke) a jeho kolegovia z tímu Cannondale sa už nemusia spoliehať počas pretekov na prácu ich šéfkuchára Massima Carola iba v hotelových kuchyniach. Talian im môže pripravovať jedlá v špeciálne vytvorenej kuchyni na štyroch kolesách v úžitkovej časti nákladného auta. Novú kuchyňu predstavili v pondelok počas voľného dňa na Tour de France v Carcassone.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Majster sveta Rui Costa odstúpil z Tour de France pre zápal pľúc
22.07.2014 10:42:00

Carcassone (TASR) - Portugalský cyklista Rui Costa (na snímke) odstúpil po voľnom dni z pretekov Tour de France. Úradujúci majster sveta, ktorému patrilo v celkovom poradí priebežné 13. miesto, má zápal pľúc. Pondelkové vyšetrenia odhalili, že Rui Costa má slabší zápal pľúc a lekár mu odporučil v pretekoch ďalej nepokračovať. V utorok ráno sa tak už nepostavil na štart 237,5 km dlhej 16. etapy z Carcassone do Bagnares-de-Luchon.... viac     Diskusia (1)

 
 
ostatné / cyklistika Sagan zarobil 35 180 eur, Cannondale v prémiách tretí
21.07.2014 10:37:00

Nimes (SITA) - Slovenský cyklista Peter Sagan (na snímke) zarobil za umiestnenia v etapách, na rýchlostných prémiách či za držanie zeleného dresu počas druhého týždňa pretekov Tour de France 12 150 eur. Celkovo prispel na 101. ročníku slávneho podujatia do balíka družstva Cannondale už sumou 35 180 eur. V cyklistike je zvykom, že prémie idú do tímového banku, z ktorého sa potom delia podľa vopred stanoveného kľúča medzi všetkých členov družstva.... viac     Diskusia (2)

 
 
ostatné / cyklistika Sagan útočí na novodobý rekord bodovacej súťaže
21.07.2014 09:58:00

Nimes (SITA) - Slovenský cyklista Peter Sagan (na snímke vpravo) smeruje za definitívnym ziskom tretieho zeleného dresu víťaza bodovacej súťaže na Tour de France a môže dosiahnuť aj najvyšší bodový zisk v modernej ére podujatia. Dvadsaťštyriročný Žilinčan je zatiaľ v bodovacej súťaži suverénny, na jeho konte je po pätnástich etapách 402 bodov a pred Francúzom Bryanom Coquardom vedie už o priepastných 176 bodov.... viac     Diskusia (2)

 
 
ostatné / cyklistika FOTO+VIDEO: Sagan špurtoval tretí v Nimes, zvíťazil Kristoff, Kittel a Greipel nešprintovali, čudoval sa Sagan
20.07.2014 19:14:00

AKTUALIZOVANÉ - Nimes (SITA) - Slovenský cyklista Peter Sagan sa opäť nedočkal víťazného etapového špurtu v 101. ročníku Tour de France. V nedeľňajšej 15. etape so štartom v Tallarde a cieľom v Nimes (222 km) kapitán tímu Cannondale obsadil tretie miesto, keď v záverečnom špurte nestačil na víťazného Nóra Alexandra Kristoffa (na snímke) z tímu Kaťuša a druhého Austrálčana Heinricha Hausslera (IAM Cycling). Víťaz dosiahol čas 4:56:43 h.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika FOTO+VIDEO: Sagan a Nibali navýšili náskoky, víťazstvo Majku
19.07.2014 19:31:00

AKTUALIZOVANÉ - Risoul (SITA) - Slovenský cyklista Peter Sagan má po sobotňajšej 14. etape z Grenoble na vrchol Risoul, ktorá merala 177 km a vyhral ju Poliak Rafal Majka (na snímke), už 170-bodový náskok v súťaži o zelený dres pred Francúzom Bryanom Coquardom. Dvadsaťštyriročný Žilinčan si vybojoval v sobotu ďalších 20 bodov za prvenstvo na rýchlostnej prémii, ktorá bola hneď v úvode alpskej etapy. Sagan má momentálne na konte 361 bodov.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika FOTO: Nibali vyhral prvú alpskú etapu, Velits si polepšil
18.07.2014 19:09:00

