Haraslínovi hrozí, že si tento rok už nezahrá

Publikované 25.07.2017 10:04
Image Haraslínovi hrozí, že si tento rok už nezahrá

GDANSK - Slovenskému futbalistovi Lechie Gdansk Lukášovi Haraslínovi hrozí, že si v tomto kalendárnom roku už nezahrá. “Mám roztrhnutý krížny väz v kolene. V utorok idem ešte na ďalšie vyšetrenie, v stredu ma budú operovať. Prvé prognózy hovoria, že budem polroka bez futbalu. Uvidíme, ako dopadne operácia, následne bude pokračovať rehabilitácia," povedal hráč pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Slovenský futbalový krídelník v službách poľského klubu Lechia Gdansk Lukáš Haraslín utrpel v sobotňajšom stretnutí 2. kola tamojšej najvyššej súťaže s Cracoviou Krakov (0:1) nepríjemné zranenie kolena. Ako informoval web dziennikbaltycki.pl, Haraslín v 61. min bez akéhokoľvek kontaktu so súperom spadol na trávnik a bolo vidieť, že niečo nie je v poriadku. Po zásahu lekárskeho personálu ho odniesli z ihriska. Neskôr krívajúci opúšťal šatňu so stabilizátorom a ľadom na kolene. "Hádzal som si loptu medzi dvoch hráčov. Zablokovali ma a keď som padal, špičkou nohy som zavadil a vtedy sa mi podvrtlo koleno. Prvý moment som nevedel, kde som... Stále ma to bolí rovnako, zateká mi to krvou," cituje hráča web SFZ. "Hnevá ma to, získal som miesto v základnej zostave, ale toto všetko časom prejde. Dúfam, že sa dám čím skôr dokopy a na jarnú časť už budem fit," skonštatoval slovenský futbalista.

Haraslín bol v ostatných týždňoch vo výbornej forme. V nadstavbovej fáze uplynulého ročníka 2016/2017 bol ťahúňom ofenzívnych akcií "zeleno-bieleho" mužstva. Aj v súboji s Cracoviou predviedol sympatický a dynamický výkon, televízna stanica Canal+ Sport ho dokonca vyhlásila za hráča zápasu. Pred niekoľkými týždňami francúzsky prvoligista Dijon FCO ponúkol za Haraslína odstupné 1,25 milióna eur, funkcionári Lechie Gdansk tento návrh neakceptovali.

Text: SITA  Foto: Getty Images

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.