Aké tituly ovplyvnili svet automobilových hier?

Publikované 30.11.2017 20:57
Image Aké tituly ovplyvnili svet automobilových hier?

BRATISLAVA (jant) – Nejeden z nás trávi voľný čas za obrazovkou počítača či televízora s ovládačom od hernej konzoly. Ponuka hier je široká a herné žánre rovnako, no najväčšie rozdiely v hrateľnosti sú zväčša medzi športovými hrami.

Občas sa objavia aj výborne prepracované simulátory, ktoré lákali na realistický fyzikálny model a výbornú grafiku. Dnes sa pozrieme na tri zaujímavé tituly z oblasti motoristického športu, ktoré sa dajú hrať aj na obyčajnej zostave. 

Assetto Corsa

Ak vás ženie túžba stlačiť svoj čas na jedno kolo, je tento titul práve pre vás. Musíte dokonalo ovládať plyn a mať cit, inak vás hra v najťažšom móde nepustí ďalej. Jazdíte na klasických okruhoch, ktoré namerali laserom a preniesli ich do virtuálneho sveta, takže presne kopírujú všetky nerovnosti povrchu. Výhodou však je, že k tejto hre vznikla aj komunita hráčov a ak vám náhodou chýba nejaká trať, môžete skúsiť šťastie a vyhľadať ju priamo na špecializovaných weboch. 

Grand Turismo Sport

Hra vyšla v tomto roku a je určená pre platformu PlayStation. Koncept tejto hry je nám sympatický najmä preto, že prináša prepracovaný model multiplayera, ktorý umožňuje súperiť v rámci rôznych šampionátov vytvorených pre túto hru. Hráč môže reprezentovať seba či svoju krajinu a ak jazdí dobre, môže sa dostať medzi finalistov turnaja organizovaného pod záštitou FIA.

Need for Speed SHIFT 2 Unsleashed

Táto séria sa preslávila skôr ako arkáda, lenže SHIFT 2 z roku 2011 vyniká ešte aj dnes dobre prepracovaným jazdným modelom. Podstatné však je, aby ste nepodľahli kúzlu „tuningu“ a nemenili sériové autá. V ponuke máte množstvo reálnych okruhov aj niekoľko tratí, ktoré vznikli len pre túto hru. Porsche GT2 či BMW M6 jazdia po Nürburgringu veľmi realisticky, a keď sa ocitnete zadným kolesom na obrubníku, máte čo robiť, aby ste sa nerozbili na zvodidlách.

Foto: Origin

Súvisiace články