Leverkusen v gólovej prestrelke remizoval v Hannoveri

Publikované 17.12.2017 18:57
Image Leverkusen v gólovej prestrelke remizoval v Hannoveri

BERLÍN - Futbalisti domáceho Hannoveru remizovali s Leverkusenom 4:4 v nedeľňajšom stretnutí 17. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2017/2018. Skóre zápasu otvoril v 11. min volejom z hranice šestnástky hosťujúci Julian Brandt, no už o minútu neskôr sa o vyrovnanie postaral domáci Ihlas Bebou, ktorý sa v šestnástke presadil prudkou hlavičkou. Domáci išli do vedenia, keď Niclas Füllkrug premenil pokutový kop. Aj na tento gól dokázali hostia reagovať, po prihrávke Karima Bellarabiho skóroval Admir Mehmedi. Gólovo bohatý prvý polčas uzavrel domáci Félix Klaus, ktorý nedal šancu brankárovi súpera Berndovi Lenovi. Už po dvoch minútach druhej časti sa po úniku presadil hosťujúci Leon Bailey a ten istý hráč poslal Leverkusen do vedenia v 68. minúte. Skóre duelu uzavrel domáci obranca Julian Korb.

Futbalisti Herthy Berlín zvíťazili 3:2 na ihrisku Lipska. Cestu za tromi bodmi družstvu z hlavného mesta Nemecka nezastavil ani fakt, že v 7. min za stavu 1:0 pre Herthu uvidel Jordan Turinarigha červenú kartu. Slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík však na zápas nebude spomínať v dobrom. V nadstavenom čase prvého polčasu ho zasiahol nohou Guinejčan Naby Keita, za čo videl žltú kartu. Pekarík po zákroku dlhšie ležal na trávniku a po prestávke ho už tréner Dárdai na ihrisko neposlal.

Hannover - Leverkusen 4:4 (3:2)
Góly: 12. Bebou, 20. Füllkrug (z pok. kopu), 45. Klaus, 83. Korb - 47. a 67. L. Bailey, 11. Brandt, 25. Mehmendi

Lipsko - Hertha Berlín 2:3 (0:2)
Góly: 68. Orban - 5. Selke, 31. Kalou, 51. Selke, ČK: 7. Torunarigha (Hertha)
Peter Pekarík odohral prvý polčas, Ondrej Duda (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov