island
sigurdsson
ms futbal

MS 2018: Islandský zázrak sa v Rusku nekonal

Publikované 27.06.2018 15:25
Image MS 2018: Islandský zázrak sa v Rusku nekonal

Islandskí futbalisti nezopakovali na majstrovstvách sveta v Rusku svoj úspech z kontinentálneho šampionátu spred dvoch rokov. Najmenšia krajina v histórii MS získala napokon v D-skupine iba jeden bod, keď remizovala vo svojom úvodnom vystúpení s favorizovanou Argentínou 1:1.

Na ME vo Francúzsku sa "Vikingovia" prebojovali po prekvapujúcom víťazstve nad Anglickom až do štvrťfinále, kde následne nestačili na domácich hráčov. Islanďania boli v hre o postup do vyraďovacích bojov MS až do posledného kola základnej časti, no ich prehra s Chorvátskom 1:2 a víťazstvo Argentíny nad Nigériou rovnakým pomerom definitívne zmarili šance severanov na osemfinále. "Nehrali sme veľa zápasov proti takým silným tímom ako je Chorvátsko. Napriek tomu sme si dokázali vytvoriť niekoľko gólových príležitostí. Na ihrisku sme nechali všetko a o postup sme bojovali až do posledných minút. Mrzí nás, že nám to nakoniec nevyšlo, no i napriek tomu som na svojich zverencov nesmierne hrdý," citovala agentúra DPA trénera národného tímu Heimira Hallgrimssona.

Islandský kouč, ktorý je pôvodným povolaním zubár, sa rozhodne o svojej budúcnosti v priebehu niekoľkých týždňov. "Porozprávam sa so svojou rodinou a Islandskou futbalovou asociáciou. Počas môjho pôsobenia pri reprezentácii mali hráči svoju vlastnú identitu na ihrisku aj mimo neho. Našli sme spôsob, akým môžme vyhrávať. Nie sme ako Španielsko či Brazília. Keby sme hrali tak ako oni, tak by z nás boli len zlé napodobeniny."

Text, foto: TASR/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.