Slovensko
sekera
Švajčiarsko
mikus
Ďaloga
ramsay
ms hokej 2018

Hokej-MS 2018: Slováci po druhej prehre sklamaní, Sekera: "Takto sa nedá hrať "

Publikované 07.05.2018 12:45
Image Hokej-MS 2018: Slováci po druhej prehre sklamaní, Sekera: "Takto sa nedá hrať "

Slovenskí hokejisti sa na Švajčiarsko poctivo pripravovali. Mali videorozbor, tréner Craig Ramsay hráčov upozorňoval, v čom je ich súper nebezpečný. Napriek tomu Slováci nezachytili úvod svojho druhého zápasu na MS a napokon odišli z ľadu bez gólu i bez bodov.

Helvéti mali jasne lepší vstup do zápasu, Čiliak si pripisoval jeden zákrok za druhým. "Pripravovali sme sa na to, že budú napádať, budú agresívni a rýchli. To sa potvrdilo. Mali sme s tým veľké problémy, ale zápas bol hrateľný. Ale keď sme dostali gól na 2:0, už to bolo ťažké. Hokej je rýchly šport, ale my sme sa trápili a mali sme málo šancí," povedal po stretnutí útočník Juraj Mikúš.

Zdalo sa, ako keby sa v hlavách hráčov Slovenska ešte usadil záver predošlého zápasu proti Česku, keď tiež ťahali za kratší koniec. "Možno áno. Každý sa s tým musí vyrovnať sám. Ale ešte nie je koniec turnaja, musíme to otočiť," dodal Mikúš.

O dobrej taktickej príprave hovoril aj obranca Marek Ďaloga, športovo priznal: "Robili sme všetko naopak, všade boli skôr." Aj on pripustil, že záver duelu s Českom mohol zanechať negatívne stopy. "Je to možné, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. MS je veľký turnaj a každý sa naň musí pripraviť."

Mrzutý bol po zápase aj kapitán Andrej Sekera, ktorého trápilo viac vecí: "Švajčiari vyhrali zaslúžene. Hrali lepšie. Každý hral dva zápasy za dva dni. Nehrali sme dobre. Vôbec sme nekorčuľovali, nepomáhali sme jeden druhému, takto sa hokej nedá hrať."

Text, foto: TASR

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.