Ďubek vymenil Ružomberok za maďarský druholigový klub

Publikované 04.07.2017 09:50
Image Ďubek vymenil Ružomberok za maďarský druholigový klub

BRATISLAVA - Futbalista Tomáš Ďubek mení klubové farby. Dnes už bývalý hráč slovenského fortunaligového tímu MFK Ružomberok bude vo svojej kariére pokračovať v Maďarsku, keď podpísal zmluvu na dva roky s druholigovým klubom FC Zalaegerszeg.

"Zmluva je podpísaná, dohodli sme sa na dvojročnom kontrakte s následnou opciou. Môj prestup je na 99 percent už hotová záležitosť, čakám ešte na dohodu medzi zväzmi," povedal 30-ročný stredopoliar pre denník Šport. Vysvetlil, prečo opúšťa Ružomberok: "Chcel som v Ružomberku pokračovať, žiaľ, nedohodli sme sa na podmienkach. Vzápätí ma oslovili funkcionári Zalaegerszegu. Bola to korektná debata, oslovila ma filozofia klubu, takže som s ich ponukou súhlasil. V mužstve je kvalita, navyše v novej sezóne má klub vysoké ambície. Hlavným trénerom mužstva je Srb Zoran Spisljak, ktorý niekoľko rokov hrával vo waleskom Cardiffe." V minulej sezóne obsadil klub v druhej najvyššej maďarskej súťaži 7. priečku.

Ďubek strávil väčšinu kariéry v MFK Ružomberok, kam prišiel ako dorastenec. V A-tíme pôsobil v rokoch 2004 - 2014, na rukáve mal aj kapitánsku pásku. V sezóne 2005/2006 získal s klubom majstrovský titul. Jednu sezónu odohral v Slovane Liberec a v lete 2015 sa vrátil pod Čebrať.

Momentálne je v Zalaegerszegu na skúške ďalší Slovák Peter Mazan, ktorý hrával v Trenčíne, Zlatých Moravciach i v Skalici.

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.