Lyon
atp
horansky

Horanského prvý duel v hlavnej súťaži na okruhu ATP víťazný

Publikované 22.05.2018 15:12
Image Horanského prvý duel v hlavnej súťaži na okruhu ATP víťazný

Slovenský tenista Filip Horanský zvíťazil v utorňajšom 1. kole hlavnej súťaže na antukovom turnaji ATP vo francúzskom Lyone. Nad turnajovou sedmičkou Joaom Sousom z Portugalska vyhral po trojsetovej bitke 6:4, 3:6 a 6:4. V 2. kole sa stretne so Srbom Dušanom Lajovičom. Horanský v Lyone uspel cez víkend v kvalifikácii a podarilo sa mu prvýkrát v kariére prebojovať do hlavnej súťaže turnaja ATP.
      "Ja som do toho zápasu išiel skromne a skôr s tým, že absolútne nemám čo stratiť. Už len to, že som sa tu kvalifikoval bol pre mňa úspech, zápas som si užíval od prvej lopty až po poslednú a snažil som sa držať v sebe tie emócie, aj keď samozrejme prichádzali. Myslím si, že herne to bolo vyrovnané a snažil som sa bojovať o každú loptu, keďže to bola pre mňa prvá skúsenosť s takýmto turnajom. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo dotiahnuť a skúsim ďalej skromne pokračovať zajtra s tým, že tieto zápasy sú pre mňa obrovská škola," povedal pre TASR Horanský.
      Kazach Michail Kukuškin vyhral v 1. kole nad domácim Francúzom Gregoireom Barrereom 6:2, 6:3.

      dvojhra - 1. kolo:
      Filip HORANSKÝ (SR) - Joao Sousa (7-Port.) 6:4, 3:6, 6:4, Michail Kukuškin (Kaz.) - Gregoire Barrere (Fr.) 6:2, 6:3, Taylor Harry Fritz (USA) - Matthew Ebden (Austr.) 6:4, 6:2

Text, foto: TASR

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.