Wang Jang
Balážová
stolný tenis

Balážovej siedmy titul, Wang Jang tretíkrát majstrom Slovenska

Publikované 04.03.2018 18:35
Image Balážovej siedmy titul, Wang Jang tretíkrát majstrom Slovenska

BRATISLAVA - Majstrami Slovenska v stolnom tenise za rok 2018 vo dvojhrách sa na víkendovom národnom šampionáte dospelých v Bratislave stali Wang Jang a Barbora Balážová. Obaja sa na pomyselný trón vrátili po troch rokoch.

Wang Jang (nar. 24. 9. 1994) najprv v semifinále vyradil Samuela Novotu 4:2 na sety a vo finále dvojhry si poradil s Petrom Šeredom takisto ako v roku 2015 výsledkom 4:1. Čínsky rodák so slovenským občianstvom sa pri štvrtej účasti v boji o zlato teší zo svojho tretieho singlového titulu majstra Slovenska (2014, 2015, 2018). Druhý nasadený hráč Wang Jang je členom poľského tímu KS Dekorglass Działdowo. Obhajca lanského titulu Bai He tentoraz v metropole SR neštartoval, jednotka singlového pavúka Ľubomír Pištej stroskotala v semifinále na odvekom rivalovi P. Šeredovi, proti ktorému nezužitkovala vedenie 2:0 na sety.

Barbora Balážová (nar. 18. 3. 1992) potvrdila úlohu hlavnej favoritky a turnajom prešla ako nôž maslom. Svoje neohrozené postavenie na domácej scéne dokumentovala na ceste za titulom len jediným prehraným setom (v semifinále, pozn.). V semifinále bez problémov zdolala Moniku Uríkovú (4:0) a vo finále poľahky zdolala prekvapenie M-SR Simonu Horváthovú (4:0). Horváthová v sobotňajšom štvrťfinále vyradila lanskú majsterku Evu Jurkovú (4:2).

Pre slovenskú jednotku Balážovú s klubovou príslušnosťou vo francúzskom ALCL TT Grand Quevilly je to pri jubilejnej desiatej finálovej účasti siedmy titul z M-SR (2007, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2018). V ich počte je už najúspešnejšou hráčkou v histórii národného šampionátu v ére samostatnosti, keď sa odpútala od legendy Valentiny Popovovej, ktorá triumfovala šesťkrát.

Balážová si z M-SR 2018 odniesla dve zlaté medaily. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Topoľčian sa tešila z prvenstva v miešanej štvorhre. Podľa očakávania spolu s Ľubomírom Pištejom potvrdili pozíciu najvyššie nasadeného páru, hoci vo finále mixu sa proti nečakaným súperom Jakubovi Zelinkovi s Nikoletou Puchovanovou potrápili (3:2). Pre Pišteja s Balážovou je to po rokoch 2013 a 2015 tretie spoločné zlato z tejto disciplíny v rámci M-SR, celkovo Pištejovo šieste a Balážovej desiate. Dvojica obhajcov Thomas Keinath - Eva Jurková stroskotala v semifinále.

V Národnom stolnotenisovom centre v bratislavských Krasňanoch sa v deblových súťažiach presadili nečakané mená. Štvorhru mužov vyhrali Ingemar Péter - Alexander Valuch, ktorí v rozhodujúcom dueli zdolali duo Samuel Novota - Samuel Kalužný 3:2 a premiérovo sa stali šampiónmi. V súťaži žien patrí titul tiež prvýkrát páru Ema Labošová - Simona Horváthová vďaka finálovému triumfu nad dvojicou Natália Grigelová - Nikoleta Puchovanová 3:1.

Premiérovo sa bojovalo aj o medaily v kategórii do 21 rokov, v ktorej sa singlové súťaže stali ešte v sobotu "korisťou" Adama Brata (MSK Malacky) a Tatiany Kukuľkovej (KST Viktória Trnava).

Najúspešnejšou účastníčkou šampionátu v Bratislave, na ktorom sa nikomu nepodarilo obhájiť titul, bola Barbora Balážová, ktorá neokúsila chuť prehry a odniesla si zásluhou vydarených vystúpení vo dvojhre a mixe dve zlaté medaily. Zaujala aj Simona Horváthová triumfom vo štvorhre a singlovým striebrom, rovnakú bilanciu mala aj Ema Labošová (striebro získala vo dvojhre do 21 rokov). Najviac medailí - zo všetkých štyroch disciplín, v ktorých štartovala - si odniesla Tatiana Kukuľková (1 - 0 - 3). Z mužov sa najviac darilo Adamovi Bratovi s jednou medailou najcennejšej hodnoty a dvoma bronzmi, Ľubomír Pištej dosiahol bilanciu 1 - 0 - 1.

Súhrn výsledkov na víkendových stolnotenisových majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise dospelých a do 21 rokov v Bratislave (2. - 4. 3. 2018):

Dvojhra mužov - štvrťfinále:
Ľubomír Pištej (SPG Linz/Rak.) - Tibor Špánik (SKST Baník Havířov/ČR) 4:1
Peter Šereda (TTC Schwalbe Bergneustadt/Nem.) - Pavol Mego (SV Schott Jena/Nem.) 4:1
Samuel Novota (SK Vydrany) - Alexander Valuch (TTC OE Bad Homburg 1987/Nem.) 4:1
Wang Jang (KS Dekorglass Działdowo/Poľ.) - Jakub Zelinka (STK Lokomotíva Košice) 4:1
semifinále:
Peter Šereda (TTC Schwalbe Bergneustadt/Nem.) - Ľubomír Pištej (SPG Linz/Rak.) 4:2 (-1, -7, 13, 11, 9, 10)
Wang Jang (KS Dekorglass Działdowo/Poľ.) - Samuel Novota (SK Vydrany) 4:2 (-8, 9, 4, 8, -3, 5)
finále:
Wang Jang (KS Dekorglass Działdowo/Poľ.) - Peter Šereda (TTC Schwalbe Bergneustadt/Nem.) 4:1 (5, -12, 8, 4, 6)

Štvorhra mužov - semifinále:
Ingemar Péter, Alexander Valuch (Köpings BTK/TTC OE Bad Homburg 1987) - Štefan Peko, Daniel Oráč (SK Vydrany/MŠK VSTK Vranov nad Topľou) 3:2 (5, -9, 6, -9, 2)
Samuel Novota, Samuel Kalužný (SK Vydrany/TTC Elizza Praha) - Tibor Špánik, Adam Brat (SKST Baník Havířov/MSK Malacky) 3:2 (-9, 9, 9, -8, 11)
finále:
Ingemar Péter, Alexander Valuch (Köpings BTK/TTC OE Bad Homburg 1987) - Samuel Novota, Samuel Kalužný (SK Vydrany/TTC Elizza Praha) 3:2 (5, -2, 11, -6, 5)

Dvojhra žien - štvrťfinále:
Barbora Balážová (ALCL TT Grand Quevilly/Fr.) - Katarína Belopotočanová (SG Marssel Bremen/Nem.) 4:0
Monika Uríková (TTC Považská Bystrica) - Lucia Truksová (LZ Linz Froschberg/Rak.) 4:0
Tatiana Kukuľková (KST Viktória Trnava) - Nikoleta Puchovanová (ŠKST Ružomberok) 4:0
Simona Horváthová (TSG Kaiserslautern/Nem.) - Eva Jurková (KSTS MOSiR Karpaty Krosno/Poľ.) 4:2
semifinále:
Barbora Balážová (ALCL TT Grand Quevilly/Fr.) - Monika Uríková (TTC Považská Bystrica) 4:0 (4, 7, 8, 9)
Simona Horváthová (STO Valaliky) - Tatiana Kukuľková (KST Viktória Trnava) 4:3 (-7, -8, 9, 11, -1, 9, 5)
finále:
Barbora Balážová (ALCL TT Grand Quevilly/Fr.) - Simona Horváthová (STO Valaliky) 4:0 (9, 6, 2, 8)

Štvorhra žien - semifinále:
Natália Grigelová, Nikoleta Puchovanová (SKST Baník Havířov/ŠKST Ružomberok) - Eva Jurková, Lucia Truksová (Karpaty Krosno/LZ Linz Froschberg) 3:0 (10, 5, 8)
Ema Labošová, Simona Horváthová (STO Valaliky/TSG Kaiserslautern) - Tatiana Kukuľková, Monika Uríková (KST Viktoria Trnava/TTC Považská Bystrica) 3:1 (-12, 8, 11, 4)
finále:
Ema Labošová, Simona Horváthová (STO Valaliky/TSG Kaiserslautern) - Natália Grigelová, Nikoleta Puchovanová (SKST Baník Havířov/ŠKST Ružomberok) 3:1 (10, 6, -4, 9)

Miešaná štvorhra - semifinále:
Ľubomír Pištej, Barbora Balážová (SPG Linz/Grand-Quevilly) - Adam Brat, Tatiana Kukuľková (MSK Malacky/Viktória Trnava) 3:1 (3, 6, -8, 6)
Jakub Zelinka, Nikoleta Puchovanová (STK Lokomotíva Košice/ŠKST Ružomberok) - Thomas Keinath, Eva Jurková (Fulda-Maberzell/Krosno) 3:2 (10, -6, -8, 9, 11)
finále:
Ľubomír Pištej, Barbora Balážová (SPG Linz/Grand-Quevilly) - Jakub Zelinka, Nikoleta Puchovanová (STK Lokomotíva Košice/ŠKST Ružomberok) 3:2 (5, 5, -6, -8, 4)

Dvojhra hráčov do 21 rokov - semifinále:
Adam Brat (MSK Malacky) - Štefan Peko (SK Vydrany) 3:1
Tibor Špánik (SKST Baník Havířov/ČR) - Samuel Kalužný (TTC Elizza Praha/ČR) 3:2
finále:
Adam Brat (MSK Malacky) - Tibor Špánik (SKST Baník Havířov/ČR) 3:0 (5, 10, 5)

Dvojhra hráčok do 21 rokov - semifinále:
Tatiana Kukuľková (KST Viktória Trnava) - Nikoleta Puchovanová (ŠKST Ružomberok) 3:2
Ema Labošová (STO Valaliky) - Natália Grigelová (SKST Baník Havířov/ČR) 3:2
finále:
Tatiana Kukuľková (KST Viktória Trnava) - Ema Labošová (STO Valaliky) 3:0 (9, 6, 3)

Text, foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.