Dnes Košičanky zdolali Rusky, Slovensko zabojuje o elitnú osmičku

Publikované 11.02.2018 19:18
Image Dnes Košičanky zdolali Rusky, Slovensko zabojuje o elitnú osmičku

BRATISLAVA - Viktória Kužmová zvíťazila nad Anastasiou Potapovovou za 117 minút 3:6, 6:3, 6:4 v nedeľňajšej druhej dvojhre, celkovo záverečnej štvrtej, v rámci víkendového bratislavského stretnutia Slovensko - Rusko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien. Domáci tím vedie 3:1.

Tím SR si 21. - 22. apríla zahrá v play-off o elitnú osmičku ročníka 2019. Súpera spozná v utorok 13. februára. Žreb sa uskutoční o 11.00 h SEČ v londýnskej centrále ITF. "Zbornej" prisúdi protivníka na rovnaký termín na play-off o II. svetovú skupinu nasledujúcej edície.

Potapovová v singli dvojok proti Kužmovej nahradila Annu Kalinskú. Ešte len 16-ročná Ruska podstúpila svoj debut v tejto súťaži, o tri roky skúsenejšia Kužmová ho absolvovala v sobotu a má teraz skóre 1:1. Košičanka sa nachádza na svojej rekordnej 121. pozícii v počítačovom poradí WTA, Potapovovej patrí presne 200. miesto (tiež osobné maximum), kedysi bola jednotkou juniorského tzv. kombinovaného systému ITF. Bol to premiérový vzájomný duel.

Predtým v rovnaký deň Jana Čepelová hrala namiesto Magdalény Rybárikovej a triumfovala nad jednotkou hostiek Nataliou Vichľancevovou za 76 minút dvakrát 6:4. Uspela úplne zaslúžene. Nečelila žiadnemu brejkbalu, bola oveľa účinnejšia na returne a zahrala kvalitnejšie v medzihre.

Dvadsaťštyriročná Košičanka Čepelová, momentálne 114. v hodnotení, odplatila 20-ročnej Vichľancevovej (94.) prehru 3:6, 2:6, ktorú inkasovala nedávno 28. januára v 2. kole kvalifikácie na "harde" pod strechou v Petrohrade. Slovenka je bývalou členkou Top 50, Ruska počas svojej rozbiehajúcej sa kariéry už figurovala na 54. pozícii.

"Zahrala som veľmi dobre, hoci pred zápasom som pociťovala nervozitu. Hrať za krajinu je zodpovednosť a mám radosť, že som tento zápas zvládla. O tom, že dostanem šancu namiesto Magdy, som sa dozvedela ráno, o jedenástej sme mali poradu, dohodli sme sa takto. Teší ma, že som vybojovala bod pre Slovensko," povedala Čepelová pre RTVS.

SLOVENSKO - RUSKO 3:1 po nedeľňajšej IV. dvojhre - Slovenky už majú istotu víťazstva
(Bratislava, NTC, tvrdý povrch DecoColor pod zatiahnutou strechou)

Nedeľa - IV. dvojhra:
Viktória Kužmová - Anastasia Potapovová 3:6, 6:3, 6:4 za 117 minút (38, 38, 41)

Text, foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.