Halas vyrovnal seniorský rekord

Publikované 16.12.2016 22:31
Image Halas vyrovnal seniorský rekord

Majstrovstvá Slovenska v plávaní v krátkom bazéne v Čilistove - piatkové výsledky.

BRATISLAVA - Adam Halas sa v piatkovom finále 50 m motýlik na plaveckých majstrovstvách Slovenska v krátkom bazéne v Čilistove postaral o vyrovnanie seniorského rekordu. Osemnásťročný pretekár STU Trnava dohmatol v čase 23,62 s tak isto ako Michal Navara pred siedmimi rokmi v tureckom Istanbule. Halas na nedávnom svetovom šampionáte v kanadskom Windsore stanovil v tejto disciplíne juniorské maximum 23,98.


MUŽI
50 m v. sp.: 1. Tomáš Púchly (Dukla Banská Bystrica) 22,41, 2. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 22,56, 3. Matyas Keresztes (VŠK UK Bratislava) 22,61
100 m prsia: 1. Marek Botík 1:00,08, 2. Peter Ďurišin (obaja VŠK UK Bratislava) 1:00,81, 3. Marián Dragúň (Delta klub Komárno) 1:02,71
200 m znak: 1. Adam Černek (PK Martin) 1:57,64 - rekord SR jun., 2. Alexander Světlík (SPK Bratislava) 2:02,05, 3. Šimon Popelka (Orca Bratislava) 2:02,33
50 m motýlik: 1. Adam Halas (STU Trnava) 23,62 - rekord SR sen., 2. Juraj Hlávek (VŠK UK Bratislava) 24,19, 3. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 24,50
400 m pol. pret.: 1. Richard Nagy (Dukla Banská Bystrica) 4:20,27, 2. Peter Gutyan (Aquasport Levice) 4:23,98, 3. Adam Pilek (PK Nové Zámky) 4:24,63
800 m v. sp.: 1. Adam Černek (PK Martin) 8:16,56, 2. Peter Gutyan (Aquasport Levice) 8:27,98, 3. Jakub Mohler (ŠKP Košice) 8:38,22
4x50 m pol. pret.: 1. VŠK UK Bratislava (Jelenák, Hlávek, Botík, Čmeľ) 1:39,78, 2. VŠK UK Bratislava 2 (Klátik, Grznár, Ďurišin, Keresztes) 1:41,30, 3. Dukla Banská Bystrica (Púchly, Nagy, Fázik, Vajda) 1:41,62

ŽENY
50 m. sp.: 1. Andrea Podmaníková (Piraňa Topoľčany) 25,30, 2. Barbora Mišendová 25,66, 3. Katarína Listopadová (obaja Dukla Banská Bystrica) 25,82
100 m prsia: 1. Andrea Podmaníková (Piraňa Topoľčany) 1:08,07, 2. Kristína Horváthová (ŠKP Košice) 1:11,22, 3. Miroslava Záborská (STU Trnava) 1:11,70
200 m znak: 1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 2:13,22, 2. Barbora Tomanová 2:14,27, 3. Barbara Bartovičová (obe STU Trnava) 2:15,35
50 m motýlik: 1. Silvia Lászlová (VŠK UK Bratislava) 26,96, 2. Barbora Mišendová (Dukla Banská Bystrica) 27,00, 3. Tamara Potocká (Aquacity Poprad) 28,08
400 m pol. pret.: 1. Andrea Podmaníková (Piraňa Topoľčany) 4:51,14, 2. Sára Niepelová (Kúpele Piešťany) 4:53,72, 3. Barbara Bartovičová (STU Trnava) 4:54,04
4x50 m pol. pret.: 1. STU Trnava (Tomanová, Glozmeková, Bartovičová, Potocká) 1:55,11, 2. VŠK UK Bratislava (Marušicová, Lászlová, Ledererová, Pavlikovská) 1:55,49, 3. Orca Bratislava (Hájková, Ripková, Verešová, Šimovičová) 1:56,44
MIEŠANÉ ŠTAFETY
4x50 m pol. pret.: 1. VŠK UK Bratislava (Marušicová, Lászlová, Botík, Keresztes) 1:44,74, 2. Dukla Banská Bystrica (Listopadová, Mišendová, Fázik, Púchly) 1:45,43, 3. Nereus Žilina (Pavlíková, Štefánik, Bartáky, Benková) 1:49,61

Zdroj: SITA Foto: TASR

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.