Loeb ohlásil čiastkový návrat do šampionátu WRC

Publikované 21.12.2017 11:07
Image Loeb ohlásil čiastkový návrat do šampionátu WRC

PARÍŽ - Legenda motoristického športu Francúz Sébastian Loeb hlási ďalší návrat do pretekov prestížneho seriálu majstrovstiev sveta v rely. Na sezónu 2018 sa dohodol na čiastkovom úväzku s tímom Citroën World Rally a jeho prvými pretekmi v novom roku bude Rely Mexika (16.- 18. 2.). Deväťnásobný majster sveta vo WRC oznámil aj účasť na domácej Rely Francúzska (6.- 8. apríla) a určite by chcel v závere sezóny absolvoval aj Rely Španielska (26.- 28. októbra). Jeho spolujazdcom bude Daniel Elena, ďaším členom tímu citroën zasa Brit Kris Meeke.

Štyridsaťtriročný Loeb už testoval automobil Citroën C3 v auguste aj mimo sezóny na asfalte aj štrku. Od svojho ukončenia kariéry na sklonku roka 2012 to bude už tretí Loebov návratový "výlet" na citroëne do WRC. V roku 2013 absolvoval štyri kolá a v roku 2015 jedno kolo majstrovského seriálu

"Jazdiť preteky WRC je jeden z najpôsobivejších pocitov, aké poznám. Som rád, že ho budem môcť opäť absolvovať v tíme, s ktorým som zažil toľko úspechov," uviedol Sébastien Loeb na webe drivetribe.com. "S testami sme všetci v tíme vyslovili spokojnosť, teda návrat na troje preteky je logický ďalší krok. Nemám žiadne očakávania, chcem si to len poriadne užiť," dodal Loeb.

Text: SITA   Foto: SITA/AP

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.