Newcastle
Dúbravka

Dúbravka začínal s klavírom, vyhral však futbal a dnes chytá v Premier League

Publikované 19.03.2018 15:28
Image Dúbravka začínal s klavírom, vyhral však futbal a dnes chytá v Premier League

Viac o ceste Martina Dúbravku zo Žiliny do slávneho Newcastle United čítajte v mesačníku Playball, ktorý je v predaji až do konca marca.

Od detstva mal talent na dve veci – šport a hudbu,“ tvrdí o svojom synovi Jozef Dúbravka. Sám hrával v kapele a Martin Dúbravka zdedil hudobné gény po ňom. V roku 2013 svoje šikovné ruky predviedol aj spoluhráčom, keď im zahral skladbu Numb od hudobnej skupiny Linkin Park. Dnes je to však len záľuba, žilinského brankára živí futbal a rozprávkový angažmán, ktorý sa mu podaril na konci tohtoročného prestupového obdobia. V hodine dvanástej spečatil svoj odchod z pražskej Sparty do Newcastle United, v ktorom odštartoval parádnym výkonom proti Manchestru United.

Na hudbu však naďalej nedá dopustiť. „Spoločne so sestrou sme navštevovali umeleckú školu. Išlo o vážnu hudbu. Mal som vtedy len šesť rokov, ale príliš ma to nechytilo. Ku klavíru som sa dostal o desať rokov neskôr. Klavír sme mali doma, zapáčilo sa mi to a hrávam dodnes. Mám svoje obľúbené skladby,“ prezradil Martin Dúbravka.

Okrem hudby ho fascinoval futbal i hokej. Musel si však vybrať. „Futbal vyhral. Som mimoriadne vďačný, že ho môžem hrať na tej najvyššej úrovni,“ odvetí sympatický Žilinčan. „Nebol drevo, slušne lyžoval i snoubordoval, šiel mu aj tenis či stolný tenis. Na iné športy však neskôr nebol čas, futbal ho pohltil. Mali sme doma aj špeciálnu miestnosť, kde sme ho hrávali,“ doplnil pyšný otec. Rodokmeň Dúbravkovcov je spojený s brankárskymi rukavicami. „Chytal som ja, aj môj otec a brankárom bol aj otec Martinovej mamy,“ uviedol Jozef Dúbravka, ktorý v Žiline vlastní hotel.

Viac o ceste Martina Dúbravku zo Žiliny do slávneho Newcastle United čítajte v mesačníku Playball, ktorý je v predaji až do konca marca.

Foto: AP

 

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.