Marchessault si výkonmi vyslúžil miestenku medzi hviezdami týždňa

Publikované 27.11.2017 22:40
Image Marchessault si výkonmi vyslúžil miestenku medzi hviezdami týždňa

Medzi hviezdami uplynulého týždňa NHL aj Sergej Bobrovskji a Alexander Ovečkin.

NEW YORK - Prvou hviezdou uplynulého týždňa v severoamerickej Národnej hokejovej lige sa stal útočník Vegas Golden Knigths Jonathan Marchessault. Ďalšie dve hviezdy sú oveľa renomovanejšie mená - brankár Columbusu Sergej Bobrovskij a útočník Washingtonu Alexander Ovečkin.

Dvadsaťšesťročný Kanaďan Marchessault v každom z troch stretnutí predviedol rovnako produktívny výkon - k jednému gólu zakaždým pridal dve asistencie. V sumáre nazbieral teda 3 gólov a 6 asistencií. Jeho produktivita sa odrazila aj vo výsledkoch Vegas. Nováčik NHL sa vďaka trom víťazstvám dostal s 31 bodmi na čelo Pacifickej divízie NHL. Skvelý ruský brankár Bobrovskij bol oporným pilierom defenzívy Blue Jackets, ktorých priviedol k trom víťazstvám s priemerom inkasovaných gólov 1,32 a úspešnosťou zákrokov 95%. Hráči Columbusu aktuálne ťahajú sériu 6 víťazstiev.

Ovečkin v štyroch zápasoch strelil 5 gólov a v role kapitána priviedol Capitals k trom triumfom. Zaskvel sa najmä v sobotu na ľade Toronta, kde Washington vyhral 4:2 vďaka hetriku 32-ročného Rusa. Prvým gólom (574. v kariére NHL) sa dostal pred Mika Bossyho na 21. priečku historickej tabuľky najlepších kanonierov

Zdroj: SITA Foto: Getty Images