Beňuš je sklamaný, chce medailu

Publikované 14.05.2017 09:00
Image Beňuš je sklamaný, chce medailu

SKOPJE - Strieborný olympijský medailista v C1 vo vodnom slalome Matej Beňuš má za sebou krátky návrat k vodnému zjazdu. Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan v macedónskom Skopje bojoval na majstrovstvách Európy v šprinte a vo finále obsadil piate miesto. Vo svojej kategórii bol najlepším Slovákom.

Sobota sa v podaní Mateja Beňuša začala veľmi dobre. Hneď ráno sa stal víťazom prvej rozjazdy a kvalifikoval sa priamo do finále. Spolu s ďalším kvartetom jazdcov mal oproti ďalším finalistom výhodu, že medzitým nemusel nastúpiť v druhej rozjazde a ušetril sily. Vo finále štartoval ako posledný z celej dvanástky a len s odstupom 69 stotín sekundy sa zaradil na piatu pozíciu. Od medaily ho delilo jedenásť stotín, bronz získal Chorvát Luka Obadič, zlato Čech Vladimír Slanina. "Nezopakoval som prvú jazdu, ktorej čas by mi stačil na zlato, podľa starých pravidiel by som tiež vyhral. Naposledy som prišiel o medailu o 3 stotiny sekundy, dnes o 11 stotín. Konkurencia bola silná, prvých jedenásť pretekárov skončilo do 1,47 stotín sekundy,“ rozhovoril sa Matej Beňuš pre agentúru SPR Media a ďalej pokračoval: "Prišiel som si po medailu, čo tentoraz nevyšlo a priznávam, že som trochu sklamaný, lebo som na to mal. V každom prípade som si tu poriadne zatrénoval a pripomenul si krásny šport, ku ktorému mám tiež vzťah. Navyše je to aj veľmi dobrá príprava na slalom.“

Po návrate z Macedónska sa Matej Beňuš bude naplno venovať vodnému slalomu. Prvý vrchol sezóny ho čaká už o niečo vyše dva týždne - majstrovstvá Európy v Tacene (1.- 4. 6.). V Slovinsku by rád konečne získal medailu, pretože sa mu to na nevyspytateľnej miestnej vode doteraz nepodarilo. "V minulosti som mal akoby zakliatu Prahu, tak teraz prelomím aj ten Tacen,“ verí Matej Beňuš.

Text: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.