mak
PAOK Solún

FIFA poslala do Grécka delegáciu

Publikované 13.03.2018 19:51
Image FIFA poslala do Grécka delegáciu

ZÜRICH - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) poslala do Grécka delegáciu v súvislosti so súčasnou futbalovou krízou v krajine, ktorá v pondelok vyvrcholila pozastavením najvyššej miestnej súťaže. V liste adresovanom gréckej vláde riaditeľ oddelenia národných asociácií FIFA pre Európu Bjorn Vassallo informoval, že zástupcovia FIFA by mali do Atén prísť v utorok večer. Série rozhovorov zahŕňajú stretnutie členov delegácie s predstaviteľmi miestnej federácie. "FIFA požaduje nekompromisný prístup vo vyhladzovaní všetkých foriem násilia z futbalu," uviedol Vassalo.

Grécka vláda v pondelok nariadila prerušenie najvyššej futbalovej súťaže po tom, ako prezident a zároveň majiteľ klubu PAOK Ivan Savvidis vtrhol s pištoľou v puzdre na trávnik po neuznaní sporného gólu v nedeľňajšom zápase gréckej ligy proti AEK Atény. Solúnsky prokurátor nariadil vyšetrovanie, ktoré preskúma aj údajnú ignoráciu incidentu zo strany polície.

Medzinárodná futbalová federácia už varovala gréckych športových predstaviteľov, že neprijatie reforiem v najbližšej dobe, by mohlo viesť k vylúčeniu krajiny z medzinárodných súťaží. Výbor Európskej asociácie klubov po incidente, v utorok do zasadania členov 27. marca, jednohlasne suspendoval PAOK z 230-člennej skupiny najvplyvnejších európskych tímov.

Savvidis, ktorý sa stále vyhýba zadržaniu, sa po incidente ospravedlnil za "emočnú reakciu" na rozhodnutie rozhodcu a celkovo negatívny stav gréckeho futbalu. Web PAOK informoval, že cieľom prezidenta bolo iba ochrániť tisíce domácich fanúšikov pred provokáciami a konfliktami.

Text, foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.