Slovenská reprezentácia
Chára
orszagh
Rybár
Rakusko
Čiliak
ramsay
ms hokej 2018

Hokej-MS 2018: Súpisku sme uzavreli, do bránky Rybár, Ramsay chystá zmeny

Publikované 08.05.2018 10:59
Image Hokej-MS 2018: Súpisku sme uzavreli, do bránky Rybár, Ramsay chystá zmeny

Brankár Denis Godla, obranca Mário Grman a útočníci Andrej Kudrna s Marekom Hovorkom pribudli na súpisku slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Dánsku. Súpiska sa týmto uzavrela, už sa na ňu nedajú dopísať ďalší hráči. Trojica korčuliarov bude hrať aj v utorňajšom zápase A-skupiny proti Rakúsku, ktorý sa začne o 16.15 h. V bránke bude Patrik Rybár, keďže Mareka Čiliaka trápia zdravotné problémy.

"Rozhodli sme sa, že dopíšeme všetkých štyroch hráčov, ktorí doteraz do turnaja nezasiahli, a dnes budú všetci traja korčuliari hrať. V bránke bude Patrik Rybár, Denis Godla bude na striedačke," povedal po dopoludňajšom rozkorčuľovaní generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

V pondelok večer sa Šatanovi ospravedlnil Zdeno Chára, ktorý má prasklinu v ruke, zranený je aj jeho spoluhráč Peter Cehlárik. Tomáš Tatar postúpil s Vegas Golden Knights do ďalšieho kola play off a vedenie reprezentácie už na nikoho nečaká. "Okrem Zdena sme čakali aj na ďalších, napríklad na Tatara, ale ten postúpil. V podstate by pripadal do úvahy aj Erik Černák, no ten by stihol tak dva, tri zápasy a niekoho by sme museli poslať domov. Takže sme včera urobili také rozhodnutie, že všetkých, ktorých tu máme, dopíšeme na súpisku," dodal Šatan.

Ku konkrétnym zmenám v zostave sa vyjadril asistent trénera Vladimír Országh: "Marek Hovorka bude hrať namiesto Juraja Mikúša a Andrej Kudrna namiesto Pavla Skalického a, samozrejme, ôsmy obranca bude Mário Grman."

Zmeny oznámil realizačný tím v utorok pred zápasom proti Rakúsku. "Čakanie na tribúne nie je príjemné, ale som rád, že dostanem šancu. Musíme ju využiť čo najlepšie," povedal Kudrna, ktorý spolu s ostatnými dopísanými hráčmi sledoval prvé dva duely z pozície diváka: "Dosť sme to prežívali, sme v tom s nimi. Nie je príjemné, keď sa prehráva. Ten pohľad bol možno z tribúny iný, to teraz môžeme využiť v náš prospech."

Pred zápasom čaká hráčov ešte porada a potom už duel, ktorý bude z hľadiska vývoja v skupine nesmierne dôležitý. "Bude to podobné ako proti Švajčiarom. Rozoberieme si to na videu. Ja sa budem snažiť využiť svoju rýchlosť a snažiť sa streliť gól," uviedol Kudrna.

Slováci zatiaľ na šampionáte strelili v dvoch zápasoch dva góly, oba v presilových hrách. Proti Rakúsku by sa patrilo skórovať už aj pri hre piatich proti piatim. "Urobíme pre to všetko," uzavrel Kudrna.

Text, foto: TASR/AP

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.