Evra si za napadnutie fanúšika nezahrá do konca tejto sezóny

Publikované 10.11.2017 18:25
Image Evra si za napadnutie fanúšika nezahrá do konca tejto sezóny

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) potrestala Francúza v službách klubu Olympique Marseille Patricea Evru zákazom činnosti do 30. júna 2018 za napadnutie fanúšika pred minulotýždňovým štvrtkovým zápasom 4. kola Európskej ligy. Tridsaťšesťročný obranca sa počas rozcvičky na ihrisku portugalského Guimaraesu dostal do potýčky s priaznivcami jeho klubu a jedného z nich kopol do hlavy. Okrem zákazu činnosti vo všetkých súťažiach pod hlavičkou UEFA musí niekdajší reprezentant zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Európska futbalová únia (UEFA) potrestala Francúza v službách klubu Olympique Marseille Patricea Evru zákazom činnosti do 30. júna 2018 za napadnutie fanúšika pred minulotýždňovým štvrtkovým zápasom 4. kola Európskej ligy. Tridsaťšesťročný obranca sa počas rozcvičky na ihrisku portugalského Guimaraesu dostal do potýčky s priaznivcami jeho klubu a jedného z nich kopol do hlavy. Okrem zákazu činnosti vo všetkých súťažiach pod hlavičkou UEFA musí niekdajší reprezentant zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Evra po spomenutom treste ukončil spoluprácu s Marseille. "Po vzájomnej dohode sme s okamžitou platnosťou rozviazali kontrakt," uviedol v stanovisku Olympique Marseille. Bývalý krajný obranca AS Monako, Manchestru United či Juventusu Turín prišiel do spomenutého tímu pred touto sezónou, odohral za neho celkovo 12 zápasov a strelil jeden gól.

Text: SITA   Foto: SITA/AP

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.