Cíger hovorí o bezmocnosti a chuti zasiahnuť

Publikované 06.05.2017 20:23
Image Cíger hovorí o bezmocnosti a chuti zasiahnuť

S pribúdajúcimi minútami skúšal tréner Zdeno Cíger všetko možné aj nemožné.

KOLÍN NAD RÝNOM - Slovenská hokejová reprezentácia vo svojom úvodnom vystúpení na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku príliš neoslnila. Zo sobotňajšieho duelu v kolínskej A-skupine proti Talianom si síce odniesla víťazstvo, dosiahla ho však až po predĺžení a získala iba dva body. Dlho to dokonca vyzeralo, že Slováci v stretnutí s nováčikom elitnej kategórie zostanú bez bodov. Prehrávali totiž 1:2. Vyrovnanie zariadil až 64 sekúnd pred treťou sirénou Libor Hudáček a druhý bod v predĺžení vybojoval obranca Peter Čerešňák.

"Za toto víťazstvo musíme byť veľmi vďační. Musíme dúfať, že nás to posilní. A keď už si človek myslí, že je po všetkom a nič sa nestane, prišla tá nešťastná hymna. Je to veľké sklamanie, že sme si nemohli vychutnať našu víťaznú hymnu,“ povedal po stretnutí tréner Zdeno Cíger a pokračoval: "Začali sme dobre a bola radosť sa dívať na našu hru. Chalani si asi pomysleli, že to pôjde samo. A nešlo. Dostali sme sa do stresu a nevedeli sme, čo robíme. Z toho vyplynuli chyby, padali sme tam na zem a bolo to neskutočné. Mohlo sa zdať, ako keby chalani ani nechceli bojovať. Opak bol však pravdou, no tá bezmocnosť bola hrozná. Verím, že víťazstvo v predĺžení ich posilní a v nedeľu proti Lotyšom budú hrať lepší hokej.“

Úvod duelu pritom nenaznačoval, že to bude zo strany slovenského družstva taký utrápený výkon. Hrali aktívne a vyplynuli z toho šance a gól Michela Miklíka. "Po prvej tretine sme odstúpili od našej jednoduchosti. Ak sa k nej vrátime a nebudeme strácať puky, tak to bude lepšie. Všetko vyplývalo zo spomenutej nervozity. Nevedeli sme sa cez to dostať,“ myslí si hlavný kouč národného tímu SR.

Talianom sa podarilo otočiť z 0:1 na 2:1 vo svoj prospech a dlho to vyzeralo, že si najtesnejší náskok aj udržia: "Za stavu 1:2 som sa cítil na striedačke bezmocne, najradšej by som skočil na ľad. Som rád, že to chalani napokon zvládli. S pribúdajúcimi minútami som skúšal všetko možné aj nemožné. Máme však pred sebou ešte veľa zápasov. Verím, že to v nich bude inak,“ doplnil Cíger.

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.