hapal
het liga
pauschek

Hapalova remízová premiéra na lavičke Sparty, Pauschekov gól

Publikované 11.03.2018 08:34
Image Hapalova remízová premiéra na lavičke Sparty, Pauschekov gól

PRAHA - Slovenský futbalista Lukáš Pauschek prispel gólom k vysokému víťazstvu Mladej Boleslavi 3:0 na ihrisku Brna v stretnutí 20. kola najvyššej českej súťaže. V dôležitom súboji o záchranu Brno nenadviazalo pod trénerskou taktovkou Slováka Romana Pivarníka na predošlý zápas so Spartou Praha (1:1), ktorý definitívne stál miesto trénera "rudých" Andreu Stramaccioniho, a po góle slovenského obrancu prehrávalo trojgólovým rozdielom už v 30. min. Mladá Boleslav razantne ukončila sériu šiestich prehier v lige za sebou. Český tréner Pavel Hapal, ktorý donedávna viedol slovenskú reprezentáciu do 21 rokov, zahájil svoje pôsobenie na lavičke Sparty Praha remízou 1:1 na ihrisku Karvinej. O vyrovnanie sa domáci postarali v 87. min.

Zlín prehral v Tepliciach 1:2. Slovenský obranca Róbert Matejov sa na ihrisko dostal v 46. min a o 20 minút sa z neho porúčal, nie pre zranenie. "Opýtajte sa jeho. Vraj mal nejakú alergiu, neviem na čo, možno na mňa. Neuveriteľné... Chceli sme dať do hry útočníka a nemohli sme. Jeden sa zraní, druhý dostane alergiu a tretí nemôže," citoval web isport.cz nového trénera Zlína Vlastimila Petrželu.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola najvyššej českej futbalovej sútaže HET ligy:

Brno - Mladá Boleslav 0:3
Martin Juhar (Brno) odohral celý zápas. Martin Polaček odchytal celý zápas, Lukáš Pauschek (obaja Mladá Boleslav) odohral celý zápas a v 30. min strelil tretí gól svojho tímu.

Karviná - Sparta Praha 1:1
Patrik Le Giang odchytal celý zápas, Marek Janečka hral do 71. min, Martin Krnáč a Peter Šulek (všetci Karviná) boli na lavičke náhradníkov.

Slovácko - Bohemians 1905 Praha 1:0
Patrik Šimko (Slovácko) odohral celý zápas.

Teplice - Zlín 2:1
Róbert Matejov (Zlín) hral od 46. min do 66. min.

Text, foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.