Košičania si spestrili prípravu výstupom na Téryho chatu

Publikované 09.06.2017 08:09
Image Košičania si spestrili prípravu výstupom na Téryho chatu

KOŠICE - Hokejisti HC Košice si spestrili prípravu na novú sezónu tatranským výstupom zo Starého Smokovca cez Hrebienok na Téryho chatu do výšky 2015 m nad morom. Na rozhranie Malej Studenej doliny a kotliny Piatich Spišských plies vystúpil celý tím. Pôvodne plánovaná vynáška sa nekonala, hráči išli bez záťaže. "Išlo nám jednak o zmenu prostredia, jednak o výborný teambuilding. Mali sme ďalšiu príležitosť preveriť si morálno-vôľové vlastnosti našich zverencov, pretože túra zo Smokovca na Téryho chatu nie je výlet. Ide o poctivú päť až šesťhodinovú prácu, v ktorej sú navyše zapojené iné telesné partie než pri bežných cvičeniach a za iných podmienok okysličenia organizmu. V neposlednom rade som rád, že sme videli kus krásnej prírody. Keďže ide z môjho pohľadu o vhodný doplnok v prípravnom období, určite ešte jednu túru absolvujeme," povedal pre klubový web tréner HC Košice Milan Jančuška.

Ako prví z hráčov dorazili na Téryho chatu Martin Dudáš, Martin Bača a Václav Čížek. V cieli boli za 2:20 h. "O niekoľko minút za nami dorazili Lukáš Matejka a Patrik Koch a s polhodinovým omeškaním aj zvyšok pelotónu. Zistili sme, že vynikajúco pripravení sú aj naši tréneri,“ povedal pre klubový web obranca Dudáš a doplnil ho skúsený útočník Richard Jenčík: "Je pravda, že som išiel v poslednej skupinke, ale len preto, aby som mal všetko pod kontrolou, napríklad keby niekto potreboval pomoc.“

Peter Boltun počas túry musel bojovať s nevhodnou obuvou. "Pre mňa je práve on hrdinom dňa. V každom prípade bola túra výborným spestrením prípravy, aj keď dala niektorým zabrať. Odmenou za námahu bolo dobré počasie, ktoré nám vyšlo, a samozrejme nádherné výhľady,“ dodal Jenčík.

Text: SITA  Foto: hckosice.sk

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.