Evra kopol do hlavy fanúšika vlastného mužstva

Publikované 03.11.2017 09:13
Image Evra kopol do hlavy fanúšika vlastného mužstva

GUIMARAES - Futbalový obranca Olympique Marseille Patrice Evra bol vylúčený ešte pred začiatkom štvrtkového zápasu 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy Vitória Guimaraes - Olympique Marseille (1:0) po tom, ako kopol fanúšika svojho mužstva do hlavy. Tridsaťšesťročný hráč akrobatickým kopom napadol počas rozcvičky fanúšika tesne pri hracej ploche. Na súpiske figuroval ako náhradník, ale po incidente už nesmel do zápasu zasiahnuť. Informuje o tom BBC.

Podľa francúzskych novín L'Equipe bol Evra zhruba poldruha hodiny pred výkopom terčom posmeškov priaznivcov Olympique Marseille. Podľa reportéra denníka najprv šiel za fanúšikmi, aby sa s nimi porozprával, lenže situácia rýchlo eskalovala.

"Pat má skúsenosti a nesmie reagovať, to je zrejmé. Je viac ako skúsený hráč, nesmiete odpovedať na urážky, nech by boli akékoľvek zlé a neuveriteľné. Musí sa naučiť zachovať si pokoj," komentoval počínanie hráča tréner Olympique Rudi García.

Evra, ktorý s Manchestrom United získal päť anglických titulov a vyhral i Ligu majstrov, prišiel do Marseille v januári z Juventusu Turín, no doteraz odohral za Olympique iba dva zápasy. Incident pripomenul (ne)slávny kop Erica Cantonu do fanúšika v štýle Kung-fu z januára 1995 proti Crystalu Palace v Selhurst Parku. Francúzsky útočník dostal následne 9-mesačný dištanc od Anglickej futbalovej asociácie.

Evrat bude čeliť disciplinárnemu konaniu zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA).

Text: SITA   Foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.