FOTO+VIDEO: HOBA Bratislava triumfovala na turnaji Orange Minihokej Tour 2013

Publikované 28.04.2013 09:55
Bratislava (nay) - Najväčší slovenský hokejový turnaj prípraviek (hráčov 4. ročníkov ZŠ) - Orange Minihokej Tour 2013 - uzavrel počas tohto víkendu svoju piatu kapitolu. Poltucet najlepších tímov prípravkárov sa v sobotu stretol na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vo finálovom turnaji. V celoslovenskom finále sa stretli víťazi zo základných (regionálnych) kôl. Šesť najlepších tímov tvorili tentoraz mladé hokejové talenty z HOBY Bratislava, Prešova, Trenčína, Martina, Brezna a Popradu. Od skorého sobotňajšieho rána (8:00) do popoludnia (15:30) zvádzali súboje na hlavnej ploche moderného zimného štadióna.Medailisti si potom prevzali ocenenia pred vypredaným hľadiskom pred začiatkom hokejového stretnutia Slovensko – Nórsko v rámci turnaja Slovakia Cup 2013.FOTO: Galéria z turnaja Orange Minihokej Tour 2013"Piaty ročník turnaja sa uskutočnil bez problémov. Nad očakávania prekvapili chlapci z Brezna, ktorí sa po prvýkrát dostali do finálovej časti. Predtým vyradili Zvolen aj Banskú Bystricu a teraz vo finálovej šestke obsadili piatu pozíciu. Zaujala aj bratislavská HOBA, ktorá bola úspešná vo finále s Prešovom. Pred stretnutím turnaja Slovakia Cup 2013 si prvé tri tímy prevzali medaily a ceny a so seniorskými reprezentáciami Slovenska a Nórska si vypočuli hymny oboch krajín", zhrnul piaty ročník turnaja Orange Minihokej Tour sekretár mládežníckych súťaží Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a riaditeľ turnaja Karol Belko. Na medailových pozíciách sa umiestnili družstvá Trenčína, Prešova a HOBY Bratislava. "Pracovali sme aj o čosi navyše, keďže na Dukle je už rozpustený ľad. Rodičia boli ochotní a na ľad sa vyskladali, prispela aj Dukla Trenčín. Chodili sme do arény k Mariánovi Gáboríkovi. Boli sme radi, že sme mali takúto možnosť, ktorú napríklad Brezno nemalo. Dokonca aj Poprad trénoval u Maja Gáboríka. Nedá sa povedať, že by sme sa chystali na tento turnaj na konci sezóny špeciálne, s chlapcami sme sa pripravovali poctivo a zodpovedne počas celého ročníka. Na turnaji možno trocha zamrzí, že jeden gólik môže tím pripraviť o finále či prvé miesto. Naši chlapci boli z toho, že sme na finále nedosiahli, smutní. Zisk tretieho miesta nám ale ´rany zahojil´. Ešte neviem, kde budeme oslavovať, sme šťastní, pozrieme si (večerný) hokej. Deti budú mať zážitok z pekného ceremoniálu prevzatia medailí a cien na zaplnenom štadióne v spoločnosti hokejistov. Budú z toho mať obrovskú radosť a my s kolegom rovnako z odvedenej poctivej práce", povedal po zisku bronzových medailí tréner Dukly Trenčín Marek Fraňo. Striebro putuje z Bratislavy do Prešova, ktorý spoznal premožiteľa až vo finálovom dueli. "Bola to dobrá skúsenosť. V Prešove máme s deťmi čo sa týka náboru, veľký problém. Ak chceme hrávať zápasy - či už s piatakmi, nastupujeme so štyrmi-piatimi dievčatami. Na tomto turnaji som mal šesť tretiačikov. Chceli sme zaujať, s takýmto umiestnením som nepočítal. Som veľmi spokojný, hlavne sme nechceli skončiť poslední. Myslím si, že finále bolo vyrovnané, aj keď HOBA bola určite lepšia, hokejovejšia. Určite majú lepší výber, my sa v Prešove v tomto smere trápime, povedal by som, že plátame hokej. Ľad nám skončil šiesteho marca. Chodili sme do Košíc na starú Lokomotívu. Rodičia pomáhali, ak sme sem chceli prísť a niečo uhrať, museli sme za ľadom cestovať. Rodičia to prežívajú, pozerajú sa na to športovo a chcú, aby deti hrali. Pre nich a deti znamenal tento turnaj veľa, samotná účasť na modernom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bola zážitkom - pozerali sa na veľkú obrazovku a nie vždy sa sústredili na hru. Ďalšia vec - prišiel nás pozdraviť náš rodák z Prešova, reprezentačný brankár Jaroslav Janus. Podporil náš tím, rozdal autogramy. Všetci čo tu boli, majú neskutočný zážitok a motiváciu", uviedol po finále tréner strieborného Prešova Anton Bosák. Na turnaji triumfovali mladí hokejisti tímu HOBA Bratislava, ktorí neokúsili trpkú chuť prehry a môžu oslavovať celkové víťazstvo. "Rodičia a tréneri už máme pripravené nejaké posedenie. Na chvíľočku tam zoberieme aj chlapcov, nech si trocha užijú. Strelíme nejaké detské šampanské, mali by sme to trochu osláviť. Možno pôjdeme aj k pánovi primátorovi, uvidíme. Samozrejme, oslavy sme neplánovali dopredu, pretože aj keď sme si verili, to sa nerobí", povedal po finále tréner víťazného družstva HOBA Bratislava Ľubomír Líška. ´Hobáci´ veľmi dobre spolupracujú s Hokejovou školou Zdena Cígera, ktorá sa venuje výchove mladých hokejových talentov druhý rok. "Máme tu päť hráčov od Zdena Cígera, vo finále hrali štyria. Spolupracujeme veľmi dobre, myslím, že by ho chceli aj v iných kluboch, verím, že budeme aj naďalej pokračovať. Obojstranne sme veľmi spokojní. Určite nám jeho chlapci pomohli, ale góly dávali aj naši a nechcel by som to deliť", dodal tréner víťazného tímu. Finálový turnaj Orange Minihokej Tour 2013: HOBA Bratislava – Martin 9:1 Prešov – Brezno 10:4 Poprad – Martin 1:9 Trenčín – Brezno 6:5 po samostatných nájazdoch Poprad – HOBA Bratislava 2:8 Prešov – Trenčín 4:3o 5. miesto: Poprad – Brezno 5:8o 3. miesto: Martin – Trenčín 1:5finále: HOBA Bratislava – Prešov 5:3Celkové poradie: 1. HOBA Bratislava 2. Prešov 3. Trenčín 4. Martin 5. Brezno 6. Poprad {{MM_video_ID:83780}} Foto a video: Rudolf Zelenay (oŠporte.sk) Výsledky: Hockeyslovakia.sk