Bokroš s Javorčíkom pokračujú pri mládežníckych výberoch

Publikované 14.07.2017 11:09
Image Bokroš s Javorčíkom pokračujú pri mládežníckych výberoch

BRATISLAVA - Tréner Ernest Bokroš pokračuje pri slovenskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov, vo funkcii kouča výberu do 18 rokov zostáva Norbert Javorčík. Na novej zmluve sa dohodli s generálnym manažérom reprezentácií SR Miroslavom Šatanom. Informácie piatkového vydania denníka Šport už potvrdil aj oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Päťdesiatsedemročný Bokroš mal z funkcie odísť, pretože chcel trénovať seniorov. Napokon sa však rozhodol zostať pri tíme do 20 rokov. Projekt dvadsiatky by mal podľa denníka Šport pokračovať aj v nasledujúcej sezóne. Takisto ako v predchádzajúcich rokoch by mal tím pred svetovým šampionátom pôsobiť v seniorskej lige. "Oslovili sme Ernesta Bokroša, pretože dlho viedol reprezentáciu do 20 rokov, zažil s ňou úspechy a považujeme ho momentálne za najlepšiu voľbu pre túto pozíciu. Napriek tomu, že po uplynulej sezóne skončil ako tréner dvadsiatky, požiadal som ho, aby ešte o jeden rok predĺžil svoje pôsobenie pri nej. Som rád, že súhlasil,“ povedal pre web SZĽH Miroslav Šatan.

Reprezentácia do 20 rokov sa momentálne pripravuje na turnaj Summer Challenge (28. - 30. júla). "Pozvali sme 34 hráčov z ročníkov 1998-99 do tréningového kempu, ktorý začne dvadsiateho júla v Piešťanoch. V jeho prvej časti budú hrať hráči medzi sebou modelované tréningové zápasy. Tréneri následne v druhom pokračovaní zúžia káder na 23 chlapcov, ktorí pôjdu na Summer Challenge v Žiline,“ vysvetlil spôsob začiatku fungovania dvadsiatky Šatan. "V tomto tréningovom kempe chceme vidieť hlavne hráčov pôsobiacich v zahraničí, pretože potom odlietajú do klubov a počas roka ich už nebudeme mať šancu otestovať. Po Summer Challenge však urobíme výber ostatných hráčov, ktorí teraz nedostali príležitosť. Tí budú pozvaní do kempu pre projekt Orange 20," doplnil ho staronový tréner SR “20“ Ernest Bokroš.

V horšej situácii sa ocitol Norbert Javorčík, pretože projekt dorasteneckej reprezentácie pravdepodobne končí. Štyridsaťdvaročný tréner tak bude musieť mužstvo tento rok pripravovať inak ako v ostatných sezónach. Javorčík sa osvedčil počas ostatného šampionátu do osemnásť rokov, ktorý sa konal v slovenských mestách Poprad a Spišská Nová Ves. Slovenský tím sa dostal až do štvrťfinále, kde podľahol v predĺžení Rusom 2:3. Javorčíkovi budú pri tíme do 18 rokov pomáhať asistenti Ján Pardavý a Vladimír Turan, trénerom brankárov bude Roman Mega. "Pre mňa je česť viesť reprezentačné mužstvo. Na novú sezónu sa teším, rovnako na spoluprácu s novými hráčmi. V najbližšom období zverejníme nomináciu na tréningový kemp a sústrediť sa budeme na augustový Memoriál Ivana Hlinku. Po novom budem musieť pozíciu reprezentačného trénera skĺbiť s klubovými povinnosťami, čo bude výzva, ale zároveň získam ďalšie skúsenosti,“ vyjadril sa takisto pre web SZĽH Norbert Javorčík, ktorý bude pôsobiť aj ako tréner juniorov v HC´05 Banská Bystrica.

Generálny manažér reprezentácií SR Miroslav Šatan oznámil už aj obsadenie trénerských pozícií mužstiev do 15, 16 a 17 rokov. Najstarší výber spomedzi nich dostal na starosť Ján Lipiansky s asistentom Andrejom Podkonickým, SR "16" bude koučovať Viliam Čacho a regionálny výber do 15 rokov Radoslav Hecl. Kompletný menoslov asistentov trénerov i trénerov brankárov bude predložený na schválenie výkonnému výboru SZĽH. Miroslav Šatan si spoločne so všetkými lodivodmi sadne v piatok 21. júla za spoločný stôl na tlačovej konferencii a verejnosti i médiám predstavia spôsob spolupráce, fungovania reprezentácií ako aj ďalšie mená v realizačných tímov mládežníckych výberov. Uvádza sa ďalej na stránke www.hockeyslovakia.sk. Generálny manažér reprezentácií SR aj naďalej pokračuje v hľadaní kouča seniorského mužstva. Nástupcu Zdena Cígera chce mať do konca augusta.

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.