plážový volejbal
dubovcova strbova

Dubovcová so Štrbovou prehrali v Ostrave s Kanaďankami, v piatok ich čaká brazílsky pár

Publikované 21.06.2018 15:51
Image Dubovcová so Štrbovou prehrali v Ostrave s Kanaďankami, v piatok ich čaká brazílsky pár

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbovánasadené ako dvadsiate ôsme prehrali 0:2 (-11, -18) s favorizovanými kanadskými päťkami podujatia Heather Bansleyovou a Brandie Wilkersonovou v zápase štvrtkového predpoludňajšieho 1. kola základnej E-skupiny na turnaji kategórie Four stars v Ostrave (20. - 24. júna) v rámci tohtoročnej World Tour. O postup zo skupiny do play-off o osemfinále budú Slovenky bojovať v piatok predpoludním proti brazílskym dvadsaťjednotkám Josemari Alvesovej a Liliane Maestriniovej, ktoré v 1. kole "éčka" nestačili na nemecké dvanástky turnaja Karlu Borgerovú a Margaretu Kozuchovú (0:2). 

Slovenky proti Kanaďankám v premiérovom vzájomnom súboji nezachytili úvod, favoritky od vstupu na centrálny kurt získali osem bodov v sérii a tiež rozhodujúci náskok v prvej časti. Kanaďanky utvárali tlak servisom, Slovenky bojovali, no nestačilo to. Aj do druhej časti lepšie vstúpili kanadské hráčky (6:2), Dubovcová a Štrbová neskôr znížili na 9:10. Kanaďankám opäť vyšla bodová séria, pred koncovkou viedli 17:10 a o chvíľu mali osem mečbalov (20:12). Slovenské beachvolejbalistky v závere pri Dubovcovej podaní skorigovali šiestimi bodmi za sebou (18:20), siedmy mečbal Kanaďanky premenili. 

V záverečnom 2. kole E-skupiny si zmerajú sily zdolané, resp. víťazné tímy z 1. kola. Družstvo, ktoré triumfuje v oboch dueloch, prenikne priamo do osemfinále; dva tímy, ktoré budú mať po jednej výhre, do play-off o osemfinále. Pre dvakrát zdolané sa turnaj skončí. Úradujúce slovenské šampiónky Dubovcová a Štrbová v máji nad Brazílčankami Alvesovou aMaestriniovou zvíťazili 2:0 v súboji o bronz na trojhviezdičkovom turnaji World Tour v tureckom Mersine

Dubovcová a Štrbová v Ostrave postúpili do hlavnej súťaže zvládnutím stredajšej dvojkolovej kvalifikácie, postupne si poradili s Češkami Martinou Maixnerovou a Mariou-Sárou Štochlovou (2:0) a Kanaďankami Julie Gordonovou a Sophie Bukovecovou (2:1).

World Tour 2018 v plážovom volejbale - turnaj kategórie Four stars - Ostrava (ČR) - E-skupina - štvrtok: 
1. kolo: 
Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová (Kan.-5) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) 2:0 (11, 18) za 34 minút 
Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12) - Josemari Alvesová, Liliane Maestriniová (Braz.-21) 2:0 (16, 16) za 53 minút

Andrea Štrbová: "Každá taktika je založená na tom, že chcete súpera dostať pod tlak. Ony dostali pod tlak nás a potom sa ťažko tlačí servisom, keď prehrávate o sedem bodov. Vtedy sa snažíte riskovať a potom to just nevychádza, to bol prípad prvého setu. V druhom sme sa doťahovali, no spravili sme v kľúčových momentoch zásadné chyby a ony nás servisom zatlačili, neporadili sme si s nahrávkou a už to bolo. Šnúra na konci povzbudí, no už nám nič iné nezostávalo; mali osem mečbalov, to môžu zahrať desaťkrát to isté a raz im to vyjsť musí. Bolo to o tom, aby sme sa rozohrali do ďalšieho zápasu." 

Natália Dubovcová: "Keď vás súperky zatlačia servisom, veľmi ťažko sa dostáva do rytmu. Keď nie je dobrý prvý kontakt s loptou, ťažko sa chytá na iných činnostiach. Človek sa dostane do nepohody. Z ťažkého príjmu sa ťažko nahráva, ťažko útočí, je to lavína, nabaľuje sa to. Tak vyzeral prvý set. Sú piaty pár na svete a sú tam zaslúžene. Tréner nás pripravil na to, ako ich brániť, no v prvom sete sme sa k tomu nedostali. Šesť mečbalov dole povzbudí, no keď ich majú osem, môžu si dovoliť pokaziť päť lôpt. Ony spravili šesťbodovú šnúru na začiatku, keď ide o všetko. Hrali dobre." 

Heather Bansleyová: "Slovenky sme dostali pod tlak podaním, spôsobili sme im problémy. Veľmi dobre som podávala v prvom sete, Brandie v druhom. Náš výkon bol konzistentný - side-out, príjem, obrana. Slovenky spravili zopár chýb, čím nám pomohli. Naším cieľom na každom turnaji teraz je dostať sa na pódium, Ostrava nie je výnimkou." 

Ďalší program E-skupiny - záverečné 2. kolo (časy začiatkov zápasov upresnia neskôr): 
ŠTVRTOK
O priamy postup do osemfinále: Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová (Kan.-5) - Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12)
PIATOK
O postup do play-off o osemfinále: Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) - Josemari Alvesová, Liliane Maestriniová (Braz.-21)

Zdroj, foto: SVF

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.