FC ViOn na sústredení v Chorvátsku

Publikované 30.01.2017 20:02
Image FC ViOn na sústredení v Chorvátsku

BRATISLAVA - Hráči slovenského fortunaligového klubu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble sú momentálne na sústredení v Chorvátsku, kde sa pod vedením trénera Juraja Jarábka pripravujú na jarnú časť sezóny 2016/2017. Výprava sa v sobotu cestou na týždňový pobyt na Makarskej riviére zastavila v Maďarsku. Hráči absolvovali duel proti tamojšiemu druholigistovi BFC Siófok, v ktorom prehrali 1:2. 

V klube od Žitavy sa rozhodli napokon neangažovať útočníka Spartaka Trnava Matúša Pauknera. "Predstavovali sme si, že bude pripravený inak. Pracoval dobre, potom sa však zranil. Na jeho výkonnosti sa podpísal dlhší herný výpadok. Rozhodli sme sa, že ho nezoberieme na polročné hosťovanie, ako sme mali pôvodne v pláne," povedal tréner ViOn-u Juraj Jarábek pre My noviny, citoval ho portál profutbal.sk. Z kmeňových hráčov trnavských "andelov" by naopak mal pribudnúť ďalší zakončovateľ - Kouakou Privat Yao z Pobrežia Slonoviny. "Má všetky predpoklady, aby zostal. Myslím si, že sa dohodneme, máme už dohodu s Trnavou," skonštatoval Juraj Jarábek na margo 25-ročného afrického futbalistu.  

Ešte po víťaznom prípravnom súboji v Seredi s tamojším druholigistom (výsledok 3:1, hralo sa 21. januára) sa rozhodlo vedenie FC ViOn podpísať kontrakt s útočníkom Samirom Nurkovičom a stredopoliarom Erikom Ujlakym, v tíme zostal aj brankár Dominik Holec. Naopak, v Zlatých Moravciach sa už rozlúčili s Filipom Ďurišom, Miroslav Sedlák požiadal o uvoľnenie do juniorky Spartaka Trnava. 

Na sústredenie do Chorvátska s mužstvom ViOn-u neodcestovala štvorica hráčov zo Zimbabwe, ktorá sa pred týždňom zapojila do prípravy. Dvadsaťtriročný stredopoliar Crispen Ncube z Bantu Rovers a trojica z klubu Talen Vision - ľavonohý ofenzívny záložník Mbekezeli Sibanda (21), defenzívny stredopoliar Njabulo Mpofu (21) a pravý krídelník Tawanda Muchaya (22) zostali doma. "Budú pokračovať v tréningovom procese vo Vrábľoch, odohrajú za nich aj zápas. Uvidíme, ako sa ukážu, zatiaľ vyzerajú šikovne," doplnil informácie tréner Juraj Jarábek.  
Jeho zverenci počas sústredenia na Makarskej riviére odohrajú aj dve prípravné stretnutia proti zahraničným prvoligistom: v utorok 31. januára nastúpia proti NK Vitez z Bosny a Hercegoviny a v piatok 3. februára si zmerajú sily s chorvátskym mužstvom RNK Split.

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.