Košice doma víťazne, bodoval aj navrátilec Spilar

Publikované 26.11.2017 19:05
Image Košice doma víťazne, bodoval aj navrátilec Spilar

KOŠICE - Hokejisti HC Košice triumfovali na domácom ľade nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 5:2 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaži Tipsport ligy 2017/2018. "Oceliari" zvíťazili vďaka výbornej druhej tretine, ktorú ovládli 4:1. Domáci viedli v 30. min už 4:0 zásluhou presných zásahov Mareka Hovorku, Ladislava Nagya, Petra Boltuna a Petra Kafku, ktorý skóroval v oslabení. Žilinčania strelili svoj gól v 31. min z hokejky Tomáša Klimentu. Ešte v prostrednej časti hry zveľadil náskok Košíc druhým gólom v zápase Kafka. V záverečnej tretine stanovil rezultát útočník Žiliny Lukáš Handlovský. Hokejisti Žiliny neuspeli už v piatom zápase po sebe.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 23. kolo - nedeľa:

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)
Góly: 13. Marek Hovorka (Kafka), 22. L. Nagy (Dudáš, Spilar), 27. Boltun (Spilar), 30. Kafka (B. H. Kessel, Marek Hovorka), 37. Kafka (Pacan, Marek Hovorka) - 31. Klimenta (P. Mikuš), 49. Handlovský (R. Hruška, Mendrej)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik - Gajan, Gavalier, 3374 divákov
Košice: Habal - E. Šedivý, Dudáš, Gernát, B. H. Kessel, M. Bača, Pulli, Matejka, Michalčin - L. Nagy, Pacan, Spilar - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - Šoltés, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma
Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Meliško - Klimenta, R. Hruška, Handlovský - J. Jurík, Švihálek. R. Tomas - Stupka, Holovič, M. Tvrdoň - Rogoň, F. Ondruš, E. Švec

Nové Zámky ukončili sériu piatich prehier
Hokejisti Nových Zámkov doma zvíťazili nad hráčmi Banskej Bystrice 2:1 po predĺžení. Po bezgólovej prvej tretine otvorili skóre v 31. min Novozámčania gólom skúseného Milana Hrušku v presilovej hre. V závere druhého dejstva vyrovnal a poslal duel do predĺženia Mário Lunter. Rozhodujúci gól strelil v 65. min útočník Eduard Šimun. Domáci hokejisti triumfom nad úradujúcim majstrom prerušili sériu piatich prehier.

HC Nové Zámky - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 31. Milan Hruška (A. Salija), 65. Šimun (Plášil) - 38. M. Lunter (T. Surový, Kubka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic - Gegáň, A. Nagy
Nové Zámky: Foltán - Plášil, A. Salija, Michal Novák, M. Jass, Šimek, Milan Hruška, Štumpf, Trávniček - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - B. Fábry, V. Škoda, Dubec - Róbert Varga, Šimun, Lantoši - A. Tužinský, Dominik Rehák, K. Jass
Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, P. Valent, Košecký - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Brittain, Faille, Asselin - Belluš, Češík, M. Róth

Liptovský Mikuláš tesne zdolal Detvu, jediný gól duelu dosiahol Patrik Koyš
Hokejisti MHk32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na ľade Detvy tesne 1:0. O triumfe hostí rozhodol sedem minút pred koncom mladý útočník Patrik Koyš vo svojom prvom zápase za Liptovský Mikuláš po výmene z Košíc. Hráči Detvy neuspeli v treťom zápase po sebe a v ligovej tabuľke sú so ziskom jedenástich bodov na poslednom 10. mieste, Liptovský Mikuláš má 29 bodov a je ôsmy.

HC 07 Orin Detva - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 53. P. Koyš (R. Suchý, Paukovček)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Orolin - Bogdaň, M. Korba, 464 divákov
Detva: Verbickij - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ - Videlka, Surovka, Ščurko - Milý, Murček, Tibenský - L. Novák, Gašpar, M. Surový - Utkin, Huňady, Abramov - Matúš Chovan
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, Pacalaj, R. Suchý, J. Nemec, Nitriansky - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Rudolf Huna, Langhammer, J. Sukeľ - B. Rapáč, Paukovček, P. Koyš - Števuliak, Piatka, A. Laco

Zvolen zvíťazil nad Popradom
 Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad hráčmi HK Poprad 4:2. Podtatranci po druhej tretine viedli 2:1 gólmi Samuela Mlynaroviča a Petra Königa, za domácich sa presadil v presilovke Milan Kytnár. Zvolen otočil duel v priebehu 59 sekúnd tretej tretiny, keď skórovali Nicholas Rory Ross a Tomáš Bokroš. Víťazstvo domácich spečatil 55 sekúnd pred treťou sirénou Timothy James Coffman. Zvolenčania triumfovali tretíkrát po sebe a v tabuľke im patrí piata priečka so ziskom 46 bodov. Poprad má o šesť bodov menej a je šiesty.

HKM Zvolen - HK Poprad 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 8. J. Kováčik (Michal Chovan) , 48. Ross (O. Steen, Drgoň), 49. T. Bokroš (J. Kováčik, Michal Chovan), 60. Coffman (Obdržálek, O. Steen) - 3. Mlynarovič (Svitana), 23. P. König (Š. Fabian, Rapáč)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Rojík, Šefčík, 1512 divákov
Zvolen: M. Šimko - Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský - Síkela, L. Jurík, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török
Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, P. König, Š. Fabian, Ježek, Davydov, Dinda - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Rapáč, Heizer, Buc - Abdul, Vartovník, D. Bondra - Matúš Paločko, Lichanec, Kroták - L. Hvila

1. Trenčín 24 16 3 1 0 0 4 73:40 56
2. Košice 25 16 0 0 0 2 7 80:59 50
3. Banská Bystrica 25 13 1 1 4 0 6 94:62 47
4. Nitra 25 13 1 2 1 1 7 92:67 47
5. Zvolen 24 12 2 2 1 1 6 84:67 46
6. Poprad 25 10 4 0 1 1 9 70:71 40