Lochte sa po dištanci vracia do bazénov

Publikované 13.07.2017 11:11
Image Lochte sa po dištanci vracia do bazénov

KALIFORNIA - Šesťnásobný olympijský víťaz v plávaní Ryan Lochte sa súťažne vracia do bazénov potom, čo mu vypršal 10-mesačný dištanc, ktorý dostal od Americkej plaveckej federácie za incident počas minuloročných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro. Tridsaťdvaročného rodáka z Rochesteru potrestali za vymyslený príbeh o lúpežnom prepadnutí, ktorý sa napokon obrátil na vandalizmus na čerpacej stanici.

Lochte by sa mal predstaviť na plaveckých pretekoch L.A. Invitational (13. - 16. júla 2016) v rámci podujatia Univerzity Južná Kalifornia, kde 32-ročný plavec momentálne trénuje v klube Trojan Swim Club. Mal by súťažiť v troch disciplínach - 50 a 100 m voľným spôsobom a 200 m polohové preteky. Do pretekov zasiahne už v piatok, konkrétne v disciplíne 100 m voľným spôsobom.

Na blížiacich sa majstrovstvách sveta v plávaní v dlhom bazéne, ktoré sa budú konať v maďarskej Budapešti (23. - 30. júla), sa dvanásťnásobný olympijský medailista nepredstaví, keďže pre trest nemohol absolvovať národný šampionát. Ten je pre amerických plavcov jediným podujatím s možnosťou zabezpečiť si účasť na MS.

Po návrate z Ria Lochte presťahoval svoju tréningovú základňu zo Severnej Karolíny do Los Angeles, kde sa objavil v televíznej šou "Dancing With the Stars". Minulý mesiac sa stal prvýkrát otcom, keď sa mu narodil syn Caiden Zane. Prvý raz sa po hrách v Brazílii predstavil v apríli na pretekoch Masters, na ktoré sa nevzťahoval trest od plaveckého zväzu krajiny. Vyhral súťaže v krátkom bazéne v kalifornskom Riverside.

Text: SITA  Foto: SITA/AP

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.