Antonio Conte údajne nemá záujem trénovať Real Madrid
Antonio Conte údajne nemá záujem trénovať Real Madrid

Conte vraj nemá záujem o lavičku Realu

Taliansky futbalový tréner Antonio Conte nemá záujem prevziať kormidlo španielskeho veľkoklubu Real Madrid. Tvrdí to portál britskej televíznej stanice Sky Sports.

Conte sa údajne vyjadril, že v tejto chvíli nie je projekt Realu pre neho tým pravým a nesadne si tak na miesto odvolaného trénera Julena Lopeteguiho. Bývalého kouča Chelsea spájali s Realom prakticky okamžite po víkendovej prehre Realu Madrid s lídrom La Ligy FC Barcelona 1:5. Podľa španielskych médií prezident úradujúceho európskeho šampióna Florentino Perez s Contem rokoval, ale dohoda mala padnúť na rozdielnych predstavách o vedení mužstva, resp. mzdových podmienkach.

Conte skončil v Chelsea v júli tohto roka po nepresvedčivých výkonoch v uplynulej sezóne. Teraz sa podľa Sky Sports rozhodol dať si pauzu od trénovania až do leta budúceho roka, zmeniť by to mohla iba ponuka, ktorá by ho ešte pred koncom sezóny mimoriadne zaujala.

Dočasným trénerom futbalistov "bieleho baletu" sa stal bývalý argentínsky stredopoliar Santiago Solari, ktorý doteraz pôsobil ako hlavný tréner B-tímu Realu Madrid. Podľa pravidiel španielskej ligy môže Solari ako dočasný tréner viesť tím iba dva týždne.

Real sa po desiatom kole nachádza až na deviatom mieste ligy, keď získal 14 bodov za 4 výhry, 2 remízy a 4 prehry.

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články