AKTUALIZOVANÉ - Chamrousse (SITA) - Prvým kráľom Álp na cyklistickej Tour de France je zároveň prvý muž celkového poradia Vincenzo Nibali (na snímke). Líder tímu Astana Nibali sólojazdou v závere ovládol 13. etapu 101. ročníka TdF, ktorá mala štart v Saint Étienne a po 197,5 km vrcholila po náročnom stúpaní v Chamrousse vo výške 1730 m.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Armstrong vyšiel s pravdou von - vraj o všetkom; Ohlasy bývalých šampiónov
18.07.2014 11:21:00

AKTUALIZOVANÉ - Austin (SITA, AP) - Lance Armstrong (na snímke) prehovoril, niekoľko hodín trvalo stretnutie dopingového podvodníka s predstaviteľmi svetovej cyklistiky. Schôdzka sa konala v hoteli pri letisku Dulles vo Washingtone, podľa Američanovho právnika Elliota Petersa ju zosnoval jeho klient.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Žltý Nibali hovorí o dopingu v minulom čase
18.07.2014 10:20:00

Saint-Etienne (SITA, AP) - Doping v cyklistike aj v tíme Astana je minulosťou, tvrdí líder tohtoročnej Tour de France Vincenzo Nibali (na snímke) pred rozhodujúcimi etapami v Alpách a Pyrenejach. Práve príklady z histórie však nabádajú pri vyhláseniach tohto typu k veľkej opatrnosti. Taliansky cyklista je súčasťou zoskupenia, ktoré v roku 2007 vylúčili z Tour pre krvné transfúzie Alexandra Vinokurova.... viac     Diskusia (1)

 
 
ostatné / cyklistika Druhé miesta sú asi môj osud, hovorí Sagan
17.07.2014 20:09:00

Saint Étienne (SITA) - Slovenský cyklista Peter Sagan bol vo štvrtok opäť máličko od zisku etapového vavrínu na Tour de France. Dvanásta etapa zaviedla pelotón do Saint Étienne a v uliciach tohto mesta 24-ročný šprintérsky líder tímu Cannondale opäť rozbehol skvelú koncovku s jedinou 'chybičkou krásy'. V samom závere sa už nedostal pred Nóra Alexandra Kristoffa z Kaťuše.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika VIDEO: Sagan v 12. etape druhý za Nórom Kristoffom
17.07.2014 19:11:00

Saint Étienne (SITA) - Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi (na snímke) opäť len veľmi tesne ušlo víťazstvo v etape na Tour de France. Šprintérsky líder tímu Cannondale skončil druhý vo štvrtkovej 12. etape z Bourg-en-Bresse do Saint Étienne (185,5 km). V záverečnom špurte Sagan prehral iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša. Pre 24-ročného Sagana je to už štvrté druhé miesto v 101. ročníku TdF. Tretí skončil domáci šprintér tímu FDJ.... viac     Diskusia (7)

 
 
ostatné / cyklistika Andrew Talansky: 'Trhá mi srdce, že musím opustiť pelotón Tour de France'
17.07.2014 16:02:00

Besancon (SITA) - Američan Andrew Talansky (25, na snímke) sa stal dvadsiatym cyklistom na Tour de France, ktorý sa rozhodol nepokračovať v súťaži. Pôvodný líder tímu Garmin-Sharp nenastúpil do štvrtkovej 12. etapy, keďže následky jeho pádov a zranení boli horšie, ako predpokladal. V stredu ešte Talansky hrdinsky došiel do cieľa 11.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Sagan mal pred 12. etapou zdravotné problémy
17.07.2014 14:39:00

Bourg en Bresse (SITA) - Slovenský cyklista Peter Sagan (na snímke) nebol celkom zdravotne v poriadku, keď sa vydával na trať štvtkovej 12. etapy Tour de France z Bourg en Bresse do Saint Étienne. Jeho tím Cannondale priznal, že líder bodovacej súťaže je trochu chorý, ale situácia sa už údajne zlepšila. "Už som kašľal menej v porovnaní so včerajškom a zdravotne som teda na tom lepšie.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Sagan chcel vyhrať etapu pre priateľku k narodeninám
16.07.2014 19:22:00

Oyonnax (SITA) - Zatiaľ čo rozžiarený Tony Gallopin v cieli 11. etapy ďakoval rodine aj snúbenici po splnenom sne o etapovom triumfe na Tour de France, slovenský cyklista Peter Sagan (na snímke) bol opäť smutný. V etape s viacerými menšími stúpaniami a zjazdom v závere cítil šancu na víťazstvo, ale prišiel oň pár kilometrov pred cieľom.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika VIDEO: Gallopin ovládol 11. etapu, Sagan deviaty
16.07.2014 18:48:00

Oyonnax (SITA) - Jedenástu etapu 101. ročníka cyklistickej Tour de France so štartom v Besancone a cieľom v Oyonnax (187,5 km) vyhral po sóloúniku v záverečných troch kilometroch Francúz Tony Gallopin (na snímke) z tímu Lotto-Belisol. Druhý skončil v špurte väčšej skupiny Nemec John Degenkolb (Giant-Shimano) a tretí bol Talian v službách Omega Pharma Quick-Step Matteo Trentin. "Chcel by som sa poďakovať rodine, otcovi aj snúbenici Marion.... viac     Diskusia (7)

 
 
 

video dňa

aktuálne výsledky
Futbal
Hokej
Basketbal
Hádzaná
Volejbal
Tenis

viac 22.7.2014, utorok

ii Champions League 2nd Qualifying Round
17:30 Sutjeska Niksic
Šeriff Tiraspol
- : -
18:00 F91 Dudelange
Ludogorets Razgrad
- : -
18:00 Tallinna FC Levadia
AC Sparta Praha
- : -
18:30 FK Qarabagh
Valletta
- : -
19:45 TNS
ŠK Slovan Bratislava
- : -
20:00 FC Santa Coloma
Maccabi Tel Aviv FC
- : -
20:00 HB Torshavn
FK Partizan belehrad
- : -
20:00 Skenderbeu
BATE Borisov
- : -
20:15 Zalgiris Vilnius
Dinamo Záhreb
- : -
20:30 Debrecín VSC
Cliftonville
- : -
20:45 Celtic Glasgow
KR Reykjavík
- : -
ii Europa League 2nd Qualifying Round
21:00 Zeljeznicar
Metalurg Skopje
- : -
ii Club Friendlies
ukončený Sacramento Republic
West Bromwich Albion
0 : 1
ukončený Sydney FC
Newcastle United FC
0 : 4
ukončený Zaglebie Lubin
Bytovia Bytow
0 : 0

a ďalších 66 futbalových zápasov v 1 súťaži

 

 

Ak si získal zaujímavé informácie, daj nám "Like" :)

anketa

Kto sa stane najlepším hráčom na európskych trávnikoch za sezónu 2013/2014?


Diego Costa (Španielsko, Atlético Madrid - FC Chelsea)

 

5,1%
Ángel Di María (Argentína, Real Madrid)

 

3,6%
James Rodríguez (Kolumbia, AS Monako)

 

4,7%
Philipp Lahm (Nemecko, Bayern Mníchov)

 

4,3%
Lionel Messi (Argentína, FC Barcelona)

 

18,1%
Thomas Müller (Nemecko, Bayern Mníchov)

 

2,5%
Manuel Neuer (Nemecko, Bayern Mníchov)

 

1,8%
Arjen Robben (Holandsko, Bayern Mníchov)

 

5,4%
Cristiano Ronaldo (Portugalsko, Real Madrid)

 

44,4%
Luis Suárez (Uruguaj, FC Liverpool - FC Barcelona)

 

10,1%

Zapnite si COOKIEs, inak nemôžete hlasovať. staršie ankety