plážový volejbal
play-off
dubovcova strbova
moskva

Dubovcová so Štrbovou nestačili na Američanky a končia v Moskve

Publikované 10.08.2018 14:28
Image Dubovcová so Štrbovou nestačili na Američanky a končia v Moskve

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako dvadsiate druhé v piatok neprenikli z 1. kola play-off do osemfinálového 2. kola na turnaji kategórie Four stars v Moskve (8. - 12. augusta) v rámci tohtoročnej World Tour. V súboji o postup medzi elitnú šestnástku Slovenky nestačili na favorizované americké deviatky podujatia a jedenástky svetového rebríčka Summer Rossovú a Saru Hughesovú, podľahli im 0:2 (-12, -12).

Slovenkám, ktoré v základnej skupine obsadili 2. miesto, nezahralo do kariet, že viacero favoritiek - vrátane Rossovej a Hughesovej - skončilo v skupinách na 3. priečkach, čo "druhým" výrazne sťažilo cestu cez úvodné kolo play-off. Dubovcovej a Štrbovej patrí 17. miesto v konečnom poradí a 320 bodov do rebríčka.

Favorizované Američanky mali v premiérovej vzájomnej konfrontácii navrch od začiatku do konca, Slovenkám zápas nevyšiel. V úvode prehrávali 0:5, neskôr hrozivo o desať bodov (3:13). Následne prišla ojedinelá bodová šnúra slovenskej dvojice, Dubovcová v rýchlom slede dala dve esá a bolo 7:13, neskôr Slovenky skorigovali na 10:15. Američanky sa však opäť výrazne vzdialili (19:11) a bez problémov uspeli. Na začiatku druhého setu Kalifornčankyviedli 7:2, slovenské beachvolejbalistky znížili na 7:10 zo svojho pohľadu, no päťbodová séria amerického páru prakticky vzala aj zostávajúcu nádej na prípadný obrat (15:7). Američanky mali v závere desať mečbalov, Slovenky odvrátili dva, tretí nie.

"Žreb mohol byť aj lepší aj horší, boli aj iné súperky, ktorým by sme sa rady v tejto fáze vyhli... Američanky minulý týždeň skončili piate vo Viedni, celkovo majú teraz dobré výsledky. Nám zápas nevyšiel. Táto dvojica často hrá z druhej lopty, preto sme chceli zatlačiť na blokárku Rossovú, aby sme im to znemožnili. My sme sa však trápili a vtedy je ťažké vymýšľať niečo na súpera. Pozitívne je aspoň to, že sme v Moskve obhájili nejaké body," povedala Natália Dubovcová.

Úradujúce slovenské šampiónky v Moskve vo štvrtok v základnej F-skupine najskôr výborným výkonom zvíťazili 2:1 nad nemeckými jedenástkami turnaja Victoriou Bieneckovou a Isabel Schneiderovou, ktorým vo svetovom rebríčku patrí 9. miesto. Popoludní Dubovcová a Štrbová v súboji o celkový triumf v skupine a priamy postup do osemfinále nestačili na austrálske šestky turnaja aj svetového renkingu Taliquu Clancyovú a Mariafe Artachovú Del Solarovú, podľahli im 1:2. V hlavnej súťaži teda Slovenky, 35. v rebríčku, bez výnimky čelili párom z elitnej jedenástky renkingu a najužšej svetovej špičky.

World Tour 2018 v plážovom volejbale - Four stars - Moskva (Rus.) - piatok: 

1. kolo play-off (o postup do osemfinále):
Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-22) - Summer Rossová, Sara Hughesová (USA-9) 0:2 (-12, -12) za 30 minút

Zdroj: SVF Foto: FIVB

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.