Bílik sa upísal Prievidzi

Publikované 19.06.2017 16:38
Image Bílik sa upísal Prievidzi

Prievidza bude už piatym klubom Bilíka v najvyššej slovenskej súťaži.

PRIEVIDZA - Slovenský basketbalový reprezentant Martin Bílik bude v nasledujúcej sezóne Eurovia SBL obliekať dres BC Prievidza. Tridsaťročný krídelník prichádza do nového pôsobiska z Interu, s ktorým sa na konci uplynulého ročníka tešil z majstrovského titulu. "Je to pre nás skvelá správa. Martin Bílik je veľký bojovník a víťazný typ, ktorý ide od každého zápasu naplno, čo som zažil aj na vlastnej koži. Štyri roky sme hrali proti sebe a ako hráča si ho veľmi vážim. Počas našej komunikácie pred podpísaním zmluvy sa navyše prejavil aj ako výborný človek a osobnosť. Do nášho systému určite veľmi rýchlo zapadne," uviedol pre oficiálny klubový web športový riaditeľ Prievidze Marko Batina.

Bílik vystrieda v najvyššej slovenskej súťaži už piaty klub. Na svojom konte má veľa úspechov - vo Svite, Handlovej a Interi Bratislava získal ligový bronz. Z pôsobenia v Komárne má dve striebra a dvakrát sa tešil z majstrovského titulu s Interom Bratislava. V predchádzajúcej sezóne odohral za bratislavský klub 50 stretnutí, v priemere zaznamenal 9,1 bodu a 2,9 doskoku.

V Prievidzi dajú šancu aj mladým hráčom. Dvojročnú zmluvu s ročnou opciou podpísal reprezentant SR do 18 rokov Jakub Mokráň. "Rozprávali sme sa bezprostredne po konci sezóny. Má veľký talent. Neočakávame, že sa hneď zaradí medzi lídrov, ale tvrdou a niekoľkoročnou prácou sa vypracuje na rozdielového hráča. Svoju šancu, či už na tréningoch alebo počas zápasov, určite dostane," pokračoval Batina.

Vedenie prievidzkého klubu v sobotu angažovalo nového trénera, stal sa ním Američan Ryan Pannone. "Teším sa na príležitosť byť hlavným trénerom Prievidze. Je to klub s veľkou tradíciou a históriou. Som rád, že môžem nadviazať na úspechy, ktoré tu mali bývalí tréneri a viacerí skvelí hráči. S mojou ženou a čerstvo narodeným synom sa už nevieme dočkať, kedy sa Prievidza stane našim druhým domovom," poznamenal pre klubový web 32-ročný Pannone. Asistenta mu bude robiť o tri roky mladší Maroš Helmécy, ktorý má veľmi dobré výsledky v práci s mládežou.

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.