Kapitán Dravecký nerád spomína na MS 2010

Publikované 08.05.2017 12:09
Image Kapitán Dravecký nerád spomína na MS 2010

KOLÍN NAD RÝNOM - Po sobotňajšom triumfe nad výberom Talianska 3:2 po predĺžení a nedeľňajšej prehre s Lotyšskom 1:3 má slovenská hokejová reprezentácia na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku v pondelok voľný deň. Počas neho na ňu čaká popoludní tréning, na ktorom sa budú zverenci trénera Zdena Cígera pripravovať na utorkový zápas proti Dánsku. Bude nesmierne dôležitý, keďže Dáni nemôžu v tejto sezóne zostúpiť a Slovákov v ďalších dueloch čakajú stále náročnejší súperi, s ktorými sa body budú získavať omnoho ťažšie. „Máme pred sebou ešte päť zápasov a do každého z nich ideme s cieľom vyhrať. Nič sa na tom nemení,“ hovorí kapitán výberu SR Vladimír Dravecký a pokračuje: "Na tréningu pred Dánmi si musíme niečo povedať o oslabeniach, pretože v súboji s Lotyšmi sme v nich inkasovali trikrát.“

V predchádzajúcich dvoch stretnutia nehrali Slováci až tak zle, no vôbec im nevychádzali presilovky a v oslabeniach proti Lotyšom ťahali jednoznačne za kratší koniec. Hokejisti spod Tatier si nepotykali ani s koncovkou, efektivita je zatiaľ veľmi nízka. "Verím, že keď v zápase proti Dánsku pridáme aj trochu efektivity, tak môžeme byť úspešní,“ povedal obranca Michal Sersen.

V utorok 9. mája o 20.15 h pôjde v kolínskej Lanxess Arene o osemnásty vzájomný zápas výberov Slovenska a Dánska. V trinástich prípadoch si zatiaľ lepšie počínali slovenskí hokejisti, štyrikrát sa viac darilo Dánom. V neblahej pamäti všetkých Slovákov je isto najmä súboj z 25. mája 2010, keď na MS práve v Kolíne nad Rýnom zverenci vtedajšieho kouča Glena Hanlona prehrali s týmto súperom vysoko 0:6, všetky góly padli ešte v prvej tretine. Zo súčasného kádra SR bol priamym aktérom duelu kapitán Vladimír Dravecký, ktorý si ešte pred odchodom na MS 2017 zaspomínal na šampionát spred siedmich rokov. "S Nemcami sme tam prehrali tesne 1:2, ale mohli sme v tom súboji spečatiť náš postup. Nechcem však hovoriť o jednom konkrétnom zápase. Všetci vieme, o ktorom sa bavíme," narážal Dravecký práve na krutú prehru s Dánmi 0:6.

V tohtosezónnej príprave Slováci zdolali Dánov dvakrát 2:0. "Do duelu s Dánmi musíme vstúpiť suverénnejšie ako do predchádzajúcich. Dôležité bude tlačiť sa viac do bránky a vyvarovať sa vylúčení. Je to turnaj a ešte sa to môže zamotať akokoľvek,“ poznamenal brankár Ján Laco.

Tréner Zdeno Cíger nemá na šampionáte v Nemecku jednoduchú úlohu. V prípravnom období musel bojovať s veľkým množstvom ospravedlneniek. So situáciou sa pasuje statočne, s hráčmi sa snaží podľa možností pracovať a dosahovať dobré výsledky. "Nemôžeme rozmýšľať, čo bude. Máme pred sebou ešte dosť zápasov a ten najbližší je proti Dánsku. Musíme urobiť maximum pre úspech, rovnako ako doteraz. Všetci veríme, že tie góly prídu a uhráme to,“ povedal hlavný kouč.

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.