Slovenská reprezentácia
Kvalifikácia
Volejbal
nominacia
kravarik

Kravárik oznámil širšiu nomináciu na kvalifikáciu ME

Publikované 04.07.2018 19:00
Image Kravárik oznámil širšiu nomináciu na kvalifikáciu ME

Tréner slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie Andrej Kravárik oznámil širšiu 16-člennú nomináciu na augustové zápasy v C-skupine v rámci kvalifikácie o postup na ME 2019. V porovnaní s májovými a júnovými stretnutiami v Zlatej európskej lige 2018 sa do mužstva vrátilo viacero skúsených hráčov, jediným absolútnym nováčikom na seniorskej úrovni je blokár VK Prievidza Filip Mačuha. Úvodný zraz je na programe v pondelok 9. júla v Liptovskom Jáne

Spomedzi hráčov, ktorí reprezentovali v premiérovej Zlatej európskej lige, opäť je v kádri okteto Martin Jančura, Matej Paták, Tomáš Kriško, Július Firkaľ, Jakub Ihnát, Emanuel Kohút, Peter Mlynarčík, Marián Vitko. Novými tvárami pre túto fázu reprezentačnej sezóny sú nahrávač Juraj Zaťko, smečiar Marcel Lux, blokári Peter Ondrovič, Šimon Krajčovič a Filip Mačuha, univerzáli Peter Michalovič a Filip Gavenda a libero Matej Kubš. Medzi náhradníkmi sa ocitli Filip Palgut, Michal Petráš aj Martin Turis. Zo zdravotných a osobných dôvodov tentoraz chýbajú smečiar Tomáš Halanda, blokár Radoslav Prešinský, univerzál Milan Bencz a libero Ľuboš Nemec. 

Slováci v Zlatej európskej lige bojovali v A-skupine, v konkurencii EstónskaBelgicka a Švédska s bilanciou jedno víťazstvo, päť prehier obsadili posledné 4. miesto, celkovo v tejto súťaži skončili na predposlednej 11. pozícii. Po niekoľkotýždňovej prestávke Kravárikových zverencov čaká príprava na augustový úvod kvalifikácie o postup na budúcoročný európsky šampionát. Slovenskí reprezentanti odohrajú sedem prípravných duelov: dva proti Kamerunčanom (27. a 28. 7. v Poprade), tri v estónskom Rakvere proti domácemu výberu (2. - 4. 8.) a dva proti Rakúšanom (10. a 11. 8. v Nitre). 

Majstrovstvá Európy 2019 sa uskutočnia v štyroch krajinách - Francúzsku, Belgicku,Holandsku a Slovinsku a budú s rekordným počtom účastníkov, predstaví sa 24 krajín. Formát kvalifikácie prešiel úpravami, namiesto turnajov sa družstvá stretnú systémom každý s každým doma aj vonku. Úvodné štyri kolá odohrajú v auguste, zostávajúce dve v januári 2019. Slováci, ktorí sú súčasťou ME nepretržite od roku 2007, si v C-skupine kvalifikácie zmerajú sily s výbermi Čiernej HoryMoldavska a Islandu. Na šampionát preniknú víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok. 

Slováci ako favoriti C-skupiny vstúpia do boja o ME v stredu 15. 8. v Nitre zápasom proti Islanďanom (18.00 h). O štyri dni sa predstavia v čiernohorskom meste Bar (20.15 h). Nasledovať budú dva duely proti Moldavsku - 22. 8. v Nitre (18.00 h) a 26. 8. v Kišiňove(16.00 h SELČ). Domáce stretnutia SR odvysiela Digi Sport, prenosy prinesie tiež internetová televízia laola1.tv. V úvode januára slovenských volejbalistov ešte čaká domáci zápas proti Čiernej Hore (5. alebo 6. 1.) a derniéra na Islande (9. 1.). 

Širšia 16-členná nominácia slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie na augustové zápasy v C-skupine v rámci kvalifikácie o postup na ME 2019:
Nahrávači: Juraj Zaťko (bez klubu), Martin Jančura (VK Prievidza)
Smečiari: Matej Paták (Chaumont VB 52 Haute-Marne/Fr.), Tomáš Kriško (UNTREF Vóley/Arg.), Marcel Lux (Indykpol AZS Olsztyn/Poľ.), Július Firkaľ (SWD powervolleys Düren/Nem.), Jakub Ihnát (VK Prievidza)
Blokári: Emanuel Kohút (GKS Katovice/Poľ.), Peter Ondrovič (VK Jihostroj České Budějovice/ČR), Šimon Krajčovič (VK Lvi Praha/ČR), Filip Mačuha (VK Prievidza)
Univerzáli: Peter Michalovič (Nantes Rezé Métropole Volley/Fr.), Peter Mlynarčík (VK Prievidza), Filip Gavenda (Netzhoppers SolWo Königspark KW/Nem.)
Liberá: Matej Kubš (bez klubu), Marián Vitko (bez klubu)

Realizačný tím: 
Tréner: Andrej Kravárik, asistenti trénera: Martin Pipa, Roman Kašša, kondičný tréner: Miroslav Vavák, fyzioterapeut: Tomasz Rusin, štatistik: Daniel Bruch, team manager: Ján Uhlárik

Náhradníci:
Nahrávači: Filip Palgut (TSV Giesen Grizzlys/Nem.), Samuel Goč (COP Trenčín)
Smečiari: Martin Pavelka (bez klubu), Michal Petráš (VfB Friedrichshafen/Nem.)
Blokári: Marek Ludha (VK Prievidza), Lukáš Kyjanica, Ján Jendrejčák (obaja COP Trenčín)
Libero: Martin Turis (bez klubu)

Program reprezentácie pred začiatkom kvalifikácie: 
pondelok 9. júla - piatok 20. júla: príprava v Liptovskom Jáne 
utorok 24. júla: zraz v Poprade 
piatok 27. júla: prípravný zápas Slovensko - Kamerun (Poprad, 18.00)
sobota 28. júla: prípravný zápas Slovensko - Kamerun (Poprad, 18.00)
streda 1. augusta: odlet do Estónska 
štvrtok 2. augusta: prípravný zápas Estónsko - Slovensko (Rakvere)
piatok 3. augusta: prípravný zápas Estónsko - Slovensko (Rakvere)
sobota 4. augusta: prípravný zápas Estónsko - Slovensko (Rakvere)
utorok 7. augusta: zraz v Nitre 
piatok 10. augusta: prípravný zápas Slovensko - Rakúsko (Nitra, 18.00)
sobota 11. augusta: prípravný zápas Slovensko - Rakúsko (Nitra, 18.00)

Program SR v C-skupine kvalifikácie: 
streda 15. augusta: Slovensko - Island (Nitra, 18.00)
nedeľa 19. augusta: Čierna Hora - Slovensko (Bar, 20.15)
streda 22. augusta: Slovensko - Moldavsko (Nitra, 18.00)
nedeľa 26. augusta: Moldavsko - Slovensko (Kišiňov-Ciorescu, 16.00)
sobota 5. januára/nedeľa 6. januára 2019: Slovensko - Čierna Hora 
streda 9. januára 2019: Island - Slovensko

Zdroj, foto: SVF

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.