Del Potro bude hrať vo finále za Argentínu

Publikované 02.11.2016 19:22
Image Del Potro bude hrať vo finále za Argentínu

LONDÝN- Juan Martín Del Potro, Federico Delbonis, Guido Pella a Leonardo Mayer sú v oficiálnej predbežnej nominácii hosťujúcej Argentíny na stretnutie s Chorvátskom 25. - 27. novembra v Záhrebe vo finále svetovej skupiny Davisovho pohára 2016 tenisových reprezentačných družstiev mužov. Káder vedený kapitánom Danielom Orsanicom zverejnila internetová stránka týchto MS tímov z agendy Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude na tvrdom povrchu v hale Zagreb Arena s kapacitou 15 000 divákov.

Menoslov domácich pod taktovkou Željka Krajana zatiaľ nie je známy, Chorváti majú čas do 15. novembra a čakajú na vývoj zdravotného stavu Bornu Čoriča po menšej operácii kolena. V optimálnom prípade sa dá predpokladať jeho výskyt na súpiske veľmi pravdepodobne s Marinom Čiličom, Ivo Karlovičom a Ivanom Dodigom. V každej nominácií potom ešte budú môcť nastať dve zmeny pred žrebom programu vo štvrtok 24. novembra.

Dvadsaťsedemročný hrdina newyorských grandslamových US Open 2009 Del Potro je niekdajším 4. mužom singlového renkingu ATP, momentálne aj vinou opakovaných problémov so zápästiami figuruje len na 38. priečke. V auguste získal striebro na OH v brazílskom Riu de Janeiro.

Zdroj: SITA Foto: TASR

 

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.