Marian Svoboda zostáva trénerom Sloveniek

Publikované 22.09.2017 12:51
Image Marian Svoboda zostáva trénerom Sloveniek

"Náš tím sme doplnili o skúseného trénera Petra Kováčika, s ktorým si veľmi dobre rozumieme a videoanalytika Jána Hricka," povedal Marian Svoboda.

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenskej basketbalovej asociácie odsúhlasil nové zloženie realizačného tímu na obdobie trvania kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019, ktoré mu predložil tréner slovenskej ženskej reprezentácie Marian Svoboda.

Na pozícii hlavného trénera zostáva po úspešných ME 2017 (Slovenky skončili na 8. mieste) naďalej český tréner Marian Svoboda. Zmena sa udiala na pozícii asistenta trénera, kde Richarda Kucsu nahradí skúsený slovenský tréner Peter Kováčik. Na pozíciu druhého asistenta resp. videoanalytika pribudne tréner kadetiek BAM Poprad Ján Hricko. Pri tíme žien zostáva naďalej lekár Ján Meszároš, fyzioterapeutka Slávka Bučáková a v pozícii manažérky družstva pokračuje Lucia Lásková.

"Na spoluprácu s novozloženým realizačným tímom sa veľmi teším. V tíme zostali dôležití ľudia, s ktorými sme pracovali už v predchádzajúcom období a to konkrétne lekár Ján Meszároš, manažérka družstva Lucia Lásková a masérka Slávka Bučáková. Náš tím sme doplnili o skúseného trénera Petra Kováčika, s ktorým si veľmi dobre rozumieme a videoanalytika Jána Hricka. Čo sa týka kvalifikácie, naším cieľom je postup na záverečný turnaj ME. V súčasnosti už prebiehajú prvé kontakty s hráčkami a naplno pracujeme pri zostavovaní tímu," uviedol Marian Svoboda v tlačovej správe SBA.

Slovenská ženská reprezentácia odštartuje v novembri kvalifikáciu na majstrovstvá Európy žien, ktoré sa uskutočnia v roku 2019 v Lotyšsku a Srbsku. Súpermi slovenských hráčok budú v kvalifikačnej A-skupine tímy Bosny a Hercegoviny, Islandu a Čiernej Hory. Prvý zápas v rámci kvalifikácie odohrajú Slovenky 11. novembra v Sarajeve proti domácej Bosne a Hercegovine. Následne ich čaká úvodný domáci zápas, ktorý sa uskutoční 15. novembra o 18.00 h v Ružomberku v ŠH Koniareň proti reprezentácii Islandu.

Program zápasov basketbalistiek Slovenska v kvalifikačnej A-skupine o postup na ME 2019:

11. novembra 2017: Bosna a Hercegovina - Slovensko
15. novembra 2017: Slovensko - Island
10. február 2018: Čierna Hora - Slovensko
14. február 2018: Slovensko - Bosna a Hercegovina
17. november 2018: Island - Slovensko
21. november 2018: Slovensko - Čierna Hora

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.