Ivan Rudež nominoval 13 hráčov na zápas s Macedónskom

Publikované 17.11.2017 17:18
Image Ivan Rudež nominoval 13 hráčov na zápas s Macedónskom

BRATISLAVA - Tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie Ivan Rudež nominoval 13 hráčov na novembrový zápas predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021. Súčasťou výberu SR je aj naturalizovaný Američan Kyle Kuric, ktorý na klubovej úrovni pôsobí v ruskom Zenite Petrohrad. Do reprezentácie sa vrátili aj Tomáš Mrviš a Richard Körner. Naopak, pre zranenie Rudež nemôže počítať s pivotom Radoslavom Rančíkom a absentuje tiež rozohrávač Milan Žiak.

"Cieľom bolo urobiť čo najmenší počet zmien. Kostru tímu už totiž máme, tvoria ju mladí hráči. Oproti letnej predkvalifikácii prišlo ku kozmetickým zmenám. Radovi Rančíkovi nedovolí reprezentovať zdravotný stav. Prichádza však Tomáš Mrviš, ktorý je v dobrej súťažnej forme. Tiež som veľmi šťastný, že sa k nám pripája aj Richard Körner. Celkovo je najdôležitejší fakt, že všetci sú zdraví a majú veľkú chuť reprezentovať. Je to asi najväčšia výhra, že neprišlo k ospravedlneniam. Znamená to, že hráči veria reprezentácii,“ uviedol v tlačovej správe tréner Rudež.

Slovensko v úvodnom stretnutí A-skupiny 23. novembra od 18.00 h privíta doma v Poprade Macedónsko. Balkánsky súper je pre Slovákov známy, v lete absolvovali dva prípravné zápasy. V jednom prípade zvíťazil výber SR 89:74, druhý nedohrali po inzultácii rozhodcu. "Je dôležité, že sme s nimi hrali. Hráči si totiž budú pamätať proti komu hrali. Myslím si, že nedohraným zápasom sme si u nich vybudovali rešpekt. Nechali si trénera, družstvo je kombináciou mladosti a skúseností. Macedónci hrajú obvykle buď fenomenálne alebo zle. Je ťažké u nich nájsť stred. Ak majú v tíme dobrú atmosféru a dobrú partiu, tak sú veľmi nebezpeční. Na súpiske sú niektorí hráči, ktorí obsadili štvrté miesto na ME 2011. Podľa posledných informácií by nemal byť k dispozícii Jordan Theodore, miesto naturalizovaného hráča tak zaplní Bo McCalebb alebo Richard Hendrix,“ dodal chorvátsky kouč v službách Slovenska.

V predkvalifikácii sa predstaví celkovo deväť tímov v trojčlenných skupinách. Postup si zabezpečia víťazi jednotlivých skupín a najlepšie mužstvo medzi druhými.

Nominácia Slovenska na stretnutie predkvalifikácie ME 2021 proti Macedónsku:

rozohrávači: Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Šimon Krajovič (BK Levickí Patrioti), Mário Ihring (Betaland Capo d'Orlando/Tal.), Andre Jones (Fiat Turín Auxilium/Tal.)
krídelníci: Martin Bachan (BK Levickí Patrioti), Stanislav Baldovský, Richard Körner (obaja KB Košice), Kyle Kuric (Zenit Petrohrad/Rus.), Tomáš Mrviš (BK Inter Bratislava), Jaroslav Musil (BC Prievidza)
pivoti: Michal Baťka (BK Inter Bratislava), Michael Fusek (Proximus Spirou Charleroi/Bel.), Peter Sedmák (KB Košice)

Realizačný tím:
hlavný tréner: Ivan Rudež
asistenti trénera: Michal Madzin a Peter Torda
manažér družstva: Peter Seman
individuálny a kondičný tréner Jakub Chudý

Zdroj: SITA Foto: SITA

Súvisiace články