Kovalík sa prvého finále kariéry nedočkal

Publikované 10.02.2018 16:40
Image Kovalík sa prvého finále kariéry nedočkal

SOFIA - Slovenský kvalifikant Jozef Kovalík prehral za 77 minút 4:6, 2:6 s rumunským tenistom Mariusom Copilom v stretnutí sobotňajšieho semifinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Diema Xtra Sofia Open v Sofii (dotácia 561 345 eur, tvrdý povrch Proflex v hale).

V Arene Armeec v bulharskej metropole nenadviazal 25-ročný Bratislavčan Kovalík proti 27-ročnému 93. mužovi singlového renkingu Copilovi na úspech 4:6, 6:2, 6:2, ktorý dosiahol minulý rok v apríli v 1. kole antukového challengeru vo francúzskom stredisku Sophia-Antipolis, teda v úplne odlišných podmienkach. Rumun je finalistom ostatných dvoch edícií bratislavského novembrového challengeru Slovak Open, v boji o titul podľahol najprv Norbertovi Gombosovi a potom Lukášovi Lackovi, teraz sa detašovane a nepriamo "vyvŕšil" na ich krajanovi. Vo svojom prvom finále na ATP World Tour bude rodák z Aradu v nedeľu bojovať s úspešným z duelu Stan Wawrinka (Švaj.-1) - Mirza Bašič (Bosna a Herc.). Copil pred týmto týždňom mal štvrťfinálové skóre 0:5, zlomil kliatbu a následne si ešte o jeden zápas zlepšil osobný rekord.

Kovalík v sobotu nezačal dobre: okamžite prišiel o servis. V treťom geme síce odolal jednej hrozbe dvojitého brejku, ale sám si až do konca tohto dejstva neutvoril žiadnu možnosť na returne (napokon to zostalo v platnosti na celý zápas). Odvrátil síce setbal prijímajúceho Copila v deviatej hre, v ktorej priebežne viedol 40:15 a nevyhol sa komplikáciám, ale v desiatom geme zostal bez nároku. V úvode druhého dejstva sa Slovák vyhol opakovaniu scenára z toho vstupného, lenže neodolal v tretej hre a Rumunova brejková "poistka" v piatom geme v podstate už znamenala koniec.

"Sofia je blízko k môjmu Aradu a pripúšťam, že mi možno prospieva aj tento faktor. Azda na finále pricestuje ešte viac mojich krajanov a kamarátov, aby ma podporili. Čaká ma nádherný deň a som vopred nadšený, bez ohľadu na nedeľňajší výsledok si tento turnaj navždy zapamätám. Po Australian Open, na ktorých som vypadol už v 1. kole a pociťoval som veľké sklamanie, som sa vrátil domov a pustil som sa do tvrdej prípravy. Pracoval som aj na servise, lebo ma zrádzal. Potom som poľahky uspel vo dvoch daviscupových zápasoch, čo mi zdvihlo sebavedomie. Momentálne už som s účinnosťou môjho podania aj celkovou formou spokojný," povedal Copil, citoval ho web turnaja.

Daviscupový reprezentant SR si odnáša prémiu 25 515 eur pred zdanením a 102 bodov do hierarchie vrátanie zvládnutia kvalifikácie. Prepočtovo sa k 12. februáru posunul na 147. pozíciu. 

Dvojhra - semifinále:
Marius Copil (Rum.) - Jozef Kovalík (SR) 6:4, 6:2 za 77 minút

Zdroj, foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.