Laco vraví, že každý brankár musí prijať svoju pozíciu

Publikované 18.04.2017 19:02
Image Laco vraví, že každý brankár musí prijať svoju pozíciu

BRATISLAVA - Jeden zo strieborných hrdinov SR z hokejových majstrovstiev sveta 2012 Ján Laco je opäť v národnom tíme a pripravený zabojovať o účasť na blížiacom sa májovom svetovom šampionáte v Kolíne nad Rýnom a Paríži. Skúsený brankár sa reprezentačnému trénerovi Zdenovi Cígerovi hlásil počas utorkového zrazu v Bratislave.

Laco vo svojej premiérovej sezóne v českej extralige priviedol Chomutov do semifinále play-off, v ktorom Piráti podľahli hráčom Liberca 2:4 na zápasy. "Mal som týždeň na oddych, padlo mi to vhod. Teším sa na ďalšiu prácu," vyhlásil 35-ročný Lipták a na margo klubovej sezóny doplnil: "Výsledok je určite pozitívny. Ak by nám na začiatku sezóny niekto povedal, že budeme v štvorke, asi by to nikto nebral reálne. V klube je spokojnosť a aj ja som so sezónou spokojný."

V reprezentačnom kádri sú v tejto fáze prípravy vedno s Lacom aj ďalší traja gólmani - Július Hudáček, ktorý naposledy pôsobil vo švédskom Örebrö, Jaroslav Janus z Litvínova a o niečo mladší Patrik Rybár z Hradca Králové. "Ani jeden rok to v príprave nie je ľahké, majstrovstvá sveta sú majstrovstvá sveta a konkurencia je obrovská. Čakajú nás dva týždne práce. Verím, že všetko si sadne a každý odvedie maximum. Pokiaľ ide o brankárov, bude dôležité, aby každý prijal svoju pozíciu a išiel do toho. Či budem jednotka alebo trojka, budem sa zo svojej pozície snažiť pomôcť mužstvu. Nie je to boj. Rozhodne momentálna pohoda, momentálna forma. Mali by sme sa pokúsiť vytvoriť dobrý brankársky tím," podotkol Laco, ktorý si v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige počas ostatných rokov zachytal v dresoch Astany, Donecka aj Levu Poprad.

Cígerovi zverenci v príprave dvakrát zvíťazili v Dánsku a v domácom prostredí dvakrát podľahli Švajčiarom. Účastník zimných olympijských hier 2014 v Soči Laco verí, že v blížiacich sa prípravných stretnutiach proti Fínom (v stredu v Košiciach a v piatok v Bratislave) budú hostitelia úspešní. "Doterajšie súboje reprezentácie v príprave som nevidel. Zápasy aj tímy sú však vyrovnané, je to o jednom či dvoch góloch. Dnes je to tak, že ak zachytá brankár, aj outsider má veľkú šancu uspieť. Treba vždy veriť a byť pozitívny. Musíme to nastaviť tak, aby sme dali o gól viac než dostaneme," skonštatoval Laco.

Slováci sa do Košíc presunú z hlavného mesta v stredu ráno netradične - vlakom. "Uvidíme, aké budú na to ohlasy. Je to novinka, všetci čakáme, ako to dopadne. Vlakom som šiel naposledy asi pred dvoma rokmi. Je to pohodlné," pousmial sa 181 cm vysoký gólman, ktorý má v úmysle zotrvať minimálne počas ďalšieho ročníka v českej extralige: "Bol som tam prvý rok; sezóna ukázala, že mužstvá sú vyrovnané a sú tam kvalitní hráči. Mám zmluvu ešte na jeden rok, chcem ju naplniť."

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.