košice

Košice sa ujali vedenia v sérii. Bartánus s hetrikom

Publikované 18.03.2017 20:32
Image Košice sa ujali vedenia v sérii. Bartánus s hetrikom

KOŠICE - Hokejisti HC Košice vstúpili víťazne do štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď v sobotu triumfovali nad MHC Martin suverénne 4:0 a ujali sa vedenia 1:0 v sérii hranej na štyri víťazné duely. Hrdinom zápasu bol kapitán "oceliarov" Marek Bartánus, ktorý po približne trojmesačnej prestávke nastúpil v elitnej útočnej formácii a hetrikom postavil základy triumfu mužstva z východného Slovenska. V drese víťazného tímu sa strelecky presadil aj Jiří Bicek. Hokejisti Martina napriek bojovnému výkonu počas celého duelu nenašli recept na brankára "oceliarov" Vladislava Habala, ktorý si udržal čisté konto.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - štvrťfinále play-off - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - sobota:

HC Košice - MHC Martin 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 21. M. Bartánus (J. Vašíček, Suja), 30. Bicek (Deyl), 36. M. Bartánus (M. Dudáš), 49. M Bartánus (Rudolf Huna, J. Vašíček)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Orolin, M. Kollár, M. Smrek, 3555 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Matejka - M. Bartánus, Suja, Rudolf Huna - Jenčík, Tibor Varga, Bicek - J. Milý, Boltun, Hričina - Šoltés, P. Bartoš, Klíma
Martin: Corbeil - L. Kozák, Bačik, Pulli, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Dírer

Hokejisti MsHK Žilina otočili v sobotu prvé stretnutie štvrťfinále play-off Tipsport ligy so Zvolenom a napokon triumfovali 5:2. V sérii hranej na štyri víťazné duely vedú 1:0. Hostia zo Zvolena viedli v 5. min gólmi Daniela Krejčiho a Patrika Lušňáka už 2:0, ale ešte v prvej tretine znížil kapitán "vlkov" Marek Hovorka. Žilinčania otočili stav zápasu vo svoj prospech v druhom dejstve, keď sa strelecky presadili Rastislav Konečný a Radim Hruška. Víťazstvo MsHK v poslednej tretine potvrdil dvoma gólmi 40-ročný Peter Húževka. Žilinčania sa z víťazstva tešili aj vďaka efektivite v početnej výhode - prvé dva góly strelili počas presilových hier.

MsHK Žilina - HKM Zvolen 5:2 (1:2, 2:0, 2:0) - stav série: 1:0
Góly: 8. Marek Hovorka (V. Čížek), 27. R. Konečný (Holovič), 36. R. Hruška (L. Handlovský), 50. Húževka (Švihálek, Ťavoda), 51. Húževka (J. Jurík) - 4. D. Krejči (L. Jurík), 5. Lušňák (Puliš)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, P. Stano, T. Holienka, Korba, 2439 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň
Zvolen: S. Baroš - M. Novák, Andersons, T. Valenta, Hraško, Habšuda, M. Ivan, Dubeň, D. Krejči - P. Zuzin, Puliš, Lušňák - J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek - Šišovský, L. Jurík, L. Novák - Matis, S. Petráš, Síkela

Text: SITA  Foto: SITA