Novak Djokovič bude od pondelka svetovou jednotkou
Novak Djokovič bude od pondelka svetovou jednotkou

Nole po dvoch rokoch opäť svetovou jednotkou

Srbský tenista Novak Djokovič sa vráti na čelo svetového rebríčka tenistov. Aktuálny líder Rafael Nadal zo Španielska sa totiž v stredu na poslednú chvíľu odhlásil z turnaja ATP Masters v Paríži, tesne pred súbojom 2. kola so Španielom Fernandom Verdascom.

Nadal na okruhu absentoval od septembrového semifinálového skreču na US Open s Juanom Martínom del Potrom, vtedy mal problémy s kolenom. "V uplynulých dňoch má trápili brušné svaly, najmä pri servise. Lekári mi odporučili, aby som nenastúpil. Mohlo by sa to ešte zhoršiť a to naozaj nechcem. Bol to pre mňa z hľadiska zranení ťažký rok," vysvetlil Nadal dôvod svojho odstúpenia z podujatia v Paríži.

Španiel nevedel povedať, či sa predstaví na koncoročnom Turnaji majstrov, ktorý v Londýne štartuje 11. novembra. "Naozaj neviem. Idem deň po dni a uvidíme. Samozrejme, že by som v Londýne rád hral, no najdôležitejšie je pre mňa zdravie a to, aby som mohol odohrať viacero turnajov za sebou. To sa mi v tomto roku nedarilo."

Djokovič je v metropole Francúzska už v osemfinále, v ktorom sa vo štvrtok stretne s Bosniakom Damirom Džumhurom. Srb, vedený slovenským koučom Mariánom Vajdom, bol naposledy svetovou jednotkou 6. novembra 2016.

Odporúčané články