plážový volejbal
dubovcova strbova
osemfinále
gstaad

Dubovcová so Štrbovou podľahli ôsmemu páru sveta, o osemfinále proti Nemkám

Publikované 11.07.2018 15:59
Image Dubovcová so Štrbovou podľahli ôsmemu páru sveta, o osemfinále proti Nemkám

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako dvadsiate ôsme prehrali 0:2 (-19, -17) s favorizovanými českými päťkami podujatia Barborou Hermannovou a Markétou Slukovou vo vyrovnanom zápase popoludňajšieho 1. kola základnej E-skupiny na turnaji najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade (10. - 15. júla) v rámci tohtoročnej World Tour. O postup zo skupiny do piatkového play-off o osemfinále budú Slovenky vo štvrtok bojovať proti nemeckým dvanástkam Karle Borgerovej a Margarete Kozuchovej, ktoré v 1. kole "éčka" podľahli tesne 0:2 (-22, -19) americkým dvadsaťjednotkám Nicole Branaghovej a Kerri Walshovej Jenningsovej, trojnásobnej olympijskej šampiónke. 

Slovenky v úvode ťažili z chýb súperiek, viedli 7:2 a neskôr 9:4. Češky sa rýchlo otriasli a šesťbodovou šnúrou otočili na 10:9 vo svoj prospech. Šampiónky nedávneho domáceho turnaja v Ostrave pred koncovkou získali náskok (17:14), no slovenské beachvolejbalistky dokázali zmazať manko, Dubovcová úspešným blokom vyrovnala na 19:19. V závere setu Češkám pri útoku aj podaní pomohla páska, uspeli 21:19. Aj začiatok druhej časti patril Češkám (3:0), Slovenky však rýchlo vyrovnali (4:4) a neskôr tiež viedli (9:7, 12:10). Češky následne šnúrou piatich bodov odskočili na 15:12, Dubovcová so Štrbovou pred záverom ešte skorigovali stav (17:18), no ich súperky sa predsa len dostali k trom mečbalom. Premenili prvý, keď páska bola opäť na ich strane - 21:17. Tieto dvojice sa stretnú aj počas budúceho týždňa - v rotterdamskej základnej B-skupine na majstrovstvách Európy v Holandsku (17. - 21. júla).

Dubovcová Štrbová už majú na konte skalp Hermannovej a Slukovej - v máji na turnaji kategórie Four stars v brazílskej Itapeme ich v základnej skupine zdolali 2:1. V Itapeme Slovenky čelili aj Borgerovej a Kozuchovej, v 1. kole play-off im podľahli tesne 1:2, v tajbrejku 16:18. 

Vo štvrtkovom záverečnom 2. kole základných skupín v Gstaade proti sebe nastúpia zdolané, resp. víťazné tímy z 1. kola. Pár, ktorý triumfuje v oboch dueloch, prenikne priamo do osemfinále; dva tímy, ktoré budú mať po jednej výhre, do play-off o osemfinále. Pre dvakrát zdolané sa turnaj skončí. Úradujúce slovenské šampiónky Dubovcová a Štrbová v utorok v Gstaade bez straty setu zvládli dvojkolovú kvalifikáciu - postupne si poradili s Lotyškami Martou Ozolinovou a Agnese Caicovou (2:0) a Holanďankami Jolien Sinnemovou a Laurou Bloemovou (2:0). 

World Tour 2018 v plážovom volejbale - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.) - E-skupina: 

1. kolo - streda: 
Barbora Hermannová, Markéta Sluková (ČR-5) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) 2:0 (19, 17) za 38 minút
Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12) - Nicole Branaghová, Kerri Walshová Jenningsová (USA-21) 0:2 (-22, -19) za 42 minút

Záverečné 2. kolo - štvrtok (časy upresnia neskôr): 
O priamy postup do osemfinále: Barbora Hermannová, Markéta Sluková (ČR-5) - Nicole Branaghová, Kerri Walshová Jenningsová (USA-21)
O postup zo skupiny (do play-off o osemfinále): Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) - Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12)

Zdroj: SVF Foto: FIVB

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.