Federer bude hrať za Švajčiarsko na Hopmanovom pohári

Publikované 04.10.2017 10:13
Image Federer bude hrať za Švajčiarsko na Hopmanovom pohári

Vráti sa k svojej tenisovej partnerke Belinde Bencicovej.

PERTH - Roger Federer sa vráti k svojej tenisovej partnerke Belinde Bencicovej - švajčiarskej hráčke so slovenskými koreňmi a zázemím v TC Empire - na Hopmanovom pohári v austrálskom Perthe (30. 12. 2017 - 6. 1. 2018), kde budú reprezentovať krajinu helvétskeho kríža. V Perthe sa Federer a Bencicová spoločne predstavili aj v úvode tohto roka, vtedy tesne nepostúpili do finále. Švajčiarsky tenisový Maestro však spôsobil poriadny ošiaľ. Jeho prvý tréning v dejisku turnaja sledovalo 6000 ľudí a na súboj Švajčiarsko - Francúzsko sa prišlo pozrieť 13 917 fanúšikov, čím sa utvoril turnajový rekord.

Po ostatnom ročníku Hopmanovho pohára Federer triumfoval na Australian Open a vo Wimbledone, kde získal 18. a 19. grandslamový titul. Momentálne mu patrí druhá priečka v rebríčku ATP. Dvojnásobná grandslamová víťazka v singli Angelique Kerberová bude podľa stredajšieho oznámenia organizátorov turnaja reprezentovať Nemecko spolu so štvorkou rebríčka ATP Alexandrom Zverevom. Juiči Sugita a Naomi Osaková si zahrajú za Japonsko. Japonskí tenisti na neoficiálnom svetovom šampionáte miešaných tenisových tímov budú mať premiéru po 16 rokoch.

Domácu Austráliu budú reprezentovať Daria Gavrilovová a Thanasi Kokkinakis. Ďalšími účastníkmi turnaja sú USA s Jackom Sockom a CoCo Vandeweghovou, Rusko zastupujú Svetlana Kuznecovová a Karen Chačanov, Belgicko David Goffin a Elise Mertensová, Kanadu Eugenie Bouchardová a Vasek Pospisil.

Zdroj: SITA Foto: gettyimages

 

Súvisiace články