Rakusko
ramsay
ms hokej 2018

Hokej-MS 2018: Na Rakúšanov chceme vybehnúť my

Publikované 07.05.2018 13:25
Image Hokej-MS 2018: Na Rakúšanov chceme vybehnúť my

Slovenskí hokejisti si chcú po nevydarenom vystúpení proti Švajčiarsku vylepšiť chuť a konečne na MS v Dánsku aj zvíťaziť. Najbližšiu šancu na to budú mať v utorok o 16.15 h proti Rakúšanom. Okrem toho, že body potrebujú ako soľ, aby si zachovali čo najväčšiu šancu na postup do štvrťfinále, triumf by im výrazne zdvihol aj sebavedomie pred ďalšími súbojmi v A-skupine.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho musia v prvom rade hodiť za hlavu nevydarený duel so Švajčiarskom, v ktorom prehrali 0:2. Jeden deň na regeneráciu hráči dostatočne využijú, proti Rakúsku nastúpia po prvý raz na prebiehajúcich MS popoludní. Všetci si uvedomujú, že na zachovanie štvrťfinálovej nádeje treba vyhrať. "Vieme, aká je matematika, ale nejdeme teraz vytrubovať po celej Kodani, aké ideme urobiť skóre. Musí ísť každý na sto percent a výsledok sa dostaví. Som presvedčený, že to zvládneme," povedal útočník Tomáš Marcinko.

S Rakúskom má slovenský hokej dostatočné skúsenosti. Stretli sa spolu v 32 zápasoch, 24-krát boli úspešnejší Slováci. V dvoch prípadoch sa obaja rozišli zmierlivo a šesťkrát sa tešili Rakúšania. Naposledy sa vo vzájomnom dueli stretli v príprave pred dvomi rokmi, pod vedením vtedajšieho kormidelníka Zdena Cígera vyhralo Slovensko vo Viedni 2:0. Spomienka na predchádzajúci vzájomný súboj na MS je o niečo bradatejšia, datuje sa do roku 2013. Rakúsko vtedy v Helsinkách zdolalo Slovensko 2:1 po samostatných nájazdoch.

Hokejisti Slovenska sú papieroví favoriti, no na úspech musia podať lepší výkon, ako proti Švajčiarsku. "Musíme byť najmä nebezpečnejší v útočnom pásme. Proti Švajčiarom sme si nevypracovali veľa šancí, najmä toto musíme zmeniť," dodal Marcinko.

Recept je jednoduchý. Hrať svoju hru a nečakať, s čím vyrukuje súper. Aspoň tak to vidí útočník Martin Bakoš, ktorý pre TASR povedal: "Musíme sa sústrediť hlavne na seba, na našu taktiku. Musíme hrať náš hokej, v tom sme silní a nie čakať na to, s čím na nás Rakúšania vybehnú."

Text, foto: TASR/AP

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.