Bystričania plánujú dôstojnú rozlúčku

Publikované 10.10.2017 10:55
Image Bystričania plánujú dôstojnú rozlúčku

Ivan Ďatelinka: "Verím, že nás aj diváci podporia a Tappare to vrátime."

BANSKÁ BYSTRICA  - Hokejistov Banskej Bystrice čaká v stredu 11. októbra rozlúčka s tohtosezónnou edíciou Ligy majstrov. Absolvujú ju v domácom prostredí proti fínskemu tímu Tappara Tampere, na ľade ktorého minulý týždeň prehrali hladko 0:3. Družstvo spod Urpína už nemá šancu na postup do ďalšej fázy tejto prestížnej európskej súťaže, v tabuľke A-skupiny je na poslednom 4. mieste so ziskom troch bodov.

Banskobystričania chcú pred vlastnými fanúšikmi odčiniť prehru z Fínska. So súťažou sa chcú rozlúčiť dôstojne, hoci už nemajú šancu na postup. "Určite sa dá od tohto stretnutia odraziť a stavať na ňom pred domácou odvetou, ale my sa chceme v prvom rade sústrediť na slovenskú ligu. Toto sú skôr zápasy poučné tak pre hráčov ako aj trénerov. Je sviatok ich vôbec hrať, čiže aj domáci duel s fínskym majstrom si chceme predovšetkým užiť. Nehráme proti takým vyspelým mužstvám každý deň," hovorí tréner Vladimír Országh.

O niečo odvážnejšie vyjadrenie vyslovil pred derniérou "baranov" v LM 2017/2018 skúsený banskobystrický obranca Ivan Ďatelinka: "S Tapparou je to pre nás dobrá hokejová škola. Súper je veľmi kvalitný a nám môžu takéto zápasy iba pomôcť. Tampere nám v prvom zápase ukázalo slabiny, máme na čom pracovať. Určite chceme hrať doma lepšie ako vo Fínsku. Verím, že nás aj diváci podporia a vrátime im to."

Duel Banskej Bystrice proti Tappare Tampere je naplánovaný na 18.00 h, povedie ho slovensko-česká rozhodcovská dvojica Jozef Kubuš - René Hradil, na čiarach im budú pomáhať Martin Korba a Peter Šefčík.

Zdroj: SITA Foto: SITA