Kováčik: V Žiline išlo o zlyhanie pár jednotlivcov. Nebude sa to opakovať

Publikované 12.04.2017 11:32
Image Kováčik: V Žiline išlo o zlyhanie pár jednotlivcov. Nebude sa to opakovať

NITRA - Po organizačnej stránke sa klub HK Nitra na nadchádzajúcu finálovú sériu play-off hokejovej Tipsport ligy proti Banskej Bystrici výnimočne nepripravuje. Nitra bude pripravená štandardne ako aj v predchádzajúcom priebehu súťaže. Pre fanúšikov nemajú prichystané nič špeciálne, žiadne výnimočné kroky sa nepodnikli ani z hľadiska bezpečnosti.

"Za posledných päť rokov sme nemali v Nitre problémy s dymovnicami či pyrotechnikou. Mrzí ma, že kvôli niekoľkým ,pirátom’sa teraz nitrianski fanúšikovia považujú za hulvátov. V Žiline išlo o zlyhanie piatich až desiatich jednotlivcov, ktorí na hokej v Nitre ani nechodia. Zabrániť tomu, aby sa na štadión nedostal človek s úmyslami hádzať na ľad dymovnice či delobuchy, je asi také reálne, ako zabrániť teroristickým útokom. Vždy sa môže nájsť niekto, kto chce urobiť zle,“ vyjadril sa pre agentúru SITA prezident klubu Miroslav Kováčik. Zároveň verí, že situácia s hodením delobuchu a následným vyvedením fanúšikov Nitry zo štadióna, k akej došlo počas štvrtého zápasu semifinálovej série so Žilinou, sa už nebude opakovať. "Ľudia sa tu z hokeja tešia. Za posledné tri roky sa aj kultúra prostredia v Nitre pozdvihla. Neboli sme riešení za prehrešky ohľadom hádzania predmetov na ľadovú plochu a podobne. Mrzí ma incident v Žiline, ale nemyslím si, že by sa to malo opakovať. Doma robíme štandardné prehliadky ako počas celej sezóny,“ pokračoval Kováčik.

Nitra by mala v sobotu v Banskej Bystrici nastúpiť v plnej sile, otázniky visia ešte nad jedným či dvoma hráčmi. Mená však predstavitelia klubu nechceli zverejňovať. "Nálada je v tíme taká, aká sa na finále patrí. Všetci sa na to tešíme, je to vyvrcholenie súťaže. Sme radi, že sme opäť medzi dvojicou najlepších klubov a verím, že titul obhájime,“ uzavrel Kováčik. 

Finálová séria najvyššej slovenskej hokejovej súťaže medzi HC ´05 Banská Bystrica a HK Nitra sa začne v sobotu 15. apríla o 18.00 h na štadióne pod Urpínom. Úvod boja o titul sa oproti predsezónnemu rozpisu posunie o dva dni. Meno nového majstra bude známe najskôr vo štvrtok 20. apríla, najneskôr v stredu 26. apríla. Všetky stretnutia sa začínajú o 18.00 h.

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.