Hapal chce obhájiť prvenstvo v Challenge Trophy

Publikované 31.10.2017 16:19
Image Hapal chce obhájiť prvenstvo v Challenge Trophy

BRATISLAVA - Viacerých zverencov hlavného trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavla Hapala čaká v prvej polovici novembra veľmi náročná skúška. Pod jeho taktovkou sa predstavia na dvoch frontoch. Okrem toho, že 14. novembra budú bojovať o dôležité kvalifikačné body na horúcej pôde najväčšieho favorita ich 2. skupiny v Španielsku, o šesť dní skôr sa v drese Slovenska do 23 rokov predstavia vo finálovom súboji dlhodobého turnaja Challenge Trophy na ihrisku v Žiari nad Hronom proti Anglicku "C". "Aj stretnutie v Žiari nad Hronom bude pre nás veľmi dôležité, pretože v ňom budeme obhajovať triumf v tejto dlhodobej súťaži," tvrdil Pavel Hapal, ktorý spolu s asistentom Otom Brunegrafom momentálne trénersky vedú dva reprezentačné výbery mladých Slovákov (Slovensko " 21" a Slovensko "23").

V slovenskom mužstve do 23 rokov, ktorého hráči budú mať zraz v nedeľu 5. novembra o 12.00 h v hoteli Tenis vo Zvolene, sa predstavia aj futbalisti, ktorí počas letného európskeho šampionátu do 21 rokov v Poľsku dobrými výkonmi "pobláznili" celé Slovensko, ako aj ich starší kolegovia, napríklad Jakub Paur. "Rozhodli sme sa postaviť také zmiešané mužstvo, lebo hráčov súčasnej dvadsaťjednotky chceme šetriť pre kvalifikačný zápas v Španielsku," vysvetlil Pavel Hapal. "Kostru tímu do 23 rokov tvoria hráči z bývalej dvadsaťjednotky, ktorých sme doplnili aj staršími futbalistami, lebo v tomto finálovom zápase môžu hrať aj chlapci, narodení v roku 1992. Bude to taký správny mix z hráčov viacerých ročníkov, ktorý verím, že bude úspešný. Ideme obhajovať prvenstvo," zdôraznil kormidelník Slovenska do 23 rokov.

"Prečo sme si za dejisko stretnutia vybrali práve Žiar nad Hronom? Pretože v Žiari je nový futbalový štadión s kvalitnou trávou, je tam dobré futbalové prostredie a zanietení ľudía, ktorí sa angažujú pre rozvoj futbalu v tomto regióne Slovenska. A tiež preto, lebo očakávame, že do tunajšieho hľadiska príde veľa divákov, ktorí nás budú povzbudzovať. Ich podporu budeme veľmi potrebovať. Navyše, my sa chceme s reprezentáciou predstaviť aj v iných slovenských mestách, nie iba v tých, v ktorých sa medzištátne stretnutia doteraz hrali," objasnil prvý muž realizačného tímu slovenského výberu dôvody, prečo voľba padla práve na čerstvo otvorený štadión v Žiari nad Hronom.

Dlhodobý turnaj Challnge Trophy 2016/2017 odštartoval ešte v marci 2016. Zverenci Pavla Hapala na úvod 23. marca zdolali v Senici výber Estónska do 23 rokov 4:0, následne 1. júna hrali v Poprade s Ukrajinou "23" 1:1 a 5. júna dokázali zvíťaziť v Anglicku nad domácim výberom do 23 rokov 4:3. Tieto výsledky ich posunuli do finále, ktoré bude v stredu 8. novembra o 17.00 h v Žiari nad Hronom.

Zverenci trénera Pavla Hapala sa budú usilovať o úspešnú obhajobu, pretože v minulej edícii dokázali vybojovať celkové prvenstvo, keď 2. mája 2015 zvíťazili po veľkej dráme v Myjave nad rovesníkmi z Turecka 3:2. v rozstrele z 11 m, stretnutie sa v riadnom hracom čase i v predĺžení skončil deľbou bodov 2:2. Aj vtedy úspešný slovenský výber do 23 rokov viedla dvojica Pavel Hapal - Oto Brunegraf.

"Bude to ťažký súboj, lebo Anglicko by som vôbec neoznačoval za ´céčkový´ výber. Sú v ňom predsa hráči, ktorí pôsobia v popredných anglických ligových mužstvách. Nebudú v ňom síce hráči z prestížnej Premier League, ale aj tí, ktorí k nám teraz prídu, určite budú mať veľkú kvalitu," dodal Pavel Hapal, ktorý verí, že aj s pomocou bohatej diváckej podpory v hľadisku štadióna v Žiari nad Hronom vo finále Challenge Trophy opäť zvíťazia.

Nominácia SR do 23 rokov na finálový zápas turnaja Challenge Trophy s Anglickom:
Brankári: Adam Jakubech (OSC Lille/Fr.), Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava)
Hráči v poli: Tomáš Huk, Ľubomír Šatka (obaja FC DAC Dunajská Streda), Lukáš Skovajsa (AS Trenčín), Juraj Chvátal (MŠK Žilina), Martin Valjent (Ternana Calcio/Tal.), Andrej Kadlec (Spartak Trnava), Branislav Niňaj (Osmanlispor/Tur.), Filip Oršula (ŠK Slovan Bratislava), Jakub Paur (AS Trenčín), Ivan Schranz (FK Dukla Praha/ČR), Dávid Ivan (Sampdoria Janov/Tal.), Michal Faško (Grasshoppers Zürich/Švaj.), Martin Chrien (Benfica Lisabon/Portug.), Christián Herc (Wolverhampton Wanderers/Angl.), Pavol Šafranko (Aalborg BK/Dán.), Ľubomír Tupta (Hellas Verona/Tal.)

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.