Lucia Mikulčík nemôže hrať, ale s tímom odcestuje

Publikované 26.09.2017 13:36
Image Lucia Mikulčík nemôže hrať, ale s tímom odcestuje

Vo Francúzsku súboj dvoch reprezentačných spojok, Moniku Rajnohovú z Le Havre potešilo víťazstvo nad Školkovej Dijonom.

NITRA - Slovenské hádzanárky majú pred sebou výzvu, ktorou je úspech v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2018 vo Francúzsku. Práve v krajine galského kohúta pôsobia aj dve opory tímu - Martina Školková a Monika Rajnohová. Osud to zariadil tak, že práve pred nedeľňajším zrazom sa stretli v ligovej súťaži vo vzájomnom dueli. Viac dôvodov na úsmev mala Rajnohová, ktorej Le Havre Athletic Club Handball zvíťazil na palubovke Cercle Dijon Bourgogne 31:29. Obe Slovenky predviedli dobrú streleckú formu, keď podľa oficiálneho zápisu dosiahli po 6 presných zásahov.

"Teším sa, že sme počas víkendu zvíťazili. Bol to dôležitý duel s veľkým rivalom. Som rada, že sa darilo nielen mne, ale aj Mati, ktorá hrala výborne. Na ihrisku sme boli súperky, ale po zápase už opäť kamarátky ako vždy," vrátila sa k ligovým povinnostiam 24-ročná spojka, ktorá netajila dobré rozpoloženie pred začiatkom bojov o ME: "Prišla som dobre naladená. Na dievčatá som sa tešila, dlhšie sme sa už nevideli. Sme na začiatku novej kvalifikácie, ktorá nám ukáže, či sme sa niekam posunuli. Tento týždeň musíme predviesť, že chceme dosiahnuť niečo viac. Každý zraz prináša väčšie či menšie zmeny v kádri. Ja som s jeho zložením spokojná, sú tu najlepšie hráčky, aké máme k dispozícii. Veríme, že sa zladíme, chytíme formu a ukážeme ju aj na ihrisku." Rajnohová si priniesla na sústredenie problémy s kolenom. "V ligovom dueli som dopadla na koleno, natiekla mi doň voda. Verím, že do pár dní budem v pohode. Myslím si, že môj štart v Čiernej Hore nie je ohrozený."

Slovenky vstúpia do kvalifikácie vo štvrtok 28. septembra v Bare proti Čiernej Hore, v nedeľu 1. októbra privítajú v Nitre Poľky. "Sú to naši najťažší súperi. Verím, že uhráme nejaké body," dodala M. Rajnohová.

S národným tímom SR je aj Lucia Mikulčík, ktorá však spoluhráčkam v dôležitých kvalifikačných zápasoch nepomôže na palubovke. "Bránia mi v tom dve veci. Trápi ma rameno a navyše čakám bábätko. Ak všetko pôjde dobre, chcem sa potom vrátiť k hádzanej. Uvidíme, či budem mať formu na reprezentačný dres, ale na palubovkách sa chcem určite objaviť," prezradila hráčka DHK Baník Most. Skúsená krídelníčka prezradila aj svoje úlohy v reprezentačnom družstve. "Aj keď hrať nebudem, prišla som podporiť dievčatá. Trénerovi pomáham v rôznych taktických veciach, stmeľujem kolektív a ako kapitánka som stále súčasťou tímu."

Tréner Dušan Poloz musel urobiť v nominácii zmenu, keďže sa v stretnutí s Mostom zranila spojka DHC Sokol Poruba Alica Kostelná. Vo výbere ju nahradila Mária Olšovská z SHK Veselí nad Moravou.

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.