plážový volejbal
dubovcova strbova

Dubovcová so Štrbovou do hlavnej súťaže v Ostrave

Publikované 21.06.2018 08:32
Image Dubovcová so Štrbovou do hlavnej súťaže v Ostrave

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová prenikli zo stredajšej dvojkolovej kvalifikácie do hlavnej súťaže na turnaji kategórie Four stars v Ostrave (20. - 24. júna) v rámci tohtoročnej World Tour. Slovenky nasadené v kvalifikácii ako piate v predpoludňajšom 1. kole zvíťazili jednoznačne 2:0 (16, 13) nad domácimi dvadsaťosmičkami eliminácie Martinou Maixnerovou a Mariou-Sárou Štochlovou. Popoludní vo finálovom 2. kole Dubovcová so Štrbovou zdolali kanadské kvalifikačné dvanástky Julie Gordonovú a Sophie Bukovecovú, uspeli 2:1 (7, -16, 13). V prvom sete Slovenky absolútne dominovali, následne sa Kanaďanky chytili, no dramatický tabjrejk lepšie zvládli Dubovcová a Štrbová. V stredu večer spoznajú svoje súperky v základnej skupine, hlavná súťaž odštartuje vo štvrtok. 

Turnaj sa už po 1. kole kvalifikácie skončil pre veteránky Tinu Turnerovú a Máriu Ehrenwaldovú. Tie boli na chvoste podľa nasadenia (30.) a v súlade s predpokladmi nestačili na favorizované španielske trojky Lilianu Fernándezovú-Steinerovú a Elsu Baquerizovú-McMillanovú, podľahli im 0:2 (-5, -3). Turnerovú trápi zranenie pravého ramena.

V mužskej kategórii malo SR tiež dvojnásobné zastúpenie - poradie nasadených uzatvárali Ján Namešanský s Michalom Hovorkom (31.) a Ľuboš Nemec s Patrikom Pokopcom (32.), tí sú rovnako ako Dubovcová so Štrbovou úradujúci národní šampióni. Debutanti na tejto úrovni Nemec a Pokopec v 1. kole potrápili najvyššie nasadenú katarskú dvojicu Cherif Younousse,Ahmed Tijan, po vyrovnanom priebehu im podľahli 0:2 (-13, -24). V druhom sete Slováci viedli 17:13, no skúsení Katarčania zmazali manko a dostali sa do výhody. Nemec a Pokopec odvrátili päť mečbalov, šiesty už nie; k setbalu sa nedostali.

Namešanský s Hovorkom popoludní nestačili na švajčiarske dvojky eliminácie Adriana Heidricha a Mirca Gersona, prehrali 0:2 (-15, -8). Favoritom vzdorovali najmä v prvom sete, v druhom bol kľúčom servis Švajčiarov.

World Tour 2018 v plážovom volejbale - turnaj kategórie Four stars - Ostrava (ČR) - kvalifikácia - streda:

ŽENY 
1. kolo:
Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-5) - Martina Maixnerová, Marie-Sára Štochlová (ČR-28) 2:0 (16, 13) za 32 minút 
Liliana Fernándezová-Steinerová, Elsa Baquerizová-McMillanová (Šp.-3) - Tina Turnerová, Mária Ehrenwaldová (SR-30) 2:0 (5, 3) za 21 minút 

2. kolo (finále):
Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-5) - Julie Gordonová, Sophie Bukovecová (Kan.-12) 2:1 (7, -16, 13) za 44 minút

MUŽI
1. kolo:
Cherif Younousse, Ahmed Tijan (Kat.-1) - Ľuboš Nemec, Patrik Pokopec (SR-32) 2:0 (13, 24) za 37 minút
Ján Namešanský, Michal Hovorka (SR-31) - Adrian Heidrich, Mirco Gerson (Švaj.-2) 0:2 (-15, -8) za 27 minút


Turnaj Four stars v Ostrave - E-skupina - 1. kolo - štvrtok: 
Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová (Kan.-5) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) /9.00/
Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12) - Josemari Alvesová, Liliane Maestriniová (Braz.-21) /9.00/

Hlasy po zápasoch kvalifikácie: 

Natália Dubovcová (po 2. kole): "Takto vyhrať prvý set - nechcem povedať, že to je to najhoršie, čo môže byť, ale vždy to potom je oveľa ťažšie. Po takom sete  súperky nemajú čo stratiť, horšie už hrať nemôžu. My si to aj hovoríme, no zrazu prestali robiť chyby. Nám v prvom sete vychádzal servis, obrana, všetko. Po takom sete to je vždy ťažšie. V tajbrejku sme spravili nejaké zbytočné chyby, bolo to dramatickejšie, no našťastie to dobre dopadlo." 

Andrea Štrbová (po 2. kole): "V prvom sete sme mali všetko, súperka sa sama vyhadzovala do outu. Potom sa chytila jednou loptou a bolo to ťažšie. My ešte tiež nie sme až tak rozohraté, našťastie, zvládli sme to dokopať do konca. Hlavná súťaž sa bude hrať na dva životy, nebude už taký stres."

Tina Turnerová: "Včera sme čakali na rozpis, akú dvojicu dostaneme - či niekoho hrateľného ako Japonky alebo Thajčanky, ktoré majú miernejšiu hru; trúfam si povedať, že s nimi by sme uhrali viac. Ja nedokážem zdvihnúť pravú ruku; som rada, že lekári ma nastavili tak, aby som zápas dokázala absolvovať. Je to pre nás veľká radosť, že sme sa sem dostali; nemohla som odmietnuť a zostať niekde doma v obývačke. Proti tejto dvojici sme hrali na MS s Gabikou Tomášekovou, vtedy to bol krásny zápas, vyrovnaný. Žiaľ, dnes to bol taký argumentačný zápas, Majkina premiéra. Neprišli sme vyhrať, ale je to o dobrom pocite, že v tomto rozpoložení sme sa ešte mohli postaviť na kurt a odohrať to."

Patrik Pokopec: "Myslím si, že v prvom sete sme sa trochu zľakli. V úvode to bolo o side-oute, potom nám odskočili o štyri či päť bodov a ťažko sa to dobiehalo. V druhom sete sme zistili, že s takouto výkonnosťou môžeme hrať aj proti takýmto súperom, trochu sa nám aj pošťastilo, oni spravili nejaké chyby, no v koncovke boli skúsenejší. Hrávajú tieto série dlhé roky, my sme tu prvýkrát. Je to pre nás aj motivácia, že aj s takýmito súpermi sa dá hrať, a je to motivácia do ďalšej práce."

Ľuboš Nemec: "Určite to je motivácia, aby sme sa pokúšali o ďalšie svetovky - možno tie trochu nižšej úrovne, do Ostravy bolo ťažké vôbec sa dostať. Motivuje nás to do ďalšej práce. Vidíme, že sme sa tu nestratili, síce sme prehrali prvý zápas, ale nebolo to na päť bodov. Budeme skúšať šťastie na ďalších turnajoch a pokračovať v sezóne. Jedným z hlavných cieľov je obhájiť titul majstrov Slovenska. Absolvovali sme nejaké turnaje v Rakúsku, teraz sa predstavíme v Strážskom. Uvidíme, či sa tento rok ešte dostaneme na takéto medzinárodné podujatie."

Ján Namešanský: "Bolo to rýchle. Škoda prvého setu, spravil som tam nejaké zbytočné chyby, mohlo to byť vyrovnanejšie. V druhom sete nás rozservovali." 

Michal Hovorka: "Je výborné, že sme sa do Ostravy dostali, nečakali sme to. Mesiac dozadu sme boli hlboko pod čiarou. Neprišlo to v najvhodnejšom čase, lebo po minulom víkende sme boli trochu zranení. V prvom sete sme sa držali, škoda pár chýb. V druhom to držali v rukách."

Zdroj, foto: SVF

0 reakcií

Súvisiace články