O športe - šport, sport, ošporte, ošporte.sk, hokej, futbal, basketbal, atletika, tenis, F1, vodné športy, audio, video, fotky, galérie, fotogalérie, foto, tipy, pre stávkarov, stávkovať, aktuálne, spravodajstvo, športové, exkluzívne, rozhovory, analýzy, živé, videá, zo zápasov, športový, zápas, preteky, online, prenosy, live, chat, blog, diskusia, extraliga, corgoň liga, reprezentácia, NHL, KHL, Liga majstrov, Pohár UEFA, vodný slalom, kalendár, kvalifikácia, výsledok, tabuľka, výsledky, články, štatistiky, tímy, titul, majster, majstrovstvá

 


 
 
 
 

cyklistika  

Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy

ostatné / cyklistika
21.03.2013 15:54:00
Bratislava (SITA) - V poradí 57. ročník najstarších cyklistických pretekov pod Tatrami Okolo Slovenska sa uskutoční od 4. do 8. júna na cestách medzi Košicami a Bratislavou. Organizátori už naplno pripravujú podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a záujem oň je v mnohých krajinách sveta. Etapovými centrami budú tento rok okrem dvoch najväčších slovenských miest aj Humenné, Stropkov, Liptovský Hrádok a Trenčín. Záštitu nad jednotlivými časťami prevzali primátori etapových miest, celé podujatie zaštítil predseda Národnej rady SR Pavol Paška.

Preteky sa začnú 4. júna v na Hlavnej ulici v európskom hlavnom meste kultúry 2013 Košiciach. Predpoludním je v metropole východu na programe prológová individuálna časovka, popoludní sa pelotón presunie do Humenného, kde je cieľ prvej etapy. O deň neskôr sa bude jazdiť na trati medzi Stropkovom a Liptovským Hrádkom, odkiaľ sa cyklisti vydajú 6. júna do Trenčína. Predposledná etapa sa pôjde spod hradu Matúša Čáka do Bratislavy a posledná 8. júna na cestách v okolí Bratislavy, kde by malo byť centrum pretekov v okolí nákupného centra Eurovea. Presné dĺžky etáp a ich časový itinerár budú známe v najbližších týždňoch. Organizátori pripravujú v etapových centrách pre divákov viacero sprievodných podujatí.

"Máme nielen výborných cyklistov, ktorí nám robia radosť, ale aj skvelé podujatie, o ktoré je vo svete veľký záujem. Hlási sa nám 40 až 50 tímov. Môžeme si teda vyberať, keďže plánujeme umožniť účasť 20 družstvám. Nechceli by sme, aby z jedného štátu boli viac ako dva tímy," informoval prezident Slovenského zväzu cyklistiky a šéf organizačného výboru Peter Privara.

Program 57. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska:
Utorok 4. júna:
Prológ: Košice - Košice
1. etapa: Košice - Humenné

Streda 5. júna:
2. etapa: Stropkov - Liptovský Hrádok

Štvrtok 6. júna:
3. etapa: Liptovský Hrádok - Trenčín

Piatok 7. júna:
Trenčín - Bratislava

Sobota 8. júna:
Bratislava - BratislavaFoto: TASR

 
Diskusia k téme: Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy
meno:(minimálne 3 znaky)

váš príspevok:(minimálne 3 znaky)

Šípka Rehot Zmätený Frajer Plač Vypleštený Čert Výkričník Zamračený Nápad Smejem sa hlasno! Blázon Zelený Neutrálny Otázka Jazyk Zahanbený Gúľajúce oči Smutný Úsmev Prekvapený Vytočený Žmurk!
 
opíšte bezpečnostný kód: x458qwz2 
 

 

 
 
< späť

ostatné / cyklistika Na záver Kataru hetrik Kristoffa, celkovo vyhral Cavendish
12.02.2016 15:53:49

DAUHA (SITA) - Alexander Kristoff dosiahol na cyklistických pretekoch Okolo Kataru tretie víťazstvo, ale na celkové prvenstvo to napokon nestačilo. Nórsky jazdec tímu Kaťuša zvíťazil v piatkovej záverečnej 114-kilometrovej 5. etape zo Sealine Beach Resort do Dauhy opäť pred Markom Cavendishom, ale bol to práve Brit v službách zoskupenia Dimension Data, kto sa teší z triumfu o päť sekúnd práve pred Kristoffom.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Kristoff s druhým etapovým víťazstvom, vedie Cavendish
11.02.2016 17:37:03

DAUHA (SITA) - Alexander Kristoff dosiahol svoje druhé etapové víťazstvo na tohtoročných cyklistických pretekoch Okolo Kataru, na čelo priebežného poradia sa vrátil Mark Cavendish. Nórsky jazdec vyťažil z výbornej réžie Kaťuše, ktorá vo veternom závere na poslednom kilometri pred cieľom štvrtkovej 189 km dlhej etapy z Al Zubarah Fort do Madinat Al Shama diktovala tempo. Svedčí o tom aj tretie miesto Kristoffovho talianskeho tímového kolegu Jacopa Guarnieriho.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Boasson Hagen víťazom časovky a novým lídrom v Katare
10.02.2016 15:37:12

DAUHA (SITA) - Nórsky cyklista tímu Dimension Data Edvald Boasson Hagen triumfoval v stredajšej 3. etape na pretekoch Okolo Kataru, ktorou bola individuálna časovka na 11 km. Dvadsaťosemročný strieborný medailista z majstrovstiev sveta 2012 zvíťazil s veľkým náskokom 25 sekúnd pred Holanďanom Josom van Emdenom zo zoskupenia LottoNL-Jumbo. O ďalšie štyri sekundy zaostal na tretej priečke Talian v službách BMC Racing Manuel Quinziato.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Cavendish sa nezúčastní pretekov Kuurne-Brusel-Kuurne, kam sa chystá Sagan
09.02.2016 16:38:49

BRATISLAVA (SITA) - Britský cyklista Mark Cavendish nebude obhajovať minuloročné prvenstvo na klasických jednodňových pretekoch Kuurne-Brusel-Kuurne, kam sa chystá aj slovenský majster sveta Peter Sagan. Informuje o tom server Cyclingnews. Na podujatí, ktoré spolu s Omloop Het Nieuwsblad otvára sezónu belgických klasík, sa vôbec nepredstaví Cavendishov tím Dimension Data.... viac     Diskusia (0)

 
 
ostatné / cyklistika Kristoff zdolal v špurte 2. etapy Okolo Kataru Cavendisha
09.02.2016 16:35:57

DAUHA (SITA) - Víťazom utorkovej druhej etapy z Katara Cultural Village do Qatar University s dĺžkou 135 km v Dauhe na cyklistických pretekoch Okolo Kataru sa stal nórsky jazdec Alexander Kristoff. Člen tímu Kaťuša zdolal v záverečnom špurte Brita Marka Cavendisha, na potvrdenie víťaza bolo potrebné preštudovať cieľovú fotografiu. Na treťom mieste skončil Belgičan Roy Jans.... viac     Diskusia (0)

 
 
 


aktuálne výsledky
V tento deň sa vo vybranej súťaži nehrá/nehral žiaden zápas